טיפים לשמירת היגיינה

 

טיפים לשמירת היגיינהבחודשים קשים אלו שבהם נגיף הקורונה פוקד את העולם כולו ומשבית אותו לגמרי, כולל את מדינת ישראל, רק מדגיש את הצורה בשמירה על היגיינה וכן שמירה על הוראות משרד הבריאות. גם אם נניח בצד את נגיף הקורונה ונחשוב על היום שאחרי – היו, יש ויהיו חיידקים הנמצאים בכל מקום ויכולים לגרום חס וחלילה למחלות שונות לבני האדם. על כן, אם בני האדם ישמרו על היגיינה מדי יום ויעשו את ההשתדלות שלהם לשמור על עצמם ועל האנשים בסביבתם בריאים – נוכל כולנו ליהנות מסביבת חיים בריאה ובטוחה יותר. על מנת להקל עליכם הנה כמה טיפים שכדאי לדעת על שמירת היגיינה ומה ניתן לעשות.

כיצד מגיעים החיידקים אל האדם ואיך ניתן למנוע את זה?

החיידקים הבעייתיים נקראים גם מיקרואורגניזמים אם תרצו. אלו אותם יצורים/חיידקים/פטריות שתוכלו לראות רק באמצעות מיקרוסקופ. הם ידועים כמעבירי מחלות לאדם וזה יכול לקרות באמצעות כמה וכמה דרכים: דרך אכילה והכנסת משהו לפה שיש בו חיידקים, דרך מגע עם חפצים שונים, דרך מגע עם אנשים שונים, שיעול/התעטשות של החיידקים על אדם אחר או בסביבתו כאשר הוא יכול לנשום אותם ועוד. על מנת למנוע מהחיידקים והווירוסים הללו לתקוף את הגוף שלנו כדאי לשמור על כללי היגיינה חשובים. לא רק בתקופה הזו של הקורונה אלא באופן כללי. רק כך נגן על עצמנו ועל יקירנו.

כללים לשמירה על היגיינה:

  • כלל הברזל – רחיצת ידיים – נשמע אולי נדוש או מובן מאליו אבל שטיפת הידיים עם מים וסבון עשויה להפחית משמעותית את כמות החיידקים המגיעים אלינו. אנו משתמשים בידיים שלנו לגעת בדברים, לעבודה, כמשענת, אפילו לקום מישיבה. הידיים לא רק מלכלכות באבק אלא עשויות לשאת גם חיידקים. לאחר מכן אנו עשויים להתעטש ולשים את היד על הפה והאף (דרכי הנשימה שלנו), לגרד בפנים, לגעת באוכל שהולך להיכנס אל גופנו ועוד. רחצו ידיים בכל הזדמנות וכמה פעמים ביום.

  • שתייה סטרילית – השתדלו לשתות אך ורק מהבקבוק שלכם ולא מבקבוקים של אחרים. עד כמה שזה נשמע לא נעים – השתדלו להימנע מלחלוק עם אחרים את הבקבוק שלכם או שלהם (אלא אם כן אתם נותנים את הבקבוק לאותו אדם כמו למשל עוזרים לאדם הזקוק לעזרה בדרך/בשטח).

  • ירקות ופירות? – הירקות והפירות שאנו אוכלים נקטפים או מלוקטים מהאדמה, מהשיחים ומהעצים שבבתי הגידול החקלאיים שלהם. הם עוברים שטיפה המונית ולא פר יחידה ועל כן פירות רבים עשויים שלא לעבור שטיפה כמו שצריך. מכיוון שירקות ופירות נחשבים לגורם משיכה מוכר למיקרואורגניזמים הרי שכדאי מאוד לשטוף אותם הייטב לפני האכילה.

  • ג'ל לחיטוי ידיים – מבלי להיכנס לרשת שתמכור לכם את זה ובאיזה מחיר – פשוט הצטיידו גם באופן שוטף בבקבוקונים של ג'ל לניקוי ידיים. תמיד טוב שיהיה לכם אחד כזה בעבודה, בבית, במשרד והיכן שאתם נמצאים. נשים המסתובבות עם תיק יד יכולות לשים אחד כזה עליהן ואפשר גם ברכב להשאיר אחד כזה. מפעם לפעם לחטא את הידיים וזה עוזר המון.

  • השאירו מקום לאוורור – החיידקים אוהבים חום ומקומות חמים ברובם ולכן השאירו חלון פתוח מעט גם כאשר אתם מחממים את הבית/המשרד לדוגמה בחודשי החורף.

  • בגדים נקיים ומגבות נקיות – דאגו ללכת עם בגדים נקיים ומכובסים וכן להשתמש במטבח עם מגבות ידיים נקיות והחלפתן בתדירות גבוהה יותר מבדרך כלל.

 

לסיכום; אלה היו כמה טיפים לשמירת היגיינה והגדלת הסיכוי להרחיק מכם את החיידקים. כמובן שזה לא מכסה אתכם לגמרי ויש עוד פעולות נוספות שתוכלו לבצע כדי לשמור על ההיגיינה שלכם אולם התחילו באלה וכבר עשיתם יותר ממה שהייתם אולי רגילים עד כה.