מה ההבדל בין השכרת רכב לטווח ארוך לבין ליסינג?

ליסינג הפך למעין שם נרדף להשכרת רכב לטווח הארוך, אולם חברות השכרת הרכבים בישראל מכילות מגוון אפשרויות השכרת רכבים לטווחי זמן ארוכים שאינם בהכרח דרך הליסינג. אז מהם המאפיינים הדומים והשונים בין שתי האפשרויות הללו ולמי עדיפה אופציה אחת לעומת האחרת? על כל זאת ועוד נשתדל לענות במאמר הבא.

 

נתחיל במאפיינים הדומים

הן ענף השכרת הרכב והן ענף הליסינג נחשבים לפורחים בישראל בשנים האחרונות, הדוות למאפיינים שונים כמו: אחוז הולך וגובה של ישראלים החיים באזורים עירוניים בהם החזקת רכב קבוע איננה מחויבת המציאות, סוגיות של יוקר המחיה ההופך את עסקת הליסינג למשתלמת ביותר עבור מי שאין בידיו את ההון הראשוני לרכישת רכב חדש או היתרון הכלכלי שבהשכרת רכב לזמנים קצובים בלבד, נוחות ההשכרה או הליסינג הכולל את תנאי השירות המתקבלים מחברות ההשכרה ועוד.

 

באופן כללי, גם ליסינג נחשב לתחום בתוף ענף השכרת הרכב ובשני המקרים, מדובר על השכרת רכבים חדשים לרוב, כשפעמים רבות שתי האפשרויות קיימות באותן החברות. בשני המקרים, תקופת ההשכרה היא מוגבלת.

 

מה ההבדל העקרוני בין הליסינג להשכרת הרכב?

באופן כללי ביותר, ליסינג הוא השכרת רכב לטווח ארוך מאוד, בעוד שהשכרת רכב לטווח ארוך מתייחס בד"כ להשכרת רכב לכמה חודשים מקסימום. כמו כן, ענף הליסינג מכיל בתוכו אפשרויות רבות שלא בהכרח קיימות בענף השכרת הרכב, כמו ליסינג תפעולי, ליסינג לעסקים ועוד.

 

כיצד לבחור בין שיטות ההשכרה?

כפי שוודאי הבנתם, ההבדל בין הליסינג לבין השכרת רכבים לטווח הארוך נוגע לא רק לתקופת ההשכרה, אלא מתבטא גם במחיר. שיטת הליסינג תחייב לרוב תשלום של מקדמה מסוימת, בעוד שהשכרת רכב לטווח ארוך לא תחייב זאת בהכרח. בנוסף, תנאי ההחזר החודשי יכולים להיות שונים בהתאם, ביחס לסוג הרכב שהנכם מעוניינים בו.

 

אז כיצד לבחור? ראשית, אם הנכם יודעים שתצטרכו את הרכב לכמה שנים, או לתקופה של שנה ומעלה, סביר להניח שליסינג הוא האפשרות העדיפה עבורכם. לעומת זאת, אם אתם יודעים שתצטרכו את הרכב רק לתקופה של כמה חודשים בוודאות, השכרת רכב היא האופציה העדיפה.

 

שנית, במידה ומטרת הרכב היא לשמש עובד או עובדים, אז הליסינג בד"כ מהווה את האופציה העדיפה יותר, בעוד שהשכרת הרכב מומלצת ללקוחות פרטיים הזקוקים לרכב למטרות מוגדרות וקצובות זמן, כאמור. מלבד זאת, קיימים עוד מגוון פרמטרים שיש לקחת בחשבון, כמו: המקדמה הנדרשת, הכיסוי הביטוחי המתקבל בכל עסקה וכד'.

 

תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
רישום עסקים לאתר
קרקע באנר פנימי