העסקת עובדים - מה כדאי לדעת וממה להיזהר

העסקת עובדים - מה כדאי לדעת וממה להיזהרכאשר אנחנו מקימים עסק אנחנו הופכים בדרך כלל למעסיקים של עובדים. העסקת עובדים היא עניין רציני מאוד ולכל מעסיק יש חובות כלפי העובדים שלו הקבועות בחוק. הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות כאשר אנחנו מעסיקים עובדים הוא לחתום מולם על חוזה עבודה מסודר. החוזה יגן גם על העובד וגם עלינו במקרה של הפסקת העבודה של העובד או במקרה של סכסוך עבודה. היתרון של החוזה הוא שהוא מגדיר באופן חוקי ומחייב את תנאי ההעסקה של העובדים שלנו ומחייב גם אותנו וגם אותם. כך גם במקרה של טענות על אופן ההעסקה שלנו מפני העובדים שלנו הם יצטרכו קודם כל להוכיח שלא עמדנו בחוזה אתם.

 

בכל חוזה העסקה חשוב לשים לב לנושאים הבאים:

  • גובה המשכורת של העובד
  • מספר ימי החופש של העובד
  • החובות שיש לעובד בתפקיד שלו
  • הסדרה של עניין הפסקת עבודה במידה של אי שביעות רצון מהעובד
  • הגדרת התפקיד של העובד וכלפי מי הוא כפוף

למה לכל מעסיק כדאי להכיר את חוקי העבודה בארץ?

כל מעסיק בארץ חייב להכיר את חוקי העבודה בארץ. כל מעסיק חייב לדעת מתי יש לו חובה לשלם את המשכורת של העובדים שלו ומה עליו לעשות במקרה שהוא רוצה לפטר את העובד. בשביל לפטר עובד צריך קודם כל לערוך שימוע לפני פיטורים. בלי שימוע חוקיות הפיטורים תהיה מוטלת בספק. כמעסיקים חשוב שנכיר גם החוקים במקרה בו אחד העובדים שלנו מתלונן על מקרה של הטרדה מינית או כל הטרדה מסוג אחר. חוקי ההעסקה בארץ הם מתקדמים מאוד וחשוב שנכיר אותם כי רק כך נוכל לנהל את העסק שלנו באופן תקין וחוקי. לפני שאנחנו מתחילים לשכור עובדים כדאי לנו קודם כל להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני עבודה בשביל שנבין מהם הזכויות והחובות שלנו בחוק. עוד מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס בנוגע לתשלום המיסים ותשלומי החובה שקשורים להעסקה של עובדים.

 

למה חשוב להיזהר מפגיעה בזכויות העובדים שלנו?

כמעסיקים אחד הדברים שהכי חשוב שננסה להימנע מהם הוא פגיעה בזכויות העובדים שלנו. פגיעה בזכויות העובדים שלנו מהווה עבירה על החוק והיא יכולה לגרום לנו לשלם קנסות כבדים מאוד לעובד ולרשויות המדינה. לעובדים בארץ יש הרבה זכויות וחשוב שנכיר את הזכויות הבסיסיות ביותר כמו למשל הזכות לקבל הפסקות במהלך יום העבודה והזכות לקחת חופשת מחלה כאשר העובד עצמו חולה או כאשר ילדיו או בן או בת זוגו חולים. עוד חשוב שנהיה מודעים לחוקים נגד אפליה במקום העבודה בשביל שנוכל למנוע ממצב בו נבצע אפליה מודעת או שלא מודעת וכך נחשוף את עצמנו לתביעה גדולה.

 

למה מומלץ לבקש המלצות ותעודת יושר לפני שאנחנו שוכרים עובד חדש?

לפני שאנחנו שוכרים עובד חדש כדאי לנו לבדוק את ההיסטוריה שלו ולבקש ממנו המלצות ממעסיקים קודמים ותעודת יושר מהמשטרה. ההמלצות ותעודת היושר יוכל לסייע לנו להיות בטוחים שאנחנו שוכרים עובד שאין לו עבר פלילי ושבעבר מעסיקים אחרים היו מרוצים ממנו. בקשת המלצות ממעסיקים קודמים יוכלו לסייע לנו לשכור עובדים איכותיים יותר שאיכות העבודה שלהם טובה ותוכל לאפשר לנו להקים צוות עבודה מהימן ואיכותי. בסופו של דבר עלינו לשים לב שאנחנו שוכרים עובדים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם ושהם אמינים ככל הניתן – כך נוכל להעסיק אותם לאורך תקופת זמן ממושכת של מספר שנים והעסק שלנו ירוויח מכך הרבה מאוד.