החורף הגיע! המלצות ביגוד

המלצות ביגוד לחורףהחורף הישראלי הוא אמנם לא אינטנסיבי כמו באירופה, אבל בקרוב כולנו נצטרך להתמודד עם טמפרטורות נמוכות, רוחות עזות, גשם ואולי גם ברד. אפילו שהימים שבהם יש מזג אויר סוער במיוחד הם די נדירים בארץ שלנו, כדאי להתכונן גם למצבים שבהם יהיה כאן קר מאוד, להכין את הארון ולהצטייד בביגוד ובאביזרים שיגנו על גופנו ויחממו אותנו כשהעננים יכסו את השמיים.

 

איך מתמודדים עם מזג אויר בלתי צפוי?

מה שמאפיין את החורף בארץ, הוא שאין לו ממש משהו שמאפיין אותו באמת, ובכל יום עלולה להיות לכם הפתעה: פעם גשמים חזקים, פעם רק רוח בלי טיפה של גשם, ולעיתים באמצע יום שבו הייתם בטוחים שהולך להיות ממש קר- השמש תופיע במלוא עוצמתה ואתם תצטערו על הסוודר העבה שלבשתם בבוקר.

השיטה הכי טובה "לנצח" את מזג האוויר הזה אם כן, היא שיטת הבצל: להתלבש בשכבות. עדיף ללבוש חולצה דקה על עוד גופיה דקה, מאשר טי שירט יחיד עשוי בד פוטר מחמם מדי. באופן כזה תוכלו לנהל את הלבוש שלכם ולהתאים אותו בצורה דינמית למקומות בהם אתם נמצאים במהלך היום, על ידי הסרה או הוספה של שכבת ביגוד בעת הצורך. שיטת השכבות רלוונטית במיוחד למי שעובד במשרד, שבו לנצח יתנהל הוויכוח "כן או לא להדליק את המזגן". במידה ויש לכם עליונית מחממת בתיק, ומתחת לכל הבגדים לבשתם חולצה הגונה מספיק בכדי שתוכלו להישאר לבושים רק בה, אם מישהו יפעיל את החימום- אתם מסודרים.

 

דגשים לביגוד לחורף לתינוקות וילדים

ילדים קטנים ובעיקר תינוקות הם המועדים ביותר לחטוף מחלות חורף ולהצטנן, גם בסביבה לא קרה מדי שמבוגרים מתמודדים עמה בקלות. וויסות הטמפרטורה בגוף של תינוק אינה מאוזנת כמו אצל הוריו, ולכן זכרו את הכלל: "עוד שכבה אחת". אם בחרתם במערכת לבוש הכוללת מכנסיים וחולצה ארוכים, למשל, התינוק שלכם יצטרך שתי שכבות של כל אחד מן הפריטים הללו. הקפידו על בדים נושמים כשמדובר בתינוקות, ובמידות רחבות יחסית- גם בחורף ילדים צריכים לנוע בחופשיות, והפעלתנות שלהם לא צריכה להיות מוגבלת בגלל מה שהם לובשים. ה"חוק" הזה רלוונטי עד גיל שנה לערך, ולאחר מכן ילדים יכולים בהחלט להסתפק בביגוד הדומה לזה שמבוגרים עוטים על עצמם, כמובן בהתאמה לפעילויות שבהם הם משתתפים. ילדים הנמצאים בגן ויוצאים לטיולים וכן מבוגרים הנמצאים בחוץ במשך חלק ניכר מהיום, מומלץ שישתמשו גם באביזרים ייעודיים לחורף ופריטי לבוש המתאימים לעונה הקרה.

 

אביזרי חורף שכדאי להשתמש בהם

מגפיים היא דרך נהדרת להגן על כפות הרגליים מלהירטב בגלל גשם, ואתם בטח יודעים כמה זה מעצבן להגיע לעבודה עם גרביים ספוגות במים. שימו לב שהמגפיים שאתם רוכשים מאפשרים לכם להניע את כפות הרגליים לכל הכיוונים, ושהם אינם מגבילים את ההליכה שלכם. אצל ילדים זה רלוונטי במיוחד כי הם קופצים, רצים ומשתוללים בגן, וייצר הסקרנות שלהם עלול בהחלט להוביל אותם במתכוון ישירות אל תוך שלולית. אם מגפיים זה לא הסטייל שלכם או שהילדים מסרבים לנעול אותם, הצטיידו בגרביים להחלפה ובמקרים של ילדים קטנים ממש- גם בזוג נעליים נוסף שיישאר בתיק הגן.

 

כובעי צמר, צעיפים וחותלות הם פריטים שימושיים במיוחד שיכולים להגן עליכם מהקור ולמנוע צינון, וניתן למצוא אותם בעיצוב אופנתי שיכול להתאים גם למבוגרים הסטייליסטים ביותר, בשילוב עם מטריה צבעונית שתשלב היטב עם הבגדים בהם בחרתם. כשהחורף בפתח כדאי להתכונן אליו, ואם תתחילו בלשמור על הבריאות באמצעות ביגוד מתאים - עשיתם את שלכם.

 

פורסם בתאריך 22.10.2017

המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע