המצפה התת ימי באילת - אטרקציה באילת

המצפה התת ימי באילתשונית האלמוגים של אילת היא מהנדירות והיפות בעלם. פעילות ערה מתרחשת במצפה התת-ימי בדרום הארץ, במטרה לשמר ולהגן על השונית היפהפייה. צוות מסור של צוללנים מאתר ואוסף שברי אלמוגים ומקדם גידול מושבות בריאות וצעירות של אלמוגים במטרה לחזק את השונית. צוללים המגיעים לשונית מחויבים לשמור עליה.

המצפה התת ימי באילת - מדוע חשובה כל-כך השונית?

מדובר בבית גידול רחב עבור אלפי יצורים. השונית משמשת עבור בעלי חיים שונים כמפלט, מקור מזון ומקום עם תנאים נוחים ומתאימים להתפתחות. כל נזק המוסב לשונית מהווה נזק ישיר גם לאותם בעלי החיים שהשונית היא ביתן. לפיכך, הפעילות להצלת השונית היא גם מאבק על קיום מספר רב של מיני בעלי חיים תת ימיים.

 

עוד על המצפה התת ימי

המצפה התת ימי, שעוצב ונבנה בשנת 1974 כמבנה ארכיטקטוני ייחודי, נראה כמו מגדל שקוע בקרקעית הים. מאז ועד ימינו בולט המצפה בתור אטרקציה לילדים באילת, ולעיתים גם כאטרקציה מבוקשת על-ידי תיירים מחו"ל. במצפה ניתן למצוא חנות תכשיטים ובית קפה, לשמחת המבקרים הנרגשים. במעלה המצפה תוכלו לצפות בנוף מרשים של חופי עקבה, מצריים, מפרץ אילת, הרי אדום וים סוף.

 

המצפה עצמו ממוקם 60 מטר מתחת לפני הים. היום ישנם שני אולמות המעניקים מענה למבקרים רבים הפוקדים את המקום במשך השנה. המקום מאפשר צפייה מרתקת על העולם התת ימי, מבלי הצורך לצלול או להירטב ומעניק חוויה בלתי נשכחת.

 

קורל 2000

מדובר בספינת זכוכית בה ניתן לשוט ולזכות להצצה נדירה על העולם התת ימי. חלונות הספינה הותקנו מטר וחצי מתחת לפני הים, מה שמאפשר ישיבה בתוך הספינה, מבט דרך החלון, והיחשפות לעולם מופלא ויפהפה בתנאים נוחים למדי. הספינה מאפשרת הן נוחיות והן ראות רחבה במיוחד.

 

קל לראות שהמצפה התת ימי של אילת מאפשר מגוון די רחב של חוויות ואפשריות להצצה לעולם הצבעוני התת ימי של הים האדום. זאת ועוד, ישנו סימולאטור לילדים המהווה חוויה משלימה ובלתי נשכחת עבור ילדים. אנשים מהעלם כולו מגיעים למצפה התת ימי עבור ההזדמנות לבלות במצפה מושקע בו מתקיים מגוון רחב של אפשרויות צפייה, היכרות, מגע וחוויה של החיים התת ימיים.

 

זנים מגוונים ורבים של בעלי חיים מצויים במפרץ אילת ולכן אזור זה נחשב נדיר ויש להשקיע בו את המרב.

אם כבר אתם יורדים עד אילת לחופשה, בקרו במצפה התת ימי, הקורא לכם להגיע, לטעום ממנו ולראות את הנפלאות שהוא מאפשר – פעם אחר פעם.

 

אתם מוזמנים עם המשפחה לאטרקציה מהמגניבות בעיר: המצפה התת ימי באילת הוא חוויה תת מימית המאפשרת מפגש פנים אל פנים מול יצורי הים המיוחדים. במצפה תרדו לעומק הים, בספינת זכוכית או במגדל התצפית, תצפו בהאכלת בעלי חיים, תיהנו ממופעים, תצאו למסע בלתי נשכח בסימולאטור מעולה ויותר. מנהרת ובריכת הכרישים היא הדבר החדש והמלהיב של המצפה התת ימי באילת.

 

נדמה שאין ישראלי שלא ביקר במצפה לפחות פעם אחת בחיים באטרקציה הדרומית ביותר בארץ. כחצי מיליון מבקרים פוקדים את המקום מדי שנה – מישראל ומחו"ל, כאשר מתחם הכרישים הענק שנפתח לא מזמן מהווה את האטרקציה החדשה במקום; מדובר במתחם המתפרס על פני אלף מ"ר ובו שלושה מיליון ליטר מים. המתחם משלב פעילות אינטראקטיבית למשפחה כולה, ומשמש גם כמרחב מחיה טבעי עבור עשרות כרישים מסוגים שונים.

 

מלבד אטרקציה תיירותית מהנה, המצפה התת ימי משמש מוקד לימוד וחינוך של הטבע הימי האילתי, בוא ישנה הקפדה לחנך וללמד את ילדי אילת וילדי הארת על ערכי שמורת האלמוגים.