חופשת סקי בואל טורנס

חופשת סקי בואל טורנסחובבי סקי עשויים להכיר אתרי סקי רבים בעולם. סקי זהו ספורט שהוא לא רק ספורט – זהו תחביב שהוא ספורט שתלוי בתנאי מזג אוויר. לא בכדי הסקי הוא ספורט שניתן לעסוק בו רק בעונת השלג. בישראל עונת הסקי מוגבלת למדי – הן מבחינת זמן והן מבחינת מיקום. ישנם שנים בהן החורף אינו נדיב במיוחד בשלג ועל כן עונת הסקי תהיה מוגבלת וייתכן אף שלא תתקיים לשביעות רצונם של חובבי הסקי בישראל. מסיבות אלו ואחרות, חובבי סקי מקומיים הרחיבו אופקיהם והחלו לסקור אתרי סקי ברחבי העולם.

 

אחד מאתרי הסקי המדוברים הם ואל טורנס. זהו אתר סקי בצרפת המספק חוויית סקי בלתי נשכחת. מדובר בעיירת הסקי הגבוהה ביותר ביבשת אירופה; היא נמצאת בעמק טאראנטז  (Tarentaise) שבמחוזר סבואה של הרי האלפים הצרפתיים. אתר הסקי ואל טורנס זהו חלק חשוב ממרחב שלושת העמקים (צרפתית: Les Trois Vallées) – מרחב גלישה מחובר (הגדול בעולם כולו) המציע 600 קילומטרים של מסלולים מחוברים.

 

מרבית בתי הדירות ובתי המלות באתר הסקי ואל טראנס מאפשרים גלישה מפתח הבית וחזרה בגלישה. גובה העיירה הוא בערך 2,300 מטר מעל פני הים. גובה זה מבטיח שלג איכותי במשך תקופה ארוכה למדי בעונת הסקי הנחשקת, כבר החל מסוף חודש נובמבר ועד תחילתו של חודש מאי. מרבית מסלול הגלישה קיימים מעל גובה 2,300 מטרים – שמשמעותו של דבר היא כמות שלג מספקת באתר.

 

בעיירה תוכלו למצוא מספר רב של מסעדות המגישות מטעמים ממקומות שונים ברחבי תבל, ואילו ברחוב הראשי בעיירה פועלים מספר מועדונים ופאבים לטובת אלו שאינם מסתפקים רק בגלישה, אלא מבקשים להשלים את החוויה עם אירועים חברתיים.

 

העיירה נמצאת על מדרונות הגלישה ממש, מה שיאפשר לפתוח את היום כמעט מכל מקום בעיירה – בלא הליכה. אפשר לגלוש למטה עד למעליות או לגלוש במדרון לעיירות אחרות הנמצאות תחת ואל טורנס.

מרחבי גלישה מופלאים

מרחב הגלישה בואל טורנס מורכב מלא פחות משלושה עמקים מרכזיים. במקום הזה תוכלו ליהנות ממרחב הגלישה הגדול ביותר בעולם כולו; יש גם אוף-פיסטים שאינם נגמרים לעולם. אפשר לגלוש ימים שלמים מחוץ למסלולים. מדובר בחוויה שאף גולש או גולשת סקי המכבדים את עצמם לא יהיו מעוניינים לפספס בחיים הקצרים שלנו: 175 קילומטרים של מסלולים שונים  בואל אורנס לבדו! כמה נהדר.

במרחב הגלישה המדובר קיימים מסלולים המתאימים לגולשים מתחילים; ישנם גם משלולים כחולים רחבים הניצבים בירידה מפתח בתי האירוח.

אם אתם גולשים מתקדמים, תוכלו למצוא היצע אינסופי של אפשרויות. תוכלו לצאת מדי יום למסע גלישה מופלא בין העמקים השונים במתחם 3 העמקים

חיי לילה במתחם הסקי הנהדר בעולם

אם לא ידעתם, בוודאי תשמחו לדעת כי ואל טורנס היא אבן שואבת של קהל מגוון וצעיר (בגופו ובנפשו) – תכונות שהופכות את המקום לעיירת הסקי הפופולארית ביותר בצרפת ובין האהובות ביותר ביבשת אירופה. מדובר בקהל גולשים המורכב בעיקרו מדנים ובריטים השבים אל המקום מדי שנה.

במקום פועלים מועדוני גלישה בהם מתקיימים אירועי לילה בסטייל אירופאי. על אף שכתבנו "אירועי לילה", הרי שיש מסיבות המתחילות בשעות הצהריים המוקדמות וממשיכות עד אחר הצהריים המאוחרים. גם בשעות הלילה ישנה פעילות המתרחשת במועדונים שבעיירה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר