טיול בעמק המעיינות בית שאן

טיול בעמק המעיינות בית שאןעמק המעיינות שבין הגליל התחתון לגלבוע זהו עמק ירוק עם שפע של מעיינות. המקום נהדר ויפה כל ימות השנה, בעיקר באביב ובחורף, הימים בהם הפריחה צובעת את הנוף בצבעים שונים, האוויר נקי וצלול ולהקות מופלאות של ציפורים עפות להן בשמיים – למטרות נדודים ולמטרות אחרות. זהו זמן מצוין להגיע לביקור בעמק המעיינות, לטיילים בשבילים, לטפול כפות רגליים במעיינות, לבקר באתרי מורשת עתיקים ומרתקים, לטבול את הגוף במימיו החמימים של הסחנה, לסייר בין בריכות דגים ומטעי תמרים, לרכוב על אופניים, או לנסוע ברכב בפארק המעיינות, ללטף בעלי חיים וללמוד על חיי העבר במקום. אפשר גם לצאת לסיור אופניים (במידה ואתם מבני המזל שיודעים כיצד לרכוב על אופניים). תוכלו לבחור ללכת על פיקניק לצידו של מעיין מופלא או דווקא ללון בצימר מפנק באווירה רוגעת. אל תדאגו – יהיה לכם המון מה לעשות בעמק המעיינות ויש הטוענים כי ביקור של יום אחד במקום פשוט אינו מספיק.

 

שביל עמק המעיינות

העמק והגלבוע מציעים שבילי טיול רבים, אולם במידה שבטיול הליכה אתם חפצים, רצוי שתכיר את שביל עמק המעיינות – שנפרץ לא מזמן – רק בשנת 2009 או 2019. שביל נהדר זה עובר בשטחים פתוחים וכולל תצפיות ייחודיות ונופים יפהפיים. אורך השביל – 140 קילומטרים וניתן לצעוד לאורכו במשך ימים אחדים, או לבחור ללכת במקטעים מסוימים שלו. השביל עובר דרך אתרים היסטוריים הפזורים בעמק המעיינות, חובק הרים סביב העמק וכולל את רוב המעיינות – מוכרים ונסתרים. ללא ספק – ניתן לחוות כל-כך הרבה מהליכה על שביל זה.

גן השלושה (הסחנה)

גן השלושה קרוי על שמם של שלושת החלוצים שקיפחו חייהם בשנת 1938, עת עלה רכבם על מוקש – ומוכר על-ידי מגזין Time כאחד מעשרים הגנים היפים בתבל – כאשר בעונת החורף הוא נפלא עד מאוד. בערבית קרוי הגן "סח'נה" שמשמעותו "חם" – ולא בכדי, שכן מי הבריכות שבאתר חמים מדי שנה בשנה. כמה טוב לבקר בגן עם בריכות שמימיהן בעלות טמפרטורה של 28 מעלות, גם בימי החורף הקרירים – עונה בה גם מספר המבקרים צונח (אך לא טמפרטורת המים!) – פשוט נהדר. ציוץ הציפורים והרוח המרשרשת בין ענפי העצים יחזירו אתכם למקום ממנו באתם – לטבע המקודש.

גן לאומי בית שאן

רבים יפקפקו בעובדה כי גן לאומי בין שאן מהווה את אחד מאתרי הארכיאולוגיה המרשימים בארץ ישראל. בית שאן היא עיר עתיקה שיושבה כבר באלף החמישית לפני הספירה והחלה לשגשג בתקופה ההלניסטית – ימים בהם הוקמו בה תיאטראות, מקדשים, חמאמים ושווקים. גם התקופה הרומית המשיכה העיר לפרוח ולשגשג, עם מבני הציבור המפוארים הנוספים שנבנו בה. גם בתקופה הביזנטית המשיכה העיר לפרוח, עם אוכלוסיה של למעלה מ-40 אלף תושב.

 

שנת 749 הביאה עמה רעידת אדמה שהחריבה את העיר, אולם נותרו שרידים מפוארים המזכירים את הימים המופלאים של המקום. אם תסיירו במקום, תוכלו להתרשם עמוקות מהתיאטרון הרומי השמור, בתי מרחץ, שדרות עמודים, שרידים של מקדש, שרידי שוק, פסיפסים ועוד. תוכלו ליהנות מתצפית נהדרת מתל בית שאן המקראי.

 

מזג אוויר

זכרו כי בעמק בין שאן עשוי להיות חם בימות הקיץ – חום שעשוי להעיק; התכוננו מראש לכל מזג אוויר שעשוי להיות ביום הטיול שלכם.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

המלצות טיולים בארץ