ימי גיבוש בעבודה והחשיבות בהם

ימי גיבוש בעבודהיום גיבוש אינו סתם אירוע נוסף המשובץ בלוח השנה; מדובר באירוע מיוחד המאפשר לעובדי החברה או הארגון להוציא עצמם מהחליפה ומהמשרד ולצאת ליהנות עם שאר העובדים ואנשי ההנהלה. הפקת יום גיבוש מצריכה תכנון מוקדם וחכם. חברה עם ניסיון בתחום ארגון ימי גיבוש תאפשר לכם להירגע אל תוך שלוותכם הפנימית, להניח את הדאגות והטרדות בצד וליהנות ממה שאתם מקבלים.

 

מהו יום גיבוש?

לאחרונה מספר הולך וגדל של חברות הופכות מודעות לחשיבות שבהפקת ימי גיבוש לעובדים, אחת לכמה זמן במהלך שנת העבודה. יום גיבוש נוצר מהצורך העקבי של ההנהלה לשמור ולתחזק את המשאב היקר ביותר לחברה – העובדים. בוודאי שעל העובדים להגיע למקום עבודתם ו"לתת" עבודה בצורה הטובה ביותר, כפי שהם יודעים, אולם קיימת חשיבות רבה גם בהשקעה בעובדים עצמם, על-מנת לאפשר תוצאות טובות. מנהל טוב יודע שעובד מרוצה הוא עובד איכותי הדואג לחברה ומראה אחריות.

 

ארגון יום גיבוש בעבודה יסייע לעובדים להשתחרר מהמתחים, להרגיע את עצמם ולחשוף עצמם להיבטים חדשים ולא מוכרים אצל חבריהם לעבודה, ואולי אפילו אצל שורות ההנהלה. ימי גיבוש וכיף מאפשרים לעובדים לחוש שהם חלק מהותי מהחברה ויכולים להפוך לעניין של מסורת לכל דבר. הפקת יום גיבוש ארגוני מתחיל בהבנת ההנהלה כי יש לאפשר לעובדים ליהנות מתחושת שייכות אמיתית למקום העבודה, ולא לראות במקום העבודה כמקום פרנסה בלבד.

 

יום גיבוש – תכנון

כמו בתחומים אחרים בחיים, גם כאן קיימת חשיבות גדולה לתכנון יום הגיבוש. תכנון חכם יהפוך את האירוע מסתם יום רגיל שהעובדים מרגישים מחויבים להגיע אליו, לבין אירוע מרגש שייזכר לימים רבים. תכנון מוקפד יגרום לעובדים לתפוס באופן חיובי את הארגון ולראות עצמם שייכים ל"משפחת" החברה. תכנון שיביא לאירוע מוצלח יהפוך הן את העובדים של החברה והן את מנהליה למרוצים. אחד הדברים החשובים בעת התכנון הוא המיקום. יום גיבוש, מן הסתם, לא ייערך במקום העבודה – על-מנת שהעובדים יוכלו באמת ובתמים להתנתק משגרת היומיום ולאמץ שגרה מרעננת, גם אם מדובר בשעות אחדות בלבד.

 

בכדי לערוך אירוע שיותר רושם אמיתי על עובדי החברה, רצוי ללמוד על העדפותיהם וכך לאפשר להם הנאה מיטבית. אין לוותר על הנאה זו ויש להשקיע לפיכך מחשבה אמיתי בתכנון. דרכים לחיזוק הקשר שבין העובדים הוא בר חשיבות רבה, הן עבור העובדים עצמם והן עבור החברה. עובדים מרוצים יותר יביאו לתפוקה רבה יותר. לכן קשר ישיר קיים בין סביבת העבודה לבין מצב רוחם של העובדים.

 

בימים עברו, יום גיבוש עובדים היה לא יותר מישיבה במסעדה, הזמנת מנות על-פי טעמם של העובדים, הרמת כוסית, מילוי כרסים ושיבה הביתה (ובחלק מהמקרים – למקום העבודה). בימינו ישנו מגוון של סדנאות ופעילויות המאפשר מבחר רב. על בחירת תוכן יום הגיבוש להתבצע באופן מושכל ובהתאם להעדפת עובדי החברה. בסופו של יום, לא ניתן לאלץ את העובדים להשתתף ולפיכך רצוי למפות רצונות וליצור סביבה נעימה.

 

בכל מקום עבודה ישנם עובדים שיעדיפו מקום מפגש "רגיל" בו הם יודעים שירגישו במקום הבטוח והנוח שלהם; עם זאת, בתור מארגנים ומנהלים של אירועים, עלינו לדעת שיש להתחשב בכל עובדי הארגון, או לפחות ברובם. בסופו של דבר, העובדים ישמחו לחוות יום גיבוש שאינו בנאלי, אלא מבוסס על רעיון עם הפעלות מעניינות והפתעות אחרות שיכולות לצבוע את היום בצבעים יפים.

 

ניתן כיום למצוא שפע סדנאות ופעילויות השונות באופן מהותי מימי הגיבוש המסורתיים אליהם הורגלנו בעשרות השנים האחרונות. כמה עוד אפשר לשבת במסעדת בשרים? בואו נפתח את הראש ונאפשר לעצמנו ליהנות ממבחר אדיר של אטרקציות אפשריות.