מה חשוב לדעת על ליהוק ?

ליהוק הוא תהליך שכל מי שמופיע בסרט, הצגה או בתוכנית טלוויזיה – בין אם בתפקיד ראשי, משני או אפילו כניצב אמור לעבור.
הליהוק למעשה הוא תהליך הבחירה של השחקנים מבין רשימת מועמדים רלוונטיים – כאשר גורמים מההפקה של הסרט או התוכנית מעבירים לסוכנויות השחקנים פרטים רלוונטיים עבור השחקנים שהם מחפשים כגון: גילאים, מאפיינים הקשורים למראה החיצוני (במידה וזה נדרש) וכדומה.
על פי הנתונים הללו סוכנויות השחקנים בוחרות את אלו אשר נראים להן כמתאימים ושולחות אותן להליך הליהוק לאותו הסרט או סדרה.
כמובן, שכל אדם אשר מעוניין להשתתף בסרט – בין אם מדובר בשחקן בעל ניסיון ובין אם באדם ללא ניסיון אשר מעוניין להשתלב כניצב, אמור לצורך כך, להיות מיוצג על ידי סוכנויות שחקנים בעלי שם ומוניטין.


תפקידם של מלהקים בהליך ליהוק

אז זה אומנם נכון שלעיתים הפקה של סרט או תוכנית טלוויזיה יכולה לצאת בקריאה ארצית למועמדים רלוונטיים, לקראת הליך הליהוק אותו היא עומדת להתחיל.
לעיתים ליהוק מתבצע מתוך רשימת מועמדים מוגבלת – לדוגמא, רשימה של שחקניות בטווחי גילאים מסוימים נראות כמועדות המתאימות לגלם תפקיד, כאשר מתוכן תיבחר השחקנית אשר תתגלה כמתאימה ביותר לתפקיד.
המלהקים למעשה מחזיקים בכלים, בידע ובקשרים להרכיב את רשימת המועמדים הרלוונטית לתפקידים השונים – מה שמקצר תהליכים, מכיוון שרק שחקנים אשר מתאימים לתפקיד יגיעו למבחני הבד.
כך יוצא, שכל שחקן או כל אדם אשר שואף לשחק בסרטים או בסדרות, אשר יהיה רשום בסוכנות שחקנים אשר כוללת בין היתר גם מלהקים – על כל המשתמע מכך.


דגשים חשובים בבחירת הסוכנות

בסופו של דבר, הסיכויים הגבוהים ביותר של שחקנים לקבל תפקידים, עוברת בליהוק לתפקידים שונים ובשביל זה, הם כמובן, צריכים להגיע לכמה שיותר אודישנים.
בחירת סוכנות שחקנים בעלת שם, קשרים ומוניטין – אשר יבואו לידי ביטוי בקבלת פרטים על כל אודישן אשר יתקיים, תעלה את הסיכויים של הרשומים באותם הסוכנויות להישלח למספר רב של אודישנים – וכאמור, בסופו של תהליך גם לקבל גם יותר תפקידים. מהסיבה הזאת, חשוב להקפיד ולבחור את הסוכנות בצורה מושכלת ונבונה.
סוכנות השחקנים טייק 2 מתמחה בין היתר גם בתחום של ליהוק. לכל הפרטים מוזמנים ליצור קשר.

 

 

ליהוק