כל מה שצריך לדעת על משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה

בשנת 2008 התחוללה מהפכה בתחום ביטוח פנסיה וזאת בזכות צו הרחבה המבטיח כי כל עובד במדינת ישראל זכאי ליהנות מפנסיה ולהתקיים בכבוד בגיל פרישה. צו ההרחבה קובע כי כספי פיצויים המופקדים על שם העובד, נותרים מובטחים לו גם במקרה בו יבחר להתפטר מעבודתו. מרכיב זה תורם לחיסכון הפנסיוני שנועד לאפשר לעובד להתקיים בצורה ראויה גם בגיל פרישה. כספי פיצויים מהווים מרכיב חשוב ומשמעותי מהחיסכון הפנסיוני ומגיעים עד לגובה של 45% מסך החיסכון הפנסיוני. ההפרשה החודשית משכרנו מהווה בסיס לחיסכון לגיל פרישה. עם הגיעכם לגיל פרישה, תוכלו לבחור בצעד של משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה ולפניכם ההיבטים החשובים שיש להביא בחשבון בצעד זה.


המשמעויות במהלך של משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה

הפנסיה החודשית המתקבלת בגיל פרישה מושפעת מגובה כספי הפיצויים להם אנו זכאים. עובד אשר עוזב את מקום עבודתו ומושך את כספי הפיצויים, מקבל סכום כסף גדול הפטור ממס, אולם משיכה שכזו תשפיע על גובה הפנסיה החודשית. חיסכון לפנסיה הינו בעל חשיבות רבה עבור כולנו וזאת במטרה לשמור על רמת חיים טובה גם לאחר גיל פרישה וזאת ללא תלות בקצבאות הניתנות מהמדינה. את הכספים מקרן הפנסיה ניתן לקבל כקצבה חודשית בהגיעם לגיל פרישה או לחילופין למשוך את כספי הפיצויים ולקבל סכום חד פעמי. משיכת כספים מקרן הפנסיה חייבת במס של 35%, אולם ישנם כמה פתרונות המאפשרים קבלת סכום חד פעמי ללא חובת תשלום מס. אחת הדרכים הללו הינה משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה וזאת על בסיס התגמולים בלבד. כספי הפיצויים מהווים כ – 45% מהחיסכון הפנסיוני וניתן למשוך חלק זה בלבד מהחיסכון. במקרים רבים, משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה הינם פטורים ממס, אולם יש להביא בחשבון כי מהלך שכזה יקטין את שיעור הפטור ממס שניתן יהיה לקבל בהמשך על כספי הפנסיה.

 


ייעוץ פיננסי ופנסיוני מקצועי

רצוי לתור אחר יועצת פנסיונית אישית בעלת ידע וניסיון מוכח בעולם הפיננסי ובעלת משרד לייעוץ פנסיוני המתמקד במגזר הפרטי והעסקי. לרוב, שירותי הייעוץ ניתנים באופן אובייקטיבי ונטול אינטרסים וזאת מתוך בחינת כל האספקטים הפיננסיים הרלוונטיים ללקוח במטרה להוביל אותו לעתיד כלכלי טוב יותר. יועצות אלו יעניקו לכם ייעוץ מקצועי בתחום משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה וזאת מתוך שמירה על האינטרסים החיוניים לכם ומימוש זכויותיכם בצורה המיטבית.

 

כל מה שצריך לדעת על משיכת כספי פיצויים בגיל פרישה