למצוא את סוג העיסוי המתאים לך

למצוא את סוג העיסוי המתאים לךהחלטתם להתפנק על טיפול ספא? כדאי שתדעו שישנם סוגים רבים של עיסויים וכדאי לדעת מה אתם רוצים או זקוקים לו כדי להתאים את העיסוי למטרה. אז במה כדאי לבחור? עיסוי שוודי? אולי עיסוי אירוודה או עיסוי רקמות? ומה עם שיאצו? המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר אודות טיפולי עיסוי מרכזיים, ההבדלים ביניהם וכיצד להתאים את סוג העיסוי לצרכיכם, על מנת שהתועלת מהטיפול תהיה הרבה ביותר (ואולי אף המהנה ביותר) עבורכם.

מקור העיסוי: יוון העתיקה

 

גרופיקוס היווני הגדיר את העיסוי כטיפול חובה לבריאטת. היפוקרטס טען שמרפא טוב צריך להכיר את תורת העיסוי ואת טכניקת הלישה. אסקליפדוס אמר שהעיסוי משפר יכולת עבודה ותוצאות בספורט. הוא הגדיר את ההבדל בין עיסוי יבש (ללא שמן) לעיסוי עם שימוש בשמן. גם קלאודיגולן הרומאי עסק בעיסוי. הוא שילב טכניקות שונות מהמזרח הקרוב והרחוק והשתמש בשילוב של עיסוי ותרגילים לחיזוק הגוף עם פיתוח יכולת הנשימה. במזרח הקרוב, איבן סיינה ואבו באקר המליצו לשלב היגיינה ועיסוי לטיפוח ושיפור הבריאות.+

מהלך הטיפול

קיימות שיטות עיסוי רבות. הטיפול עשוי להימשך בין דקות אחדות לבין למעלה משעה. העיסוי נעשה בדרך כלל כאשר המטופל שוכב על מיטה או מזרן, בעודו לובש כיסוי לחימום גופו. הטיפול מגיף בדרך כלל את הגוף כולו, והמעסה נעזר בשמני עיסוי המשמשים כשמני סיכה על גופו של המטופל. מטרת השמנים היא בריאותית בלבד. השמנים מופקים באופני ייצור מבוקרים ומצמחים שאינם רעילים.

 

העיסוי נעשה על רקמות ושרירים ובאמצעות טכניקות מגע שונות, כולל הפעלת לחץ בנקודות מרכזיות, ליטוף לאורך השרירים, חיכוך ועוד. שיטות מסוימות מתמקדות בטיפול במערכת השלד, שלרוב יהיו עמוקות יותר, עקב הצורך להפעיל כוח מוגבר לטיפול.

עיסוי שוודי

זהו העיסוי הנפוץ ביותר בימינו. מייסד השיטה הוא פטר הנריק לין (1776 – 1834), שסבל מבעיות בכתף בשל אימוני סייף ולמד לטפל בעצמו בעזרת עיסוי. לין כתב ספר בשם "יסודות ההתעמלות", בו הסביר על השילוב של אימון ועיסוי. הוא עודד שימוש בעיסוי למטרות ספורטיביות, היגייניות, בריאותיות, אסתטיות ואף צבאיות.

עיסוי שוודי הוא מניפולציה על רקמות גוף למטרות טיפוליות או היגייניות בעזרת שימוש בטכניקות שפשוף, טפיחה, לטיפה, פטריסאג' או כלים אחרים.

 

העיסוי השוודי מיועד לשיפור מחזר הדם וניקוז רעלים מהשרירים תוך שימוש במערכת הלימפה, שיפור אלסטיות העור והרקמות, הפחתת טונוס השרירים , שיפור התגובה הפראסימפטטית של מערכת העצבים והנעת המפרקים.

עיסוי רפואי

מתמקד במטופלים בעלי בעיות בריאותיות ומתן פתרון לבעיות כאב ספציפיות, כמו גם שיקום שרירים פגועים. טיפולים אלו ניתנים בימינו אצל מטפלים פרטיים וכן במסגרות קופות החולים. כחלק מהעיסוי, משתמשים לרוב בשמן זרעי ענבים או בשמן שקדים. כאשר בוחרים לקבל את העיסוי אצל מטפל פרטי, רצוי בחום לבחור במטפל בעל המלצות ולברר פרטים כמו המקום בו למד את התחום וניסיונו.

 

עיסוי רקמות עמוקות

עיסוי רקמות עמוקות נגזר מהעיסוי השוודי. עיסוי זה מגיע לרקמות עמוקות יותר, ומורגש לרוב כחזק יותר מהעיסוי השוודי. עם זאת, העיסוי מתמקד באזור מסוים על מנת לרפא שריר בעייתי. לחילופין, טכניקה זו משמשת גם בטיפול גוף נפש במטרה לשחרר חסימות גופניות ואנרגטיות.

המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
תכשיטים נגד עין הרע