טיפול אלטרנטיבי באימפוטנציה

גברים רבים עלולים לסבול במהלך חייהם מתופעת האימפוטנציה, אשר פוגעת בתפקודו המיני של הגבר, כמו גם באורח החיים שלו. אימפוטנציה למעשה מקשה ואף מונעת מהגבר לקיים יחסי מין, מורידה את הביטחון העצמי שלו, וללא טיפול הולם, התופעה עלולה רק להוסיף ולהחמיר.

 

התופטיפול אלטרנטיבי באימפוטנציהעה עצמה באה לידי ביטוי בחוסר היכולת של הגבר להביא את איבר המין שלו למצב של זקפה ונוקשות, ולאורך הזמן הרצוי עבורו. הדבר נכון בעיקר כשמדובר ביחסי מין, אך התופעה יכולה להתרחש גם בזמן אוננות.

 

הסיבות לאימפוטנציה הן מגוונות ורבות, ויכולות לנבוע מהיבטים הן גופניים והן נפשיים. הטיפולים לתופעה גם כן רבים, ותלויים רבות בגורם הישיר לאימפוטנציה.

אם בעבר הטיפולים האפשריים לתופעה היו לרוב תרופות מעבדה, הרי שמאז שהרפואה האלטרנטיבית פרצה לחיינו, התווספו עוד דרכי טיפול רבות ויעילות.

מהם הגורמים לאימפוטנציה ואיך מאבחנים אותם?

מי שמחפש כיום טיפול לאימפוטנציה, ימצא מעבר לתכשירים המוכרים בשוק (שמהווים פתרון לטווח קצר בלבד), שיטות טיפול מגוונות מאוד, המושפעות מתפיסות רפואיות שאינן מוגבלות אך ורק למדע הקונבנציונלי והמוכר לנו. בעזרת שיטות טיפול אלטרנטיביות אלה ניתן להימנע מצריכת תרופות מיותרות וטיפולים לא נעימים.

 

אימפוטנציה היא מצב שעלול להיווצר בשל מגוון גורמים. בהיבט הגופני, אימפוטנציה נוצרת בשל בעיות בזרימת הדם לאיבר המין, באופן אשר מאפשר לו להזדקף ולהתקשות. אך אין בכך די כדי להבין את הגורם הישיר.

 

בעיות בזרימת הדם עלולות להיווצר בגלל בעיות בתפקוד הכימי של המוח, בשל מחלות עצביות שונות, מחלות כלי דם, תזונה לקויה, חוסר איזון הורמונלי, צריכת תרופות ועוד.

 

אם מדובר בגורם נפשי, הרי שישנן הפרעות נפשיות רבות שעלולות להביא לפגיעה ביכולת הזקפה של הגבר. בין אם מדובר בחרדת ביצוע, דיכאון, התקפי חרדה שונים, טראומה, מצבי מתח או פחד מדחייה וכו'.

מעבר לכך, גם לאורח חיינו עלולה להיות השפעה ישירה על התפקוד המיני שלנו. אורח חיים אשר יוצר עייפות מתמדת, או כזה אשר מכיל צריכה מוגברת של אלכוהול, סמים, או מאכלים עתירי כולסטרול, נתרן, שומן, סוכר ועוד, גם כן עלול לעורר את תופעת האימפוטנציה.

 

על מנת לאתר את הטיפול הטוב ביותר לבעיה, ולא משנה אם מדובר בטיפול אלטרנטיבי או לא, יש לאבחן קודם את הגורם. לעיתים הגורם יכול להעיד על בעיות נוספות, ולעיתים הגורם לא מצריך טיפולים תרופתיים כאלה או אחרים, אלא בעיקר שינוי באורח החיים.

 

פנייה לגורמים מוסמכים, כמו אורולוג, תהיה הצעד החכם לעשות. לאחר שתאבחנו את הגורם לאימפוטנציה, יהיה לכם קל הרבה יותר למצוא טיפול הולם, בין אם תרופתי או אלטרנטיבי. אבל מה זה בעצם טיפול אלטרנטיבי?

חכם סיני היה אומר...

הרפואה הסינית, אשר חדרה לחיינו והביאה עימה שיטות טיפול יעילות ושונות מאלו שהיינו מקבלים מהרופא שלנו בקופת החולים, מאמינה כי ליקויים בתפקוד הגוף נובעים בעיקר בגלל בעיות אנרגטיות באיברים הפנימיים שלנו.

 

על פי הרפואה הסינית, אימפוטנציה עלולה להיווצר בגלל חוסר איזון, או תקיעה אנרגטית באיברים הפנימיים כמו הכבד, הכליות, כלי הדם או הטחול. בעזרת סדרת שאלות מכווינות, ידע המטפל ברפואה סינית לבודד את גורם הבעיה ועל הדרך גם להציג לכם הבחנה כוללת יותר של מצבכם הגופני.

 

הרפואה הסינית מתבססת בעיקר על שימוש בצמחי מרפא שונים, כמו גם על הדיקור הסיני המוכר, והיא בהחלט מהווה טיפול אלטרנטיבי אמין ויעיל לאלו מכם שמאסו בתרופות מעבדה ושיטות טיפול קונבנציונליות.

גם בתחום ההומאופתיה ניתן למצוא טיפול לאימפוטנציה. בשיטה זו גם כן נעשה שימוש בצמחי מרפא, אבל היא מתבססת יותר על טיפול רגשי מאשר אנרגטי או גופני, שכן שיטת טיפול זו נשענת על ההנחה שהבעיה ממנה סובל המטופל נובעת ממחסומים רגשיים עמוקים בנפשו.

 

ההומאופת יאבחן את הגורם לאימפוטנציה לאחר שיחה ארוכה ופתוחה עם המטופל, כשלאחריה ירקח עבורו תכשיר מיוחד אשר פועל באופן יחסית דומה לחיסון. על ידי חשיפה מבוקרת ומדודה למכאובים הרגשיים של המטופל, הוא יצליח בסופו של דבר להתמודד עם הגורם לאימפוטנציה ולהיפטר מהתופעה.

 

עולם הנטורופתיה גם כן מציע שיטת טיפול ייחודית לאימפוטנציה. לפי התפיסה הנטורופתית, הדרך לרפא ולשקם ליקויים שונים בתפקוד הגופני, היא על ידי חיזוק יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף ועיצוב אורח חיים בריא יותר.

 

הנטורופת ייעזר בשמנים אתריים שונים וצמחי מרפא על מנת לשפר את זרימת הדם בגוף המטופל ולהביא להרגעת רוחו. בנוסף, הנטורופת ייעצב למטופל תכנית טיפול ייחודית הנשענת על צריכה מזון בריא יותר עבורו, פעילות גופנית משקמת וטכניקות הרפיה שונות.

 

אלו הם שלוש שיטות טיפול אלטרנטיביות לתופעת האימפוטנציה. מעבר לכך, תוכלו למצוא כיום שיטות טיפול רבות נוספות, מסקרנות ויעילות לא פחות. ומה משותף לכולן? השימוש בחומרים טבעיים לטיפול בבעיות תפקוד שונות בגוף.

 

צמחי מרפא, שמנים אתריים, שינויים באורח החיים ועוד, הם רק חלק מהדרכים היעילות לטפל בבעיות רבות בגוף, וביניהן האימפוטנציה. יחד עם זאת, חשוב בהחלט לאבחן תחילה את הגורם לבעיה, ורק לאחר מכן לפנות לטיפולים אלטרנטיביים כאלה או אחרים.