בדיקת כפילות ביטוחים בריאותיים - האם אתה משלם כפול

בדיקת כפילות ביטוחיםכפל ביטוחים? על מה מדובר בעצם? כפל ביטוחים נוצר בתווך בין שני צרכים – הרצון שלא "לצאת פראייר" מחד, והרצון להבטיח שירותי בריאות וכיסויים הטובים ביותר שניתן – לכל מקרה שלא יהיה. באופן זה, מצליחות חברות הביטוח לשכנע אותנו לרכוש ביטוחים רבים שלא תמיד אנו מבינים האם הם חיוניים באמת להבטיח עתידנו ובטחון יקירינו. על אף הרצון לצאת "מנצחים" ולא פראיירים, אנו רוכשים ביטוחים שונים מבלי לבדוק לעומק את הפרטים הקטנים – ומובן שההוצאות בשל כך גדולות.

 

כפל ביטוח מוגדר כמצב בו המבוטח משלם על שני ביטוחים או יותר, על אף שאם יתרחש מקרה הביטוח, יקבל מחברת הביטוח רק תשלום אחד.

 

למשל – מבוטח הרוכש שני ביטוחי בריאות משתי חברות שונות, כאשר כל אחד מהם מכסה ניתוחי השתלות בסכום של מיליון שקלים. במקרה שחלילה יזדקק להשתלה שעלותה מיליון שקלים – שתי חברות הביטוח תתחלקנה בתשלום באופן שכל אחת מהן תשלם לא יותר ממחצית המיליון. הווה אומר? זהו תשלום ביטוח כפול שלא שיפר כלל את מצבו של המבוטח.

 

כיצד יכול לקרות מצב כזה? האם אפשרי בכלל?

בגדול, ישנם שני סוגי ביטוח – ביטוח שיפוי וביטוח פיצוי. ביטוח שיפוי מעניק למבוטח החזר הוצאות (חלקי או מלא), על-פי הוצאות המבוטח עקב מקרה הביטוח, למשל – החזר הוצאות עבור תרופה, השתלה או ניתוח. ביטוח פיצוי מעניק למבוטח סכום פיצוי שנקבע מראש, במקרה שמתרחש מקרה ביטוח שמוגדר מראש. הכיסוי בדרך כלל אינו תלוי בהוצאות בפועל של המבוטח עקב מקרה הביטוח, אלא בסכום הרשום בפוליסה. ביטוח חיים "ריסק" הינו דוגמא קלאסית לביטוח פיצוי, בו במקרה של מות המבוטח, חברת הביטוח תשלם את אותו סכום המוגדר בפוליסה, ללא קשר או תלות לכל מקרה אחר.

 

מדוע נוצר מצב של כפל ביטוח?

מצב של כפל ביטוח נוצר לרוב בעקבות אחת מהסיבות שלהלן:

  1. מבוטח שאינו מבין לאשורו, או לא זוכר במדויק אילו ביטוחים יש ברשותו, ורוכש ביטוח נוסף בלא צורך.
  2. מבוטח המחזיק בביטוח קבוצתי מטעם קופת החולים, קרן הפנסיה או מקום העבודה, אולם מעוניין ללכת על בטוח ולרכוש גם ביטוח פרטי.
  3. תהליכי מכירה של סוכני ביטוח או חברות, המשווקים ללקוח ביטוחים שאינם חיוניים עבורו.

 

האם וכיצד ניתן למנוע מצבים של כפל ביטוחים?

בוודאי. עם בדיקה פשוטה ותשומת לב תוכל להימנע ממצבים מתסכלים של כפל ביטוח, וכך לחסוך מאות או אלפי שקלים מדי חודש.

 

בדיקת ביטוחים קיימים – כיצד ניתן לבצע זאת לבד?

(תזכיר בבקשה שיש אתרים וכלים שנותנים השוואה ובדיקת כפילות)

ישנם אתרים וכלים שונים ברחבי הרשת, המאפשרים השוואה ובדיקת כפילויות ביטוח. מאחר שעל כל אדם מוטלת האחריות הבסיסית לקחת אחריות על ענייניו הפיננסיים, לרבות מצב תיק הביטוח שברשותו, עליו להשתמש בכל הכלים העומדים ברשותו על-מנת לבצע זאת. מדריכים אובייקטיביים וכלים אחרים באינטרנט יסייעו לכם בבדיקת תיק הביטוח הקיים.

 

על אף זאת נדגיש כי לטעמנו בדיקה ולימוד עצמאי של החומר עשויים שלא להחליף לגמרי שיחת ייעוץ עם יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח אמין ומקצועי וממליצים להמתין עם ביצוע שינויים בתיק הביטוח ללא התייעצות מוקדמת עם אנשי מקצוע מתאימים. עם זאת, הבנה וידע ברמה כלשהי בהחלט יעניקו לכם נקודת פתיחה טובה לתהליך.

 

היכן לחפש ביטוחים כפולים?

בניתוח מקצועי של תיקי ביטוח עליכם לקחת בחשבון מספר גדול של פרטים אישיים, אולם קיימים כמה מקרים יחסית נפוצים של כפל ביטוח. על אף האמור, יודגש שכל הרשום בדך זה אינו מהווה בשום אופן המלצה לביצוע פעולה מסוימת, וכי טרם כל ביצוע שינוי, רצוי להיוועץ עם איש מקצועי איכותי ואמין.

רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
האחים תמם עבודות איטום
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי