טיפים לפני הקמת בריכת שחיה בבית

טיפים לפני הקמת בריכת שחיה בביתבניית בריכה מבטון בגינה הביתית היא לא פחות משדרוג איכותי לחוויה הביתית; היא מאפשרת בילוי של בני המשפחה ושל אורחיהם – עם שדרוג רציני. אם יש בריכה בבית, אין צורך לצאת לבריכה מחוץ לבית, לבריכה הציבורית, ולהצטופף בה עם עשרות אנשים רבים, שגם להם אין בריכה ביתית. עיצוב בריכות שחייה עשויות בטון הוא תחום שרק הולך ועולה, תוך שהוא מציע פתרונות המותאמים אישית לכל בית ולכל אדם המעוניין בגינה פרטית בביתו.

בריכת בטון – ממש בחצר הבית: זה אפשרי!

הרבה אנשים בוחרים לבנות בריכת שחייה בגינה שלהם, במטרה לשוות לביתם אווירה של לוקסוס. לבריכות הביתיות באמת יש נופך מפואר שיוצר רושם אמיתי של סמל סטאטוס או מעמד גבוה. בימינו אפשר לעצב גם את הבריכה עצמה וגם את הגינה, כמו גם להתאים תאורה יפה לבריכה, לחיזוק האווירה שמעוניינים ליצור. שילוב בריא של בריכות שחייה עשויות בטון משמשות חלק בלתי נפרד וחיוני למדי מעיצוב החצר; על כן, כדאי להיוועץ באיש מקצוע שיוכל ללוות את הפרויקט ולוודא שישנה התקדמות לעבר המטרות שהלקוח מעוניין להשיג. אנו חיים בתקופה המאפשרת בניית בריכה ביתית בהתאמה אישית.

בריכת בטון בגינה הביתית – מה צריך לקחת בחשבון?

צורת הבריכה, תכונות, ציוד נלווה, עלויות, חיבור לצנרת ואולי עוד כמה דברים. כאשר יודעים לקחת בחשבון את כל מה שצריך, הרי שהבריכה תהיה איכותית ובשימוש רב.

הקמת בריכה מבטון בבית

השלב הראשוני והחיוני הוא להתייעץ עם איש מקצוע רציני עם התמחות בתחום של התקנת בריכת שחייה ביתית, כמו גם ידע רלוונטי. איש מקצוע כזה ידע גם כדי להתעסק עם הרשויות ויהיה בעל ניסיון עם המסמכים הרלוונטיים שיש להגיש על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים לתחילת הפרויקט ולהשלמתו בהצלחה. דעו כי התהליך לקבלת אישור סופי לבניית בריכה ביתית עשוי להימשך עד חצי שנה, וגם תלוי בגורמים רבים למדי, כגון עומק הבריכה, גודל הבריכה (בצורה מדויקת), סמיכות לקווי תשתית, כגון צינורות תקשורת, חשמל, מים, שעשויים להיפגע בשל עומק הבריכה, או מעבר במקביל אליהם – ועוד. רשויות מקומיות מסוימות מנפיקות אישורים במהירות, בעוד שרשויות אחרות דורשות זמן רב יותר לקבלת אישור זה לבניית בריכה בבית.

אישור בנייה לבריכת בטון בחצר הבית – איך אפשר לקבל?

לפניכם רשימה חלקית של הפרמטרים הנבחנים בעת הגשת בקשה כזו – עליהם מבססים את אישור הבקשה או הדחייה שלה:

  • עומק הבריכה: כאמור, במטרה לא לפגוע בתשתיות הקיימות, יש הגבלת עומק; וועדה מטעם הרשות המקומית מוודאת שלא מתקיימת חריגה מההגבלה.

  • סוג קרקע: לייעוד או לסוג הקרקע יש תפקיד חיוני למדי בדחייה או אישור של הבקשה, זאת מאחר שחשוב לדעת ולהכיר את סוג הקרקע – ולהסיק האם היא מתאימה לפרויקט חפירה.

  • סמיכות לגדר – בטון הוא חומר בעל תכונות המאפשרות לו רק לעתים רחוקות לזוז, גם במידה שהוא מותקן פנימה בתוך הקרקע. על כן, לקרבת הבריכה לגדר ישנה חשיבות מכרעת, תוך שהיא נלקחת בחשבון במסגרת תהליך הענקת האישור לבניית בריכה ביתית פרטית.

בפעולות הבנייה בפועל אפשר להתחיל רק לאחר שהתקבלו כל הרישיונות הנדרשים לבנייה של בריכה ביתית, הווה אומר – בתום תהליך האישור ומתן אור ירוק להתחלה בעבודות לבניית הבריכה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

המלצות טיולים בארץ

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים