השכרת רכב לטיול – כל הטיפים

לפעמים פשוט רוצים לצאת לטיול כזה שמאפשר לנוח מטרדות היומיום, לנקות את הראש ולחזור בכוחות מחודשים. אחרי גיבוש ההחלטה מגיעות השאלות: איך מגיעים לאזור שבו רוצים לטייל? האם זה יהיה טיול קצר וממצה או טיול ארוך יותר? האם נעבור בין אתר לאתר או נתמקד בבטן גב על שפת הבריכה? אם אתם מאלו שמעדיפים טיולים שכוללים מעט יותר מאשר התלבטות מעמיקה בשאלה "הגיע הזמן להסתובב לצד השני?" אז כנראה שכדאי לכם להצטייד ברכב. השכרת רכב לטיול פותרת אתכם מהצורך להחזיק רכב מתאים, גם לטיולים על בסיס קבוע.

 טיפים בהשכרת רכב לטיול

אם טיול ג'יפים - אז לייט

אם יש דבר הזועק "השכרת רכב" הוא הרצון לצאת לטיול ג'יפים, כזה שבו אתם נוהגים ולא מצטרפים למדריך-נהג מקצועי ומנוסה כנוסעים בלבד. קחו בחשבון שטיול ג'יפים מקצועי דורש היכרות לא רק עם תוואי הדרך וניסיון בנהיגה בג'יפ באופן כללי, אלא גם היכרות מעמיקה עם הג'יפ שעליו אתם נוסעים. אם אתם מתכננים טיול ג'יפים בג'יפ שכור, אל תבנו על מסלול קשה למתקדמים. בחרו מסלול לייט שבו יעמדו לא רק רכבי שטח קשוחים אלא גם רכבי פנאי שהם אולי עמידים יותר מרכבים משפחתיים אבל אינם בנויים לנסיעת שטח אמתית. לפני שאתם בונים על השכרת רכב כמקור לג'יפ בטיול ג'יפים, חשוב גם לבדוק מה הם תנאי ההשכרה, מה הביטוח מכסה ומה גובה ההשתתפות העצמית.

 

טיול למשפחה פלוס

גם אם הרכב הפרטי מספיק לנסיעות יומיומיות, בטיולים צריך הרבה יותר מקום. מלבד התיקים והמזוודות קחו בחשבון גם ציוד מחנאות או מנגל, תעסוקה לילדים בשעות הנסיעה הארוכות, נשנושים וחטיפים וכמה ספרים על הדרך. לפעמים הילדים רוצים להביא חבר או שניים, לפעמים אתם רוצים לצרף עוד זוג חברים. לשכור רכב שטח לטיול ג'יפים אמיתי אולי לא יקרה אבל יש יתרונות רבים להשכרת רכב פנאי-שטח לטיול. רכבים כאלו גדולים יותר וניתן להושיב בהם גם 7 ולפעמים 8 איש. זוג פלוס שניים ועוד שני חברים? אין בעיה. רוצים להכניס לבאג' חוץ מהמנגל גם חמישה שקי שינה, אוהל וערכת קפה ניידת? יש מקום. ואם אתם חמישה מבוגרים – אף אחד לא יצטופף גם במושב האחורי.

 

אורכי או מעגלי?

נקודה נוספת שתרצו לתכנן בטיול עם רכב הוא את מסלולי הטיול שלכם. ישנם טיולים מעגליים, כאלו שמתחילים ומסתיימים באותה הנקודה. אחרים מתחילים בנקודה אחת ומסתיימים באחרת. אם המסלול אינו מעגלי יהיה צורך לחזור אל הרכבים, וכדאי לתכנן על כך כבר מראש. אם יש מישהו שאינו מעוניין להצטרף למסלול והם נוהגים – וודאו כי מבחינת הביטוח אין בעיה שגם נהג זה ינהג ברכב. בסיום המסלול הם יהיו אלו שאחראים לנסוע עם הרכבים לנקודת הסיום.  אם כולם רוצים להצטרף ואתם מספר רכבים, דאגו בתחילת הטיול להסיע שני רכבים לנקודת הסיום. אחד מהם יחזור עם שני הנהגים ובסיום המסלול יחכה הרכב הנבחר להסיע את הנהגים המיועדים לרכביהם.

 

 

טיפים לסוף הטיול

שניה לפני שאתם מחזירים את הרכב לחברת ההשכרה וודאו כי טנק הדלק מלא ועשו סריקה סביב הרכב לוודא שלא נגרם נזק, כזו שעשיתם גם מיד בהתחלה, כשקיבלתם את הרכב כדי לוודא שאין פגיעה קודמת ברכב. עשו לעצמכם טובה ותתייחסו לרכב ולחוקי הנהיגה. קנסות, גם לרכב שכור, ישיגו אתכם בסופו של דבר. על הדרך הקנסות יצברו היטלים ואגרות – ויתפחו. אם במקרה קיבלתם קנס – דאגו לשלם אותו לפני החזרת הרכב.

 

השכרת רכב לטיול פותרת בעיות רבות – מאפשרת לצאת ברכב שמתאים במיוחד לטיולים בלי לשלם את ההוצאות הנלוות לרכב כזה כל השנה כולה, נותנות אקסטרה מקום שכל כך דרוש בטיולים ומאפשרות ליהנות מהטיול בראש שקט. אז סעו לשלום, המפתחות כבר בפנים!

המלצות טיולים בארץ
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ