כיצד לבחור נכון אוהל וציוד קמפינג

בחירת אוהל וציוד קמפינגתודו, גם למבוגרים שבינינו מתאים לפעמים לארוז שק שינה ואוהל ולבלות סופשבוע בטבע, וכשזה מגיע לילדים אז בכלל כל הכיף נמצא כאן. אולם רגע לפני שאתם אורזים את המטלטלים והילדים כדי לבלות ערב מרגש באוהל ליד המדורה, תנו לנו לתת לכם כמה עצות מועילות לבחירתם של אוהל וציוד קמפינג מתאים.

האוהל – הבית רחוק מהבית

אז לקחתם תרמיל, לקחתם מקל ו... אוהל. אבל איזה אוהל? האם אתם מעוניינים באוהל עם פתיחה מהירה או רגילה? האם תרצו אוהל להקמה מהירה? אוהל גבוה או נמוך? אז זהו שהמבחר עצום ולכן הנה כמה כללי אצבע שיסייעו לכם לבחור את האוהל המתאים עבורכם.

 

נתחיל עם הגודל – עבור כמה אנשים אתם בעצם קונים את האוהל (שימו לב זה הולך בזוגות) יש לשניים, ארבעה או שישה אנשים. בנוסף, איך אתם מתכננים להגיע אל הקמפינג שלכם. האם אתם מעוניינים לשאת את האוהל על הגב בתרמיל או שהרכב שלכם יקח אתכם לנקודה. ובכלל כמה פעמים בשנה אתם עושים קמפינג, ומתי – כלומר באיזו עונה. וכמה כסף אתם מעוניינים להשקיע בו. ובינינו לא פחות חשוב איפה תאחסנו אותו כשהקמפינג ייגמר.

 

משקל ומזג אויר

אחרי שפתרתם את כל השאלות הללו הנה כמה נקודות חשובות שיש לשים לב אליהן כשרוכשים אוהל. הראשונה, היא משקלו של האוהל. יש מי שמעוניינים לשאת את האוהל על גבם ולכן נושא המשקל כאן הוא קריטי עבורם.

 

נקודה חשובה היא כמובן כמות הזמן שבכוונתכם לבלות באוהל ובקמפינג בכלל. אם מדובר בשהייה ארוכה הרי שיש להתחשב באיכות ונוחות השינה שלכם, פשוט כדי שלא תהיו עייפים מדי בטיול.

נקודה חשובה לא פחות היא ההתאמה של האוהל לתנאי מזג האויר. אם אתם עורכים קמפינג בחורף דאגו לאוהל שיוכל לעמוד בגשם, ואם כוונתכם לנפוש דווקא בימים החמים הרי שחשוב מאוד לדאוג לאוהל עם פתחי איוורור מתאימים.

 

סוגי אוהלים

אם אתם לא ממש יוצאים לטרק הרי שלרוב תעמודנה בפניכם שתי אפשרויות. הראשונה, אוהלי השחלה הידועים גם כאוהלי איגלו. ואוהלי בין רגע. אוהלי ההשחלה הם האוהלים הרגילים בעלי המוטות המתקפלים אותם יש להרכיב ולהשחיל בתוך האוהל עצמו כדי להקים אותו.

 

אוהלי בין רגע, לעומת זאת, הם אותם אוהלים בעלי המנגנון המיוחד המאפשר פתיחה וקיפול מהירים של האוהל. כאן מגיעים המוטות כשהם מושחלים כבר בתוך האוהל וכל שצריך מי שמקים אותם הוא לחבר קפיצים או למשוך בחוטים, והאוהל מוכן. אלו מהווים פיתרון מתאים למי שנוהג להשתמש באוהל לעיתים תכופות, הם גם בדרך כלל גדולים יותר, כבדים יותר ויקרים יותר.

 

ציוד נוסף לקפינג

אבל האוהל הוא רק הבסיס לקמפינג, זאת יודע כל מי שעוסק בכך בשוטף. כדי להיות טייל אמיתי יש עוד כמה פריטים שכדאי שיהיו לכם בבית. נתחיל עם מזרן השטח, הוא יכול להיות דק (במיוחד אם אתם מתכננים לשאת חלק מהציוד על גבכם), או עבה יותר ומפנק במידה ואתם מחנים את האוטו לא רחוק מהאוהל. גם מחצלת טובה אותה ניתן לפרוש בכניסה לאוהל יכולה להיות אמצעי חשוב, וכך גם כסאות ושולחנות מתקפלים. ציוד נוסף הוא הציידנית שבמקרה הזה תחליף עבורכם את המקרר, והגזייה שתשמש אתכם לחימום אוכל או לחילופין להכנת קפה.

 

כמובן שמי שמעוניין להשקיע יכול גם לדאוג לכירת גז ניידת המאפשרת בישול באופן נוח יותר, או סיר פויקה. ואם הוספת ערסל לכל הסיפור אז תוכלו להתפנק בצל העצים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים