עידוד ילדים לפעולות התנדבות בחופש הגדול

עידוד ילדים לפעולות התנדבות בחופש הגדולנמאס לכם שהילדים שלכם יושבים כל הקיץ הזה מול הטלויזיה או המחשב, מתחפרים בספה עד שכמעט נהיה בה חור, ואתם שוברים את הראש כיצד להעסיק אותם. קייטנות, בילויים אטרקציות, חופשות, ומה עוד? אז זהו שאפשר גם אחרת. אפשר פשוט להתנדב.

 

כמעט כל אחד מאיתנו התעורר בוקר אחד והחליט שהחל מהיום הוא הופך להיות אדם טוב יותר, וכי הוא הולך להתנדב פעם בשבוע. כן זה כמעט קרה אבל איכשהו זה התמסמס לנו בדרך, כי המצפון שלנו שלף בתואנה את השירות הצבאי, את התרומה במשרד ואת הפעילות בוועד ההורים אפילו. כן הציבור בישראל מלא כוונות טובות אולי, אך רובו המוחלט אינו עוסק בפעילות התנדבותית או במעורבות חברתית. לא צריך לבדוק את הנתונים הרשמיים כדי לדעת מהו היחס של רובנו לתחום ההתנדבות. אז אם אנחנו כאלה מה עם ילדינו?

 

ההתנדבות בחופש הגדול טובה לנו

אינטואיטיבית, אנחנו יודעים שההתנדבות טובה וחינוכית וכשבוחנים את תועלותיה בצורה יסודית רואים שאלו רבות מספור. ואכן אנשים שעוסקים בפעילות התנדבותית מאופיינים במידת שביעות רצון רבה יותר בתחומי חיים שונים בהשוואה לאלה שאינם עוסקים בה. כך לפחות קובעים מבחינה סטטיסטית מחקרים בנושא. אז אם זה טוב להתנדב הרי שהחופש הגדול הוא הזמן הטוב ביותר כדי לצאת לדרך.

 

איפה אפשר להתנדב

עמותת רוח טובה אספה רשימת אפשרויות להתנדבות עבור ילדים ונוער (ולא רק עבורם) בחופש הגדול. הנה כמה דוגמאות, ואת השאר תוכלו למצוא באתר העמותה.

 

"חוף נקי" הינה יוזמה של המשרד להגנת הסביבה. המטרה לסייע בידי הרשויות המקומיות בשמירה על נקיון החופים הבלתי מוכרזים בישראל. המתנדבים מגיעים מקבלים הנחיות וליווי וכן כפפות ושקיות לניקוי החופים. בקיצור אפשר לראות בזה יום בילוי בים באופן שונה. במידה ובכל זאת תחפצו להכנס למים בתום יום ההתנדבות, תזכרו ללכת לחוף מוכרז ולא לעשות זאת בחוף בו שהיתם.

 

אם הילדים שלכם חובבי חיות תוכלו להפנות אותם אל העמותות השונות העוסקות בטיפול והגנה על בעלי חיים. ב"תנו לחיות לחיות" מחפשים מתנדבים שיוצאים את הכלבים לטיול וידאגו לתחזוקת הכלבייה. במסגרת ההתנדבות הם ישחקו עם הכלבים שזקוקים לחשיפה לאנשים, ילטפו אותם ויוציאו אותם לטיול. ילדים שחווים רתיעה או חשש מפני בעלי חיים יכולים להתגבר על כך בעצם ההתנדבות.

 

אם הילדים שלכם בני 15 ומעלה עמותת "אבני דעת" שמה לה למטרה לשמח את הילדים שאיבדו אבא או אמא בשל תאונות, מחלות, פעולות איבה, מלחמות ישראל ועוד ולהעניק להם הכוחות להתמודד ולגדול כאנשים בריאים , אופטימיים, ומלאי שמחת חיים. לכן האגודה, הפועלת בכל רחבי הארץ, מחפשת מתנדבים שיגיעו בתדירות של פעם בשבוע כדי לחלק מתנות לילדים חולים, המאושפזים בבתי החולים איכילוב ותל השומר. במסגרת ההתנדבות אמורים הילדים להגיע את בית החולים ביום קבוע בשבוע, לקחת מתנות מרכזת האגודה ולעבור בין המחלקות והמיטות של הילדים כדי לשמח אותם, לדבר איתם, לשחק איתם וכמובן לתת להם את המתנות.

 

לגלוש עם סבתא באינטרנט

ילדים בני 15 שהם טובים בתחום המחשבים, והגרים בירושלים, יוכלו לפנות לארגון גימלאי עיריית ירושלים. הארגון מפעיל בין שאר הפעילויות שלו מועדון גימלאים. כאן דרושים מתנדבים להעברת שיעורי מחשבים. ההתנדבות כוללת סיוע בלימוד מחשב בסיסי לגמלאים, ולימוד השימוש בטכנולוגיה המתחדשת.

 

ואילו באלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, מחפשים מתנדבים להעביר הפעלות לגן לילדים אוטיסטים הכוללות בין השאר: הכנת כדורי שוקולד, הפעלת תיאטרון בובות, שיעורים מוזיקליים ועוד.

רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום