איך כותבים קורות חיים

המלצות כתיבת קורות חייםכתיבה טובה של קורות חיים יכולה לשנות לכם את החיים מן הקצה אל הקצה, שהרי מדובר בעניין שאינו פוחת משיווק חכם ונכון של יכולותיהם וכישוריכם.

קורות חיים: עניין של שיווק?

חלקכם בוודאי חושבים ומבינים שנייר קורות החיים שאתם מעבירים למעסיקה פוטנציאלית מעניק את הרושם הראשוני לגביכם. בדומה למפגש ראשוני באשר הוא, רצוי שתבינו איך לשווק את עצמכם נכון. כתיבת קורות חים מחייבת סדר מוקפד, התנסחות ראויה והבלטה מתאימה של תכונות וכישורים הרלוונטיים לתפקיד המדובר.

 

איננו אומרים שיש כן צורך לסלף את המציאות ולמסור פרטים שאינם מבוססים על המציאות. יש לזכור שבסופו של יום תזומנו לריאיון עבודה על בסיס קורות החיים שהעברתם, ושבאופן כזה או אחר תצטרכו לעמוד מאחורי מה שכתוב ולהוכיח זאת בריאיון. האם ניתן לשווק את עצמכם נכונה בעזרת קורות חיים? בוודאי – באמצעות הבלטה של כישורים ויתרונות אמיתיים שרכשתם וכאלו הרלוונטיים לחברה.

מה הכי טוב לכלול בקורות חיים?

קיימים סטנדרטים ברורים ומקובלים בנוגע למרכיבים שכדאי לכלול בקורות חיים, לדוגמא – צריך לכתוב פרטי התקשרות ופרטים אישיים, לרבות כתובת מייל וטלפון. ייתכן שתרצו לכלול גם פרטים על ההשכלה שרכשתם, זאת בנוסף על ניסיון תעסוקתי (שיפורט בסדר כרונולוגי הפוך).

כתיבת קורות חיים: רמת פירוט רצויה

 

כאשר אתם כותבים קורות חיים, הקפידו שלא לפרט יתר על המידה על דברים שעשיתם בעבר. דעו כי על מסמך קורות חיים להיות באורך של עמוד בודד ועל כן לא כדאי להגזים עם מספר המילים, אלא להתמקד בדברים החשובים. בנוסף, לא כל פרויקט מהעבר הוא בעל חשיבות מספקת לתפקיד המדובר; ישנם פרטים לא רלוונטיים שאין כל צורך לכלול.

 

קורות חיים: רלוונטיות

מדד חשוב למדי דרכו ניתן להבין האם אתם מסוגלים לכתוב קורות חיים ראויים הוא מדד הרלוונטיות. כאמור לעיל, אין צורך לשוב לגילאי בית הספר היסודי על-מנת לכתוב את המסמך. התמקדו בחייכם הבוגרים. בנוסף, הפרידו כראוי בין עיקר לטפל. לא כל קורס או עבודה שעברתם או ביצעתם בהכרח יהיו רלוונטיים עבור התפקיד המדובר בו אתם מעוניינים כיום.

 

חשוב ביותר להתאים את קורות החיים למשרה המדוברת, תוך התאמת הניסוח לדרישות המסוימות. באופן זה, המעסיק יקבל פירוט נעים ומדויק למדי של כישוריכם, באופן שיציג אותם כמתאימים בדיוק למשרה שיש לאייש. בנוסף, תעבירו למעסיק את הרושם שהינכם יודעים בדיוק מי אתם ומדוע אתם מתאימים למשרה הזו.

 

פורמט קורות חיים – כיצד עליו להיראות?

כאמור, אורכו המקובל של מסמך קורות חיים אינו גודל מעמוד בודד. פורמט סטנדרטי של המסמך מורכב מפרטים אישיים, השכלה, ניסיון תעסוקתי ופרטי התקשרות – לא בהכרח בסדר הזה. ברשת האינטרנט תוכלו לאתר דוגמאות לקורות חיים ולהסתייע בהן לכתיבת המסמך שלכם. רצוי לתור אחר דוגמאות שמתאימות לסוג המשרה בה אתם מעוניינים; באופן זה תוכלו לכתוב בהתאם לתבנית מדויקת ככל שניתן.

 

קורות חיים –תוספות נדרשות?

לאחר שמצאתם את התבנית המתאימה ביותר לכתיבת קורות חיים, תוכלו לשקול תוספות שעשויות לשדרג את הרושם שתותירו על המעסיקה הפוטנציאלית: המלצות ממעסיקים קודמים, תעודות רלוונטיות למשרה ואף תיק עבודות. זכרו כי קורות חיים הם אינם פחות מכרטיס ביקור מקצועי; לפיכך עליכם לדאוג שהמסמך יהיה אבן דרך בתחילתה של קריירה מצליחה ומשגשגת.

 

איך בכלל כותבים קורות חיים?

כמו בכל עניין בחיים, גם כאן ראוי לדעת להפריד בין טפל לעיקר. לדוגמא, אם התנדבתם בעמותה כלשהי אחרי שירותכם הצבאי, כללו זאת, שכן החלק ההתנדבותי חשוב בקורות חיים. ישנם מעסיקים שאוהבים ללמוד עליכם יותר דרך המסמך זה, והתנדבות היא דרך נוספת להבין עד כמה יש לכם את היכולות להשתלב בחברה קיימת.

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ