המלצות לחורף חם

המלצות לחורף חםחימום נעים בחורף

 

אז ככה זה הימים מתקצרים, הלילות שלנו מתקררים, המטריות ליד הדלת והמעילים תלויים בהישג יד. ובחוץ קר וגשום. ואילו אנחנו  ממהרים לבלות יותר זמן בפנים ודואגים ליהנות מהאווירה הנעימה בבית בחיק המשפחה. הנה כמה אמצעי חימום שיסייעו לכם לחמם את חללי הבית ויעזרו לשמור על טמפרטורה נעימה גם כשבחוץ נושבת רוח קרירה.  

גורמים שיש לקחת בחשבון כשמדובר במכשירי חימום

כל חורף חוזרת ועולה השאלה מהו האופן בו הכי כדאי לחמם את הבית. בחינת מכשירי החימום השונים מחייבת התייחסות למספר גורמים והם: יעילות – במקרה הזה נבדוק איזה אמצעי מחמם בעוצמה הגבוהה ביותר, ובמהירות הגדולה ביותר. נתייחס לאמינות, כלומר האם אמצעי החימום שלכם יכול לפעול בתנאים סביבתיים בעיתיים כמו לדוגמה אם מתרחשת הפסקת חשמל. כמובן שיש לשקול את נושא הבטיחות, ולבדוק עד כמה בטוח לחמם את הבית באמצעות המכשיר שבחרת. ולבסוף, העלות, כשאן נבדוק האם כדי להתקין את המכשיר נדרשת הוצאה של עשרות אלפי שקלים, והאם חשבון החשמל שלכם מאמיר פלאים בעקבות שימוש רציף באמצעי החימום הזה.

 

גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון הם האיזור גיאוגרפי שבו אתם גרים. זהו גורם חשוב מאין כמותו בהערכת ההוצאות שלכם על חימום. בנתונים שהפיץ משרד האנרגיה מחולקת ישראל לארבעה אזורים. לפיכך באזור ההר, לדוגמה, יידרש משך חימום ארוך יותר כלומר העלות תהיה גבוהה יותר בהשוואה לתושבי השפלה. כמו-כן, אם אתם גרים בקומה עליונה או תחתונה או בבית פרטי הרי שתצטרכו חימום רב יותר מהשכן שלכם בקומת הביניים. ותזכרו כי דירה גדולה יותר היא גם יקרה יותר מבחינת חימום. בידקו את הבידוד והאיטום בדירה שלכם כי  בידוד תרמי ואיטום הדירה יכולים לחסוך עד 30% מהוצאות החימום.

באילו מכשירי חימום כדאי לבחור

בדקנו עבורכם מספר אמצעי חימום, הנה הם על יתרונותיהם וחסרונותיהם: מזגן מסוגל לא רק לחמם בחורף אלא גם לקרר בקיץ, כשהוא שואב אוויר מהחוץ ומשתמש בדחיסה ואיוד של גז כדי לשנות את הטמפרטורה. חשוב לציין כי תפוקת החימום המעשית של מזגן אוויר גדולה כמעט פי שלושה מכל אמצעי חימום אחר. מזגן גם בטוח מאד לשימוש. והוא למעשה השיטה המומלצת לחימום הבית.

 

מפזר חום הוא ככל הנראה אמצעי החימום הנפוץ ביותר. הוא יונק ופולט אוויר אותו הוא מעביר דרך "גריל" של חוטי להט, הוא קל ונייד וישנם דגמים זולים מאד בשוק. החסרון הבולט הוא שמפזר החום מייצר חום מקומי בלבד, ומתאים בעיקר לחדרים קטנים. וגםם מייבש יותר ופחות בטוח לשימוש ליד ילדים.

 

רדיאטור הוא אמצעי חימום יקר וכבד אולם בטיחותי ומתאים לחדרי ילדים. הוא מחמם את החדר לאט אך ביעילות ובאחידות. יתרון נוסף הוא, שרדיאטור קצת פחות מייבש משאר אמצעי החימום, ובנוסף הוא נחשב להכי יעיל וחסכוני אחרי המזגן.

 

קונווקטור, לעומת זאת, הוא אמצעי חימום פשוט, וזול יחסית, בעל תפוקת חום גדולה המחממת מהר חדרים קטנים ובינוניים. מדובר במפזר חום גדול בעיצוב המחקה רדיאטור, והוא בדרך-כלל כולל גם תרמוסטט. כלומר הוא פחות נייד וקצת יותר מתאים לחימום חדרים, אולם הוא אינו בטיחותי באותה מידה של הרדיאטור.

 

תנור נפט היה פעם שיטת החימום הכי נפוצה. היום זה כבר לא המצב, ולתנורי נפט קיימים חסרונות בטיחותיים, ריח ועלות תפעול גבוהה.

 

מקרן חום מתנהג כמו מאוורר כשמסתובב ומפיץ חום. הם יעילים לחימום חדרים בגודל בינוני אך הם תופסים נפח גדול, ורמת הבטיחות דומה לזו של מפזרי חום.

 

רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
רישום המלצה חדשה