טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה

טיפים לשיפוץ אמבטיהשיפוץ באמבטיה מוכר כתהליך של שבירת חרסינות ישנות, פירוק צנרת המים שעוברת לרוב מתחת האמבטיה, עקירת האמבטיה הישנה, פינוי פסולת הבניין ובנייתו מחדש של חדר האמבט, לרבות ריצוף הקירות והרצפה. הפעולה הזו של שיפוץ אמבטיה כרוכה בעלויות גבוהות ולכלוך – כל זאת באשמתה של אמבטיה חלודה או ישנה.

שיפוץ האמבטיה בחדרי רחצה בצורה מהירה

בימינו ניתן לבצע שיפוץ באמבטיה בשיטת ציפוי אמבטיה – כל זאת בפרק זמן קטן משלוש שעות עבודה, תהליך שבסיומו תקבלו אמבטיה חדשה לחלוטין בעלות של מאות בודדות של שקלים.

 

שיפוץ אמבטיה הוא אפשרי בתהליך של הלבשת אמבטיה חדשה אל תוך הישנה. הלבשת אמבטיה אקרילית מומלצת כאשר מדובר באמבטיית פח שהחלידה עד אשר נוצרו בה חורים, או אולי לאמבטיה אקרילית שנסדקה או נשברה מסיבות כלשהן.

 

שיפוץ אמבט בשיטת הציפוי כולל פעולות הכנה אחדות של ליטושים מכאניים ולאחר מכן – ליטוש כימי בסיוע חומרים כימיים המאפשרים קבלת משטח חלק וללא שומנים כלשהם.

 

הציפוי כולל התזה של ארבע שכבות של חומר בסיסי המשמש תשתית לעשרים שכבות נוספות של חומרי ציפוי שונים ומתקדמים, המשולבים זה בזה. בתום פעולות הציפוי, יעברו 16 שעות עד שניתן יהיה להשתמש באמבטיה המשופצת. יצוין שאמבט שעבר ציפוי אמבט ניתן לנקות עם כל חומר ניקוי – כולל חומרי ניקוי חזקים המכילים גם חומצות, שהרי אלו לא יזיקו לציפוי החדש.

 

אמבטיות אקריליות שנשברו או אמבטיות פח חלודות – בהן אין אפשרות לבצע ציפוי אמבט; הפתרון המומלץ במקרים אלו הוא שיפוצן באמצעות הלבשה אקרילית לתוכן.

 

הלבשה של אמבטיה זהו תהליך דומה מאוד להחלפת אמבט, זאת כיוון שמדובר באמבטיה חדשה לגמרי, התופסת את מרבית המקום של האמבטיה הישנה. טמון כאן חיסכון כספי משמעותי, אשר תוך כך נחסכות גם פעולות בניה ושיפוץ הנמשכות זמן רב ואף כרוכות בלכלוך רב ואבק.

 

שיפוץ באמבטיה יכול להתבצע, כאמור, בשיטת ציפוי אמבטיה – כאלו שציפוי האמייל שלהן נפגם ללא תקנה, כנראה בשל פגיעות מכאניות או שימוש בחומרי ניקוי שאינם מתאימים. מדובר בתהליך של חידוש אמבטיה מלא באמצעות ציפוי אמבטיה – תהליך הכולל פעולות הכנה, כגון ליטושים, התזת 5-4 שכבות עשויות חומר בסיס, שלאחריהן יימרחו בערך 20 שכבות חומר מתקדם של ציפוי, המאפשר ניקיון האמבט עם כל חומר ניקיון, גם חומר חזק ובעל חומציות גבוהה. ציפוי אמבטיה זהו תהליך שמשכו שלוש שעות עבודה, אשר בסיומו תקבלו אמבטיה חדשה בעלות מזערית של מספר מאות שקלים.

 

הלבשת אמבטיה: במקרים בהם אמבטיה (בעיקר פח) חלודה ביותר ואף דולפת בשל חלודה, או אולי מדובר באמבטיה אקרילית שנשברה – ולא נותרה אפשרות כלשהי לבצע ציפוי אמבטיה, ולכן יש לבצע הלבשת אמבטיה, במהלכה מכניסים אמבטיה אקרילית אל תוך האמבטיה הפגועה והישנה – בתהליך שבסופו מקבל הלקוח אמבטיה חדשה של ממש שגם אינה מחליקה, כיוון שהיא עשויה חומר פלסטי מחוזק.

 

הלבשת אמבט היא המצאה מוצלחת ביותר, בעולם שיפוץ האמבטיות – היא מאפשרת ללקוח לקבל אמבט חדש ללא העלות המוגזמת של תהליך סטנדרטי של החלפת אמבט על-ידי איש שיפוצים; היא גם חוסכת עבודות בנייה ושבירה הנדרשות בהליך שיפוץ רגיל.

 

ציפוי האמבט כולל הליך של התזת ארבע או חמש שכבות של חומר יסוד, המהווה תשתית לחומר הציפוי. בתום ייבוש חומר הבסיס, תותזנה עשרים שכבות של חומרי ציפוי בסיוע חום דרך מדחס. בתום פעולת הציפוי, יוסרו כיסויי ההגנה סביב האמבט – לכדי חשיפה של אמבטיה מבריקה חדשה. אמבטיה זו, כפי שהוזכר לעיל, ניתנת לניקוי באמצעות כל חומרי הניקוי – כולל אלו שהינם חומציים ביותר, זאת הודות לחומר המחוזק (אקריל) ממנו היא עשויה.

 

לטובת תהליך מוצלח ואורך חיים גבוה לאמבטיה – זכרו לבחור קבלן שיפוצים איכותי ובעל תעודות, גם אם משמעות הדבר היא שתצטרכו לשלם יותר.

המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2