חשוב לקבל המלצות על בעלי מקצוע

המלצות על בעלי מקצועכל אחד מאיתנו נזקק אחת לתקופה להזמין בעל מקצוע אל ביתו – במקרה של דוד מים פגום, מעבר דירה, מקרר שהפסיק לתפקד ומקרים רבים אחרים. כיצד, אם כך, נוכל להיות בטוחים שבעל המקצוע שאנו מזמינים למשכננו אכן ידע לטפל בבעיה כראוי? להלן מספר עצות שיסייעו לכם בעניין.

 

קבלת מחיר הוגן מבעלי מקצוע

איך תקבלו מחיר הוגן וללא תוספות? עשו שיעורי בית והבינו מה בדיוק צריך לתקן, להחליף, להוביל או לצבוע. האם ישנן מגבלות? צריך להתקין דוד שמש במקום בעייתי? אולי להוביל מוצרים גדולים או דווקא לצבוע קיר הרוס? ציינו ופרטו את הפריטים כבר בהתחלה כדי שתקבלו מחיר שלא ישתנה לאחר שהעבודה כבר החלה.

 

בחירה נכונה של בעל מקצוע נחוץ

כל תחום כולל אלפי בעלי מקצוע – מקצועיים יותר או פחות; הבחירה המוצלחת ביותר תהיה לרוב זו שתקבלו דרך המלצות מחברים או באמצעות אתרי אינטרנט המציגים חוות דעת אמיתיות של גולשים על ספקים ונותני שירות. אם אתם בעצמכם קיבלתם שירות מבעל מקצוע, שתפו אחרים בניסיונכם על-מנת שגם אחרים ייהנו ובעל המקצוע יקבל פרנסה.

 

בעזרת האינטרנט אנו יכולים כיום לבצע פעולות שבעבר היו בלתי אפשריות או קשות מאוד לביצוע. הדבר תקף כיום גם בבואנו לבחור בעלי מקצוע. חפשו את אתר האינטרנט שיסייע לכם בקבלת חוות דעת והמלצות של בעלי מקצוע והזמינו את אלו המתאימים לכם ביותר.

 

הסמכה ורישיון

ישנם בעלי מקצוע ללא ניסיון מספיק עבור העבודה שאתם דורשים. על-מנת להיות בטוחים שאתם מתעסקים עם בעל עסק בעל ניסיון מספק, בקשו לראות תעודות הסמכה מתאימות.

 

בנוסף, בקשו לקבל הצעת מחיר לפני תחילת העבודה. לפני שבעל המקצוע מחליף פריט או חלק כלשהו, וודאו שאכן מדובר במוצר חדש מהמפעל – ולא במוצר משומש. אם אינכם מכירים את עלות המוצר, קבלו הצעות מ-3-2 בעלי מקצוע שונים וקבלו אינדיקציה לגבי עלות התיקון.

 

איך למצוא בעל מקצוע אם אין לנו אף המלצה?

נכון ששיטת "מפה לאוזן" לאיתור בעל מקצוע אמין זוהי שיטה נפלאה, אולם במקרים בו אתם מתקשים למצוא המלצה כזו תוכלו לסקור חוות דעת באמצעות חיפוש שמות בעלי מקצוע במנוע החיפוש. תנהגו בתבונה גם אם תבקשו מבעל המקצוע להציג רישיונות או תעודות ולוודא שהוא אכן מוסמך. במקרה של הובלות, וודאו כי יש ביטוח על הציוד המובל.

 

תוכלו גם לבקש הצעת מחיר מראש – גם בטלפון, אולם זכרו לפרט את כל פרטי העבודה שאתם דורשים, על מנת שלא תהינה הפתעות בזמן ביצוע העבודה או לאחריו. ישנם בעלי מקצוע שיסכימו להגיע למקום העבודה ללא תשלום על-מנת לבחון את המצב ולתת הצעת מחיר.

 

אמינות

מלבד בחירת בעל מקצוע מומלץ מבחינת רמה מקצועית, יש לבחור את בעל המקצוע גם על פי דרגת אמינות. מדובר בתכונה קריטית לכל בעל מקצוע. לצערנו, עדיין מסתובבים בקרבנו בעלי מקצוע שאינם מוסרים מידע אמין בנוגע לתמחור, אלא עד לאחר שהם מסיימים את העבודה ומגישים את החשבון, שעשוי שלא להתאים למידת ההשקעה בעבודה או למחיר הנהוג בשוק. בבחירת בעל מקצוע, עליכם לבחור מישהו עליו תוכלו לסמוך בעיניים עצומות.

 

המלצות על בעלי מקצוע

כיוון שלא מדובר במוצר שאתם יכולים פשוט להחזיר או להחליף במכולת, מומלץ בחום שלא להשכיר שירות של איש מקצוע מבלי שקיבלתם עליו המלצות כלשהן. ללא המלצות מסודרות על בעל המקצוע, מבחינת איכות עבודה ורמות אמינות, רצוי להשהות מעט את קבלת ההחלטה. חפשו את הממליצים המתאימים, ערכו בירור ממוקד והיו בטוחים שהבחירה שלכם היא הטובה ביותר שאתם יכולים לעשות.

רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע