כיצד לבחור נעל ספורט מתאימה

לא רק ספורטאים זקוקים לנעל הספורט הנכונה להם, אלא גם אנשים שעוסקים מדי פעם בספורט או בפעילות גופנית וצריכים לשמור על עצמם מפני פציעות שנגרמות תוך כדי.

יש מעט מאוד נעליים שאצלן חשובה מאוד ההנדסה והחשיבה הרפואית והמדעית שכרוכה בייצורן כמו נעלי ספורט. למרות שמן, נעלי ספורט הן פריט אופנתי לא פחות מאשר פריט שימושי וייעודי מאוד. אנחנו יכולים להיעזר בהן כאשר אנחנו הולכים לקניות וסידורים שמחייבים עמידה ארוכה על הרגליים או טיולים בעיר שבה אנחנו מתיירים, ואנחנו יכולים להשתמש בהן למטרה המקורית שלשמה הן נוצרו, ספורט ופעילות גופנית.

 

אלה חלק מהמטרות שלהן הן נועדו והן לא בהכרח ספורט. עם זאת, הסיבות שבגללן נועלים נעלי ספורט היא בגלל התכנון הארגונומי שלהן והמחשבה שמושקעת בהנדסת המוצר שמתאים לכל סוג של ספורט או פעילות. בהתאם לכך גם לוקחים בחשבון את הקריטריונים שיש לנו כאשר אנחנו קונים נעלי ספורט.

כפות הרגליים והסוליות

הגוף שלנו בנוי בצורה חכמה שבה יש לכל איבר חשיבות ותפקיד. כפות הרגליים שלנו הן נקודת המפגש עם הקרקע, כאשר הן נושאות עליהן את משקל הגוף ומחלקות אותו בהתאם בין הרגליים, הן מרככות את המפגש ומייצבות את הגוף וגם מאפשרות לנו תנועה רציפה - לצעוד ולהניח רגל אחר רגל תוך כדי גלגול כף הרגל. כל סוליית נעל שננעל חייבת לחקות את הפונקציות של סוליית הרגל, והן רבות וחשובות: יציבה נכונה, נשיאת משקל הגוף בנוחות, תמיכה בשלד ובמפרקים כמו ברכיים וירכיים, הנעת הגוף בקלות וללא פציעות שונות ומבלי ליצור לחץ על נקודות מגע מסוימות בגלל פעילות.

סוליות וחשיבותן בנעלי הספורט

נעלי ספורט משמשות לסוג פעילות שבו הרגל עובדת קשה יותר מהרגיל ולכן הנעל חייבת להגן על הרגל ודרכה על הגוף בכל הפעילות הגופני המאומצת. יש לכל ספורט את הדרישות שהוא מציב לגוף ולספורטאי, וכדי לעמוד בהן הנעליים צריכות לתמוך ולספק לרגליים ולגוף את האפשרות לעשות זאת. סוליות צריכות להיות, אם כך, מספיק עבות ויציבות כדי לתמוך במשקל הגוף גם בעת הנחיתה הקשה בזמן ריצות או קפיצות, גם לספק לגוף תנופה להתרומם שוב גבוהה ככל האפשר ולא לעצור אותו, להיות רכות כדי לאפשר לרגל להתגלגל במהירות מהעקב ועד האצבעות, וגם להחזיק מעמד מבלי להתפרק בתוך זמן קצר בגלל עודף פעילות מאומצת. בדרך כלל חייבת להיות סוליה אמצעית נוסף על החיצונית כדי להבטיח את התפקוד של הנעל.

שמירה על העקב והאצבעות

העקב והחרטום הם החלקים הבאים שיש להקפיד על התאמתם לתפקידם. החרטום חייב להיות רחב מספיק כדי להחזיק את האצבעות בנוחות מבלי שיעלו אחת על השנייה, ומבלי שילחץ, ולפעמים גם עם כיסוי מגן נוסף בגלל סוג הפעילות. העקב הוא זה שמחזיק את הקרסול במקומו ומונע נקע ושבירה, ולכן החשיבות שלו גדולה.

 

יש להקפיד שהחלקים האלה יהיו קשיחים מספיק כדי להגן על כף הרגל בזמן הספורט אבל גם להתאים לסוגים השונים. יש ספורט שמחייב גמישות רבה יותר ולכן העקב והחרטום יהיו רכים יותר ולא נוקשים, מבלי להתפשר על בטיחות הרגל. ויש נעלי ספורט שהפעילות אגרסיבית כל כך שחובה להגן עם העקב שמחבר למעשה בין הגוף לכף הרגל והוא נקודת תורפה ידועה.

עיצוב וחומרים

נעלי ספורט נבחרות גם לפי דגם וצבעים ובזה אין טעם להתערב, במיוחד כאשר יש דגמים מאוד צבעוניים ומעוצבים שמנסים להתאים לכל סגנון. ההקפדה על המבנה הנכון ועל הדגם המתאים ביותר לכל סוג ספורט יכולה להשתלב בהחלט בסוגי הדגמים והצבעים שיש בשוק.

 

בחנות MYWAY רמת ישי שוברים את השוק!

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים