טיפים חשובים לחיסכון בעלויות רכב

טיפים חשובים לחיסכון בעלויות רכבאם אתם מחזיקים ברכב, אתם בוודאי מודעים להוצאות השוטפות הגבוהות שעליכם להוציא במהלך השנה. מדובר בתשלומים קבועים, כדוגמת ביטוח, טסט ודלק. הוצאות בלתי קבועות ואף בלתי צפויות כוללות הוצאות שלאחר תאונות דרכים ופגיעות ברכב, קלקולים ותקלות שונות וגם החלפת גלגל עקב תקר. מחלק מההוצאות פשוט לא ניתן להימנע, אולם ניתן לצמצם בדרכים שונות.

 

הפתרון אינו מורכב כלל: אפשר לרכוש רכב ידידותי לסביבה – רכב "ירוק". לאחרונה, כחלק מניסיונות להביא להפחתת כמויות הרעלים באוויר, תוך הפיכת הסביבה לנעימה ובריאה יותר. מדינות רבות הפחיתו מס על רכבים שאינם מזהמים. באופן זה, נוסף על העובדה שמדובר ברכבים הדורשים הוצאות אחזקה פחותות, הרי שכיום רכישתם גם זולה יותר.

 

ביצוע טיפולים שוטפים בזמן

לחסוך בעלויות אחזקת אינה משימה בלתי אפשרית, אלא פועל יוצר של מתן טיפולים שוטפים בזמן הראוי. הקפידו על תחזוקת הרכב ובצעו טיפולים תקופתיים רק במוסך מורשה ובשימוש בחלפים איכותיים.

 

נסיעה זהירה ללא חריגה מהמהירות המותרת

נסיעה זהירה מונעת בלאי מוקדם של צמיגים, בלמים ומנוע. הקפידו לציית לתמרורים ולשמור מרחק מהרכב הנוסע לפניכם בכדי למנוע בלימה פתאומית. נסיעה זהירה תחסוך לכם כסף, לא רק עקב צמצום סיכון לתאונת דרכים, אלא גם מפני שכל בלימה גוררת אחריה האצה וכך גם צריכת דלק מוגברת (לעתים כפול מנסיעה רגילה). מלבד זאת, נסיעה מהירה נחשבת לרוב כבזבזנית.

 

לחפש ביטוח במחירים מוזלים

הוצאה עיקרית היא ביטוח רכב – וגם אותה ניתן לחסוך על-ידי בחירה נכונה של פוליסה. אתרו ביטוח רכב משתלם המתאים לצרכים שלכם, כמו גם לתקציב שאתם מייעדים לענייני רכב. יתרה מכך, כדאי לברר מה בדיוק הפוליסה מכסה והאם מגיעות עבורכם הטבות בשל היעדר תביעות ועוד. בנוסף, תתעניינו לגלות שגם מול חברות ביטוח ניתן להתמקח על מחירים. תחרות בין החברות מביאה לכך שברוב המקרים תוריד לכם חברת הביטוח מאות שקלים ממחיר הפוליסה, אם רק תאיימו לעבור למתחרה או אם תראו הצעה טובה יותר מחברה מתחרה.

 

לא להעמיס על הגג ולנצל את המזגן

במהירויות גבוהות, למעלה ממחצית מכוח המנוע מתועל להתגברות על התנגדות אוויר, בעוד שמטען על גג הרכב עשוי להגדיל צריכת דלק ב-5% בערך. יתרה מזאת, כל קילוגרם נוסף שנסחב על-ידי המכונית מגדיל את צריכת הדלק עקב מאמץ מוגבר של המנוע.

יש ברכב מזגן? נצלו אותו. פתיחת חלונות מובילה להפרעה בזרימת האוויר, מגדילה התנגדות וכך מבזבזת כוח מנוע רב יותר. בניגוד למחשבה המקובלת, מזגן יכול דווקא לחסוך בדלק.

 

תחנות דלק זולות

תוכלו ללמוד ממידע רב המופיע באתרי אינטרנט ואפליקציות לאיתור תחנות דלק זולות במקומות שונים בעולם. עם הזמן, תלמדו לשלב תחנות דלק אלו במסלול הנסיעה השגרתי שלכם. אל תפחיתו בחשיבות שבחיסכון שקלים ספורים – המצטברים למאות ואלפי שקלים בכל שנה. אם בכל זאת הביאו הדברים לכך שאתם מתדלקים בתחנה יקרה, עשו זאת בשירות עצמי וחסכו סכומים שפשוט מיותר להוציא. תוכלו גם לנצל את כוחם של מועדוני לקוחות המציעים הנחות ברכישת דלק בתחנות מסוימות.

 

התאמת הרכב לצרכיכם

דאגו לרכוש מלכתחילה את הרכב המתאים לצרכיכם. ככל שהרכב מיועד לנסיעות משפחתיות ונסיעות עבודה, שימו לב לחלל הפנימי ולתא המטען. אם אתם חושבים על רכב שני למשפחה, הוא יכול להיות רכב קטן ואפילו קטן מאוד וכך גם חסכוני.

 

נסיעות משותפות – חברה, חוויה וחיסכון

נסיעה משותפת לעבודה ולבילוי תסייע לכם לחסוך מצלצלין רבים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך: הסתתפות בהוצאות דלק ומניעת ירידה בערך, שחיקה ובלאי של חלקים ברכב.

המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע