טיפול בשיער יבש - כך תחזירו ברק וחיות לשיער

שיער יבש הוא תופעה מוכרת מאוד בארץ ובעולם. מזג האוויר הים תיכוני לא מוסיף לחיוניות השיער ולברק שלו. שיער יבש מתאפיין במגע קשה, חוסר ברק ותחושה כאילו נוגעים בשיער העשוי מקש. אצל רבים החורף היבש מעצים עוד יותר את התחושה של יובש גם בשיער, במיוחד כשישנו יובש בשילוב עם שמש חזקה כמו שיכול להיות אצלנו בארץ. עם זאת, לא צריך לקבל שיער יבש כגזירת גורל. טיפול בשיער יבש הוא בהחלט אפשרי, במיוחד עם מוצרי טיפוח לשיער באיכות גבוהה המיוחדים לשיער יבש כפי שמשווקת חברת שוורצקופף פרופשיונל.

 

מהו בדיוק שיער יבש?

שיער יבש הוא שיער שאינו עטוף במספיק שומן טבעי שמייצרת הקרקפת. שיער כזה נראה מחוספס, שברירי, מפוצל בקצוות וחסר לו ברק. ישנם גורמים שונים שמביאים לכך ששיער הוא יבש. ישנה קודם כל נטיה גנטית לכל אחד לאיזה כיוון השיער הולך, האם לכיוון היבש, הרגיל או השומני. מעבר לכך, ישנה השפעה רבה של התזונה, הרגלי טיפוח השיער- מידת החפיפה ובאילו מוצרים משתמשים. צבע שיער למשל גורם לאורך זמן לנטיה ליובש. מודעות לכל הגורמים שמביאים לכך שהשיער מתייבש הוא הצעד הראשון בטיפול. כאשר יש מודעות הדברים הם פשוטים כי ישנם מוצרים רבים המאפשרים טיפול בשיער יבש.

 

טיפול בשיער יבש - מה מומלץ לעשות?

אם שמתם לב וראיתם שהשיער שלכם נוטה להיות יבש יש מספר דברים שאפשר לעשות:  

שמפו יעודי: מומלץ מאוד להשתמש בשמפו לשיער יבש המכיל את חומצות השומן החסרות לשיער ויחזיר לו לפחות חלק מהברק.


שימוש במרכך: חשוב להשתמש במרכך בכלל ומרכך לשיער יבש בפרט. המרכך מפחית מן החשמל הסטטי והיובש של השיער ובנוסף מרכך אותו כך שהסירוק קל יותר ופחות שיער נושר.


שימוש במוצרים משלימים: ישנם מוצרים משלימים לטיפול בשיער, הזנתו ושיקומו כמו אמפולות להזנה, שמן לשיער, סרום או מסכות הזנה. מומלץ למצוא תכשיר או שניים שאתם רואים שעושים טוב לשיער ולא להגזים בסוגי התכשירים שתשתמשו בהם, שלא ייווצר ערבוב גדול מדי של חומרים.

 

טיפול בשיער יבש מומלץ לעשות באמצעות מוצרים איכותיים המכילים חומרים טבעיים ולא כימיקלים שיזיקו לשיער. חשוב לקנות ממוצריה של חברה מובילה ובעלת מוניטין בתחום.

 

 

מה עושים עם טיפול בשיער יבש