טיול מאורגן להודו – מדוע זה משתלם לנו

כשאנחנו חושבים על טיול להודו, אז המחשבה הראשונה היא על צעירים שנוסעים אחרי צבא לטיול שחרור. טיול של חצי שנה-שנה ברחבי הודו, במטרה להיזרק ולהישכח לפני שהם חוזרים לארץ לעבוד וללמוד.

אך עם השנים זה השתנה. היום יותר ויותר משפחות ומבוגרים נוסעים להודו, בין אם זה בעקבות אותם טיולים שהם עשו אחרי הצבא, בין אם זה בעקבות הילדים שלהם שטיילו במדינה וסיפרו להם עד כמה היא מדהימה ומיוחדת, ובכלל בעקבות סיפורים וחוויות שהם שמעו על המדינה המיוחדת הזאת.

לא מעט מבוגרים ומשפחות מעדיפים להצטרף אל טיול מאורגן להודו ולא בהכרח לצאת לטיול בכוחות עצמם. בדרך כלל מדובר על טיול בין עשרה ימים לשבועיים, לעיתים גם שלושה שבועות. הטיול, על פי רוב, כולל את כל הערים החשובות בהודו, החל מדלהי או בומביי, המשך באגרה ווארנסי, וכן ערים שנמצאות בדרום הרחוק או בצפון. מלבד הערים החשובות, הרי שהטיול כולל גם ביקור במקדשים מיוחדים, צפייה בטקסים דתיים בעלי משמעות ובהופעות תרבות מקומיות, ביקורים באתרים היסטוריים ועוד.

טיול מאורגן להודו כולל, כמו טיולים מאורגנים אחרים, מדריך ישראלי שמכיר היטב את הודו, את התרבות וההיסטוריה שלה, מדריך מקומי, אוטובוס תיירים, בתי מלון ברמה גבוהה, ושלל כניסות לאתרים במדינה. הטיול כולל גם מפגשים מיוחדים עם בני המקום וכמובן אוכל הודי אותנטי, איכותי.

זה באמת משתלם לנו?

אחת השאלות שאנשים שואלים את עצמם, האם זה באמת משתלם. האם באמת צריך להצטרף אל טיול מאורגן להודו או שמא אפשר לעשות את זה לבד. הרי כל כך הרבה אנשים עשו ועושים את זה בכוחות עצמם, אז למה שאנחנו לא ננסה?

התשובה מתחלקת כאן לשניים. החלק הראשון מתייחס לשאלה, עד כמה באמת אנחנו יכולים לטייל בהודו בכוחות עצמנו. לא לכל אחד זה מתאים. הודו היא מדינה גדולה מאוד וחשוב מכך, היא מדינה שונה מבחינה תרבותית ולמעשה מבחינת כל דבר, היא שונה ממדינה מערבית קלאסית. לא כל אחד יכול להסתדר בה בקלות.

החלק השני מתייחס לשאלה, מה אנחנו מצפים מהטיול? אם אנחנו רוצים גם ליהנות מהודו וגם ליהנות מנוחות סבירה, אין ספק שטיול מאורגן יענה לנו על כל הצרכים ויספק אותנו היטב.

אילו סוגי טיולים מאורגנים יש להודו

חברות רבות מארגנות טיולים מאורגנים להודו בסגנונות שונים. הן בזכות העובדה שיש אפשרות לייצר מסלולים ייחודים בהודו והן בגלל הביקוש הרבה לטיולים מאורגנים במדינה מצד קבוצות שונות.

על כן, אנחנו יכולים למצוא טיולים מאורגנים שמתאימים ספציפית לנשים למשל, אנחנו יכולים למצוא טיולים מאורגנים למשפחות, טיולים שמיועדים אך ורק לאנשים מבוגרים בגילאים שונים (גיל הזהב), וכן אנחנו יכולים למצוא היום גם טיולים שמותאמים לשומרי מסורת, עם כל מה שכרוך בכך.