נמאס לכם מהאבנית? כך תוכלו להיפטר ממנה

בקומקומים שנועדו למטרת שתייה חמה, בין אם עסקינן בקומקומים מנירוסטה, מפלסטיק או מזכוכית, ישנה הצטברות של שכבה של אבנית לאחר שאתם מרתיחים הרבה פעמים בהם מים. באם אתם יראים מלהכניס לתוך הקומקום חומר כימיקלי למטרה של הסרת אבנית בקלות, תוכלו לעשות שימוש בחומץ, שהוא חומר אשר מסיר אבנית באופן טבעי.

 

החומץ עוזר להמיס שומנים, לשטוף רצפות ושטיחים וכיוצא בזה. הסרת אבנית בקלות מהקומקום שלכם יכולה להתבצע באמצעות מילוי של בקבוק מים עד לגובה אשר אליו מגיעה האבנית, לשפוך לבפנים חומץ לבישול בן חמישה אחוז ולערוך סחיטה של כחצי לימון. לאחר הרתחה של הבחילה עליכן להשאיר את הקומקום למשך שעה קלה ועל ידי שפשוף בסקוטש את האבנית מבפנים.

 

הסרת אבנית

באמצעות חומץ לבישול תוכלו אף להסיר אבנית מכל מיני סוגים של שיש. ישנה אפשרות למרוח חומץ לבישול על ידי מטלית לחה על שיש, לבצע השריה בת כחצי שעה ואז להסיר את האבנית. עליכם לחזור על אופן ביצוע הפעולה במשך שלוש פעמים, עד למצב בו האבנית תתפרק.

 

המים בבית שלכם לא מזוקקים, אלא מורכבים מתמיסה בעלת הרבה מינרלים שאחד מהם נקרא סידן פחמתי, אשר מקורו בהתמוססות של סלעים מגיר. כשהמים מתאדים, לדוגמא בשל חימום בקומקום שלכם, הסידן הפחמתי מתגבש והוא הופך למעשה לאבנית – זהו משקי שלא מסיס במים ובעל נטייה של הצטברות בצינורות, במכשירי חשמל כמו מכונות כביסה ומדיח כלים, על משטח במטבח ובאמבטיה וכמובן בקומקום.

 

מה הן השיטות של הסרת אבנית בקלות מקומקומים?

הסרת אבנית באמצעות חומרי ניקוי

ניתן להסיר אבנית מקומקומים על ידי חומר ניקוי שתפקידו להסיר אבן מקומקומים. לא צריך להרתיח מים על מנת לנקות את הקומקומים, אלא פשוט שופכים את החומר הייעודי על האזור בקומקום אשר מכוסה באבנית, מחכים כעשר דקות עד רבע שעה ואחר כך שוטפים כיאות את הקומקום. החיסרון של גישת הסרת אבנית זאת כרוך בכך שהיא יקרה וכי זהו חומר ניקוי ולא חומר אכיל.

 

הסרת אבנית באמצעות חומץ

ניתן להסיר אבנית מקומקומים בעזרת חומץ רגיל. אפשר למהול אותו במים ולשמור על היחס של בין שישים אחוז של חומץ ובין ארבעים אחוז מים מינימום או להרתיח את החומץ כפי שהוא. האבנית תוסר בקלות ובאופן מידי, אך תהליך זה כרוך בהימצאותו של ריח שאינו מלבב של החומץ אשר אותו הרתחתם.

ריחו של החומץ המורתח יתפוגג כאשר תרתיחו כמה פעמים מים רגילים בקומקום. יתרונה הרב של שיטה זו טמון בעובדה כי עסקינן בחומר טבעי ובחומר אכיל.

 

הנוזל שעלותו זולה מאוד של מספר שקלים בודדים, ראוי לא רק למטרה של החמצת ירקות, כי אם אף למטרת חומר ניקוי למבחר שימושים – הסרת אבנית בקלות ממכשירים חשמליים ובפרט מקומקומים, שטיפת מרצפות, הברקה של ברזים ושל כלים סניטריים, ניקוי של מראות ושל חלונות והסרה של כתמים ממים מאת מקלחונים.

 

חומץ מהווה תמיסה של חומצה אצטית במים. חומצות אחרות בסל חומרי הניקוי הן מלח לימון – חומצה ציטרית, תכשירים ייחודים להסרה של אבנית ותכשירים לניקוי של אסלות ושל מקלחות.

 

כשאתם תוסיפו לחומץ מים, כי אז החומצה הצטית תתקוף את האבנית ותיתן בידכם להמיס אותה במים. כך למעשה תוכלו לבצע את פעולת הניקיון של המשקעים שעשויים להסב נזק למכשירים ולתת במה למזהמים כמו למשל עובש.

החומצה האצטית אף מחסלת חיידקים ומכיוון שהיא לא רעילה במינון ביתי, עשיית השימוש בה בטוחה וכדאית עבור הסרה של אבנית. החיסרון של החומץ טמון בכך שהריח שלו ממש חזק, אבל הוא מתפוגג בקלות במידה ודואגים לאוורר את החדר. יש אנשים שעושים שימוש בחומץ כתחליף למרכך כביסה וגם כתחליף לשמפו לשיער.

 

הסרת אבנית באמצעות מלח לימון

ניתן להסיר אבנית מקומקומים על ידי שימוש במלח לימון. אף הוא חומר רעיל. עליכם לבצע הרתחה של מים בקומקום וכאשר הם ירתחו, לצרף כף מלח לימון.