חסכו כסף, תמיד יש הוצאות לא ידועות

חסכון כלכליאנחנו עובדים קשה כל החיים, מרוויחים את כספנו ולעתים קרובות הכסף פשוט אינו מספיק – חומק לנו מבין האצבעות, כאשר משפחות רבות מוצאות עצמן במינוס שהולך ותופח וללא תקווה לשינוי המצב.

 

על אף המינוס, משפחות רבות דואגות גם לתכניות חיסכון, כאשר לרוב מדובר בחיסכון פאסיבי,  הווה אומר – מעביד מפריש לעובד הפרשות סוציאליות המחויבות על-פי חוק; זהו החיסכון המיועד לרוב לשנות הגמלאות.

ביטחון כלכלי לעת גיל הפרישה

על אף שהכסף אינו נזיל לחיי היום-יום, הוא כן מעניק מידה כלשהי של ביטחון כלכלי לעת גיל הפרישה. על אנשים רבים להתעורר ולהבין כי הסכום הנחסך על-ידי המעביד לא תמיד מספיק לתקופת הפנסיה בחיינו. לפיכך חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולהתעדכן לגבי הסכומים הנמצאים בחיסכון ואיזה סכום כדי לחסוך בעצמנו.

 

החיסכון שאנו יוזמים בעצמנו לא נועד רק לטובת הפרישה, אלא גם לחלומות ולמטרות שאתם מעוניינים להגשים עוד בחייכם.

איזה כיף אדיר זה כשיש את האפשרות לחסוך כסף, לחיות ברווחה יחסית ולהגשים חלומות. כדאי גם לחסוך כסף מהסיבה שתמיד יכולות להגיע הוצאות בלתי ידועות ובלתי צפויות, כדוגמת טיפול שיניים יקר, ניתוח שחייבים לעבור או תרופות יקרות שהרופאים ממליצים ליטול.

 

לכן כדאי ואף צריך לחסוך סכומי כסף. כאשר נשאלת השאלה כמה כסף לחסוך ובאיזה אופן, אין תשובה אחת יחידה המתאימה לכולם. על התשובה להיות מותאמת אישית לשואל ולאורחות חייו.

 

חסכון כספי לטובת אירועים שונים

אם למשל, אתם מעוניינים לחגוג בר מצווה לבנכם המתבגר והנרגש, הרי ברור שצריכה להיות הוצאה כספית מסוימת על מנת להוציא לפועל את האירוע. זה לא משנה אם תחליטו לחגוג בפאר ובהדר או דווקא בצורה צנועה, בבית, עם המשפחה הקרובה, ביסלי, במבה ובירה גולדסטאר. אולי אתם מעוניינים לצאת לחופשה חלומית בהרי הקרפאטים או דווקא בעיירות המוריקות של גיאורגיה, תוך שתיית יין מקומי איכותי. אולי תבחרו לרכוש רכב חדש. ייתכן שרכבכם הישן שבק חיים ואתם פשוט חיים לרכוש רכב חלופי, אחרת לא תוכלו להקפיץ את הילדים לבית הספר, לגן, לחוגי טניס, בלט וטיסנאות – אלו דברים שעולים כסף.

 

ככל שתקדימו לחסוך עבור האירועים או החלומות שאתם מעוניינים להגשים בחיים האלה, כך יתגבר הסיכויים שאכן תגשימו אותם. סכום גדול יאפשר לכם חיי רווחה והגשמת חלומות, לעומת חיים בדוחק נעדרי כל הגשמה. אם תלמדו כיצד להשקיע בתבונה, למשל – בתכנית חיסכון עם תשואה גבוהה, כספכם עשוי להכפיל (ואף לשלש) עצמו בכוח הריבית.

 

זה נכון שבמקרים רבים משפחות אינן מצליחות לחסוך, כיוון שהחיים בישראל, מה לעשות, יקרים, וחלק הארי מהכסף יוצא על הוצאות שוטפות. עם זאת, עם ניהול כספי חכם ושליטה נבונה בהוצאות, לא יהיה מינוס ולא תהינה חובות. ללא מינוס וחובות החיים יפים יותר. לעומת זאת, כאשר יש מינוס וחובות, כל סכום כסף שאתם מצליחים להרוויח בזיעת אפכם נשאב ומתאדה לו בתוך המינוס שאין לא תחתית, מבלי שתצליחו ליהנות ממנו.

 

היכן חוסכים? שאלה נפלאה. בשנים האחרונות הלכו ערוצי החיסכון והצטמצמו עד כדי מצב שכמעט אין איפה להשקיע, שכן הריבית אפסית. בימים עברו שילמו הבנקים ריביות טובות על חיסכון וייתכן שהמצב עוד יתהפך, אין לדעת. אולם היום אנו חיים במצב של ריבית אפסית, עם אפס תגמול על כסף בחשבון.

 

מסיבה זו צריך לצאת מהבנק ולתור אחר הזדמנויות אחרות. זה נשמע מפחיד, כי הורגלנו תמיד למחשבה שהכסף צריך להיות בבנק ושהפקדתו במקום שהוא לא הבנק יסב לנו הפסדים. העניין הוא שדווקא כסף היושב בבנק הוא מתכון בטוח להפסד כספי מתמשך.

המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה