המצפה התת ימי באילת - אטרקציה לילדים

המצפה התת ימי באילת - אטרקציה לילדיםאין זה סוד ששונית האלמוגים של אילת היו מהנדירות בעולם וכמובן שגם מהיפות ביותר וכך מהווה ללא ספק אטרקציה לכל הילדים – כולל אטרקציה נדירה ומופלאה עבור ילדים במצפה התת הימי של אילת. צוות צוללים מסור עושה מאמצים לשימור השונית ולסייע בגדילה של מושבות אלמוגים בריאות וצעירות, בשאיפה לחזק את השונית ולהשיבה למצב בו היתה לפני הגיעם של אלפי צוללנים נלהבים מדי שנה. כיום, כל צולל המגיע לשונית מחויב לשמור עליה כבבת עינו.

מדוע חשובה כל-כך השונית?

מלבד העובדה שמדובר באטרקציה מופלאה לילדים, ממנה הם יכולים ללמוד הרבה אודות החיים מתחת לפני המים וליהנות מתצפית על בעלי חיים וצמחים ימיים רבים. זהו בית גידול רחב ידיים עבור סוגים רבים של יצורים. השונית משמשת מפלט עבור בעלי חיים שונים, וכן מהווה מקור מזון ותנאים נוחים למחיה ולהתפתחות. נזקים לשונית מהווים נזק ישיר גם לבעלי החיים המתגוררים בה.

עוד על המצפה התת ימי

המצפה הימי לא הוקם במקורו כאטרקציה לילדים, אלא כמבנה ארכיטקטוני בעל ייחודיות, הנראה כמגדל שקוע בקרקעית הים. שנים מעטות אחר-כך הפך המצפה להיות בולט יותר כאטרקציה לכל המשפחה וגם לילדים, בעיר אילת. לעיתים קרובות האטרקציה מבוקשת גם על-ידי תיירים המגיעים לבקר מארצות שונות בעולם. במצפה ניתן למצוא גם חנות תכשיטים ובית תה וקפה, לנוחיות המבקרים. במעלה המצפה ניתן לחזות בנוף מרשים למדי של חופי מצרים, עקבה, אילת, ים סוף והרי אדום המרגשים.

 

המצפה, הממוקם 60 מטרים תחת פני הים, כולל  שני אולמות מהם יכולים המבקרים לצפות במתרחש מתחת לפני המים. הילדים מתרגשים לצפות במחזה המרתק של העולם התת-ימי כפי שהוא באמת, מבלי שנדרש מהם לצלול וכך מעניק להם חוויה שלא ישכחו עד לסוף חייהם.

קורל 2000 – אטרקציה נהדרת לילדים

קורל 200 זוהי ספינת זכוכית המאפשרת שייט והצצה נדירה למדי על העולם שמתחת למים. אין ילד שלא יתרגש מהמחזה הזה. חלונות הספינה מותקנים מטר וחצי תחת פני הים וכך ניתן לשבת בתוך הספינה ולהביט דרך החלון: העולם המופלא והיפהפה הנחשף לעיני המתבוננים לא יותרם אדישים (זאת על אף תנאי הישיבה והשהות הנוחים בספינה). הראות רחבה ואיכותית במיוחד.

 

אין כל ספק: המצפה התת ימי באילת הוא אטרקציה מתמדת לילדים ולמשפחה בכלל ומאפשר מגוון מרתק של חוויות, עם אפשרויות שונות להציץ על העולם התת ימי הססגוני של הים האדום. מלבד כל זה, ילדים יוכלו ליהנות מסימולאטור לילדים המעניק חוויה משלימה שלא בקלות תישכח, לכל ילד וילד. אנשי מרחבי העולם פוקדים את המצפה התת ימי כדי ליהנות מהזדמנות נהדרת לבילוי נפלא במצפה, כמו גם מאפשרות לצפות, לגעת ולחוות.

אתם ומשפחתכם מוזמנים להגיע לאטרקציה המגניבה ביותר של העיר אילת. מדובר במצפה התת ימי, המעניק חוויה תת מימית שהיא למעשה מפגש פרונטאלי עם יצורי היום שאיננו פוגשים כל יום – אלו החיים בעולם משלהם, השונה אך גם דומה לעולם שלנו; מסע ממנו אפשר ללמוד כל-כך הרבה על היצורים החיים שכלל לא ידענו שקיימים. במצפה ניתן לרדת לעומקו של הים, במגדל או בספינת הזכוכית, לצפות בהאכלתם של היצורים החיים, ליהנות ממופעים צבעוניים, לצאת למסע סימולציה שלא יישכח ועוד הרבה יותר.

 

למי שעוד לא התעדכן: בריכה ומנהרת הכרישים הן הדבר החדש שאתם פשוט חייבים לראות, יחד עם המשפחה והילדים, בביקור הבא שלכם במצפה התת ימי באילת – ביקור שהילדים לא ישכחו למשך שנים רבות במהלך חייהם ובוודאי ילמדו בו רבות על העולם בו הם חיים.