המלצות לירידה במשקל או צאו לי מהצלחת

המלצות לירידה במשקלעצות טובות הן תמיד משהו שכדאי לשמוע. תרצו קחו ושימו בכיס ימין, לא תרצו... שימו בכיס שמאל. כשזה מגיע לירידה במשקל לכל העולם יש המלצות כאלו ואחרות. אז כן כולנו באמת יודעים איך זה עובד, צריך להכניס פחות ולהוציא יותר. אבל כמה מאיתנו באמת מצליחים לעשות זאת? והאם זאת באמת התורה כולה על רגל אחת?

 

ירידה במשקל - לא לרעוב ולא לסבול

איכשהו דיאטה מתקשרת אצל רבים להרעבה וסבל. אז זהו שהדבר אינו כך. מה כן חשוב לאכול? חשוב לאכול ארוחת בוקר, כי ארוחת הבוקר תפעיל את המערכות ותגרום לנו להתחיל את היום שלנו בצורה טובה יותר. בנוסף, מומלץ לאכול כל ארבע שעות, ארבע ארוחות ביום בכמות סבירה, כשלכל אחד הכמות אמורה להתאים באופן אישי. עצה נוספת היא לאכול את המסה הקלורית המשמעותית, בחלק הראשון של היום, עד ארוחת הצהריים. כשבערב מומלץ לאכול דברים קלים יותר. חלבונים חשובים בתזונה היום יומית. החלבון בונה שריר. ורק שתדעו כי עודף חלבון אינו הופך לשומן. כמות החלבון המומלצת ביום היא גרם אחד לקילו משקל גוף. ובנוסף, לא מומלץ לצרוך יותר מ-30 גרם חלבון בארוחה. חשוב לדעת כי פחמימות מספקות אנרגיה לכל השרירים בגוף כולל למוח שלנו. אולם עודף פחמימות הופך לשומן. לכן ככל שהפחמימה "פשוטה" יותר, היא מתפרקת מהר יותר. אז השתדלו  לאכול מזון שכולל פחמימות מורכבות בלבד. יש להתאים את תדירות האימונים שלכם לכל אחד באופן אישי, על פי מבנה גוף, גיל, המצב הבריאותי ומטרת המתאמן, כמות האימונים בשבוע תוגבל לכל היותר לשלושה אימונים, כשכל אימון יימשך כשעה. טיפ נוסף הוא כי חשוב לשלב במסגרת תכנית האימונים פעילות אירובית כמו הליכה מהירה, ריצה, שחייה, לצד פעילות אן-אירובית משלימה, כמו הרמת משקולות לדוגמה. וכן  שכל אחד ימצא את סוג הספורט אליו הוא מתחבר.

 

איך לרדת נכון במשקל

לאחרונה התפרסמו מחקרים הממליצים על תפריט עם כמות פחותה של פחמימות, ולעיתים גם שומנים ושיעור חלבון גבוה. מה השפעת הפעילות הגופנית על קצב ההרזייה בשני סוגי התפריטים? ובכן , החוקרים גילו כי אנשים שהתאמנו וניזונו מתפריט דל פחמימות ועתיר חלבון הורידו תוך 14 שבועות למעלה משלושה קילוגרם שומן. לעומתם אנשים שניזונו מתפריט עתיר פחמימות ודל חלבון הורידו פחות שומן, חשוב לציין כי אנשים אלו השתתפו בדיוק באותה פעילות גופנית והן הורידו קצת יותר משני קילוגרם שומן. ולעומת זאת הקבוצה שהשילה הכי מעט שומן ניזונה מתפריט מופחת בחלבון ומועשר בפחמימות. ואילו קבוצת אנשים רביעית שכן השתתפה בפעילות הגופנית, אך ניזונה מתפריט רגיל, הראתה כי לאימונים ללא דיאטה יש אפקט מוגבל על הירידה במשקל. אולם אלו שכן התמידו בפעילות הגופנית ירדו במשקל כתוצאה מאיבוד שומן.

 

מה כי חשוב כשיורדים במשקל

כאמור ישנן המון שיטות והמון דיאטות להוריד במשקל. אבל הינה מה שבאמת חשוב כשאתם מיישמים כל אחת מהשיטות הללו: כל דיאטה תדרוש מכם שינוי בהרגלי האכילה, אולם אין ספק כי קל יותר למלא אחר הוראות תוכנית שעושה זאת בהדרגה, המאפשרת פינוקים מדי פעם ובפעם, ואינה שוללת קבוצות מזון שלמות. איכלו מגוון מזונות ודאגו שהאוכל יהיה טעים, וגם מאוד חשוב שיהיה משביע. ואין ספק כי גמישות ונוחות הם שני פרמטרים הכרחיים כשמדובר בדיאטה לטווח ארוך.

כשעוברים לאכילה בריאה צריך לזכור כי קצב הירידה במשקל איטי יותר, מאשר אם חותכים לגוף את צריכת הקלוריות לחצי, אז סבלנות.

 

 

 

 

האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע