מזגן מול מאוורר

מאוורר – מזגן מול מאוורר, השאלה הגדולה

לכאורה, יש שיטענו שאין בכלל שאלה, ברור שמזגן עדיף, הרי הוא מקרר יותר, הוא הופך את החדר להרבה יותר נעים, הוא מספק הגנה אולטימטיבית מפני מזג האוויר החם והלח ששורר בישראל החל מחודש מאי ועד חודש ספטמבר לערך.

 

אך האמת היא מעט שונה, שכן יש לא מעט אנשים שמעדיפים להשתמש במאוורר ויש לכך סיבות רבות, מוצדקות. יש לציין שאנחנו רואים תנודתיות מסוימת בשימוש בשני המכשירים. עד שנות השמונים בערך, היה יותר נהוג להשתמש במאווררים, מסיבות כלכליות, לאחר מכן החל גל גדול של שימוש במזגנים, הגל נמשך עד היום, אך בעשור האחרון אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר האנשים שבוחרים להשתמש במאווררים, בין אם זה כתחליף למזגן ובין אם זה, למרות שיש להם מזגן בבית או בעסק.

 

אנחנו צריכים לזכור, לא מדובר במאוורר רגיל כפי שאנחנו הכרנו מהעבר, קרי כזה שכולל שלוש רמות של אוורור, כזה שאנחנו צריכים להציב על השולחן או לתלות על הקיר. היום אנחנו מדברים על מאווררים הרבה יותר מפותחים, וזו אחת מהסיבות מדוע אנשים בוחרים להשתמש במאוורר ולא במזגן.

 

מדוע משתמשים במאווררים

 

ראשית, שימוש במאוורר הוא הרבה יותר זול, הוא צורך פחות חשמל ולכן בחשבון החודשי אנחנו נשלם הרבה פחות מאשר אם נשתמש במזגן. על פי רוב מדובר על ירידה של למעלה מעשרים אחוז בצריכת החשמל.

 

שנית, כפי שציינו מאוורר היום הוא הרבה יותר משוכלל ממאווררים בעבר. זה אומר שהוא בנוי אחרת, הרבה יותר עוצמתי, הרבה יותר חזק, ניתן לשלוט בו בצורה הרבה יותר נוח, אפשר להתקין אותו על התקרה או על הקיר, ניתן להפעיל אותו בשלט רחוק ועוד.

 

שלוש, הוא פחות מזהם ממזגן. מזגן צורך גז ומבזבז מים, לעומת זאת, מאוורר פועל רק על חשמל ועל כך הוא פחות משפיע על הסביבה.

 

ארבע, ניתן לנייד את המאוורר לחדרים שונים, בעוד המזגן נשאר באותו מקום. כמובן שיש אופציה להשתמש במערכת מרכזית של מיזוג אוויר, אך זה כבר דורש הכנה אחרת. כאן אנחנו מגיעים לעוד נקודה, התקנת מזגן דורשת הכנה, זאת להבדיל ממאוורר שלא דורש שום דבר, במקרה הגרוע יש צורך לתלות אותו.

 

חמש, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מאווררים בעיצובים ובגדלים שונים. לא עוד מאוורר רשת רגיל כפי שהכרנו בעבר, אלא אפשר למצוא שורה ארוכה של מאווררים בעיצובים ובגדלים ייחודים.

 

שש, אנחנו יכולים לנקות את המאוורר בצורה הרבה יותר קלה ופשוטה מאשר את המזגן, כך שאם נכנס אבק או כל דבר אחר, אנחנו לא צריכים לקרוא לטכנאי, אנחנו יכולים לנקות אותו בעצמנו.