המלצה על סרטים שכדאי שתראו

כל מי שעוקב אחרי מוספי התרבות, מדורי הקולנוע, אתרי אינטרנט שעוסקים בסרטים יודע, שזו תקופה מאוד חשובה ומעניינת בקולנוע העולמי ובפרט הישראלי. לא רק בגלל שמעת לעת עולם סרטים חדשים ומיוחדים, אלא בגלל שבתקופה זו, קצת אחרי תחילת השנה האזרחית, מתחילים לחלק את הפרסים לסרטים הגדולים של השנה, כאשר השיא יהיה כמובן בטקס האוסקר אשר ייערך בסוף פברואר.

בהתאם לכך, הרי שהחל מחודש אוקטובר-נובמבר ואילך, מתחילים לעלות למסכים סרטים חדשים, חלקם מבקשים להיות מועמדים לפרסי האוסקר, אחרים אשר נבחרים להיות מועמדים, עולים לאקרנים במטרה למשוך תשומת לב שתשפיע על האקדמיה לקולנוע בארה"ב ותגרום להם לבחור באותם סרטים.

מי שמחפש סרטים מומלצים בקולנוע, לא יתקשה למצוא שורה של סרטים אשר חלקם, כאמור, מתחרים על פרסים שונים באוסקר, אחרים אינם מתחרים אבל בהחלט נחשבים מומלצים, בוודאי עבור הקהל הרחב, זה שאיננו בהכרח מחפש את הסרט הכי איכותי או הכי אומנותי, אלא סרט טוב לצפות בו עם חברים, בן או בת זוג, בני משפחה וכדומה.

לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות של סרטים מומלצים, חשוב להבהיר, שכל אחד מוקרן בימים אלו בבתי הקולנוע בישראל ואפשר לרכוש כרטיסים ולצפות בהם.

סרטים מומלצים ששווה להתייחס אליהם

סגן נשיא – הסרט המדובר בכיכובו של כריסטיאן בייל מגדולי השחקנים בדורנו (מי ששיחק את ברוס ויין ובאטמן בסדרת האביר האפל). בסרט זה הוא משחק את דמותו של סגן נשיא ארה"ב דיק צ'יניי, שכיהן בתפקיד משנת 2000-2008. בסרט משחקים גם סטיב קארל, איימי אדאמס ואנסמבל של שחקנים איכותיים נוספים.

הפרד – סרטו החדש של השחקן והבמאי קלינט איסטווד, שכמו בלא מעט סרטים, גם סרט זה הוא ביים ומשחק בתפקיד הראשי. קלינט מגדולי השחקנים והבמאים בכל הזמנים, משחק בסרט את אדל, איש מבוגר אשר עוזר למאפיה להעביר סמים ממקסיקו לארה"ב ותופס את תשומת הלב של האף.בי.איי.  הסרט זוכה לביקורות מאוד טובות, בזכות המשחק והבימוי הייחודי של איסטווד. מבוסס על סיפור אמיתי.

אס סייד – מדובר בגרסה האמריקאית לסרט "מחוברים לחיים" הצרפתי. הסרט מגולל את סיפורו של מובטל אפרו אמריקאי אשר מתקשה לנהל את חייו, ומתחיל לעבוד בתור מלווה ומטפל של אדם לבן על כיסא גלגלים. מבוסס על סיפור אמיתי.

מרדף קר – מי שמחפש סרט אקשן יודע שהוא ימצא אותו אצל ליאם ניסן. בסרט זה הוא משחק בחור אשר מתגורר בעיירת סקי נידחת, יום אחד בנו נהרג, המשטרה וכולם חושדים שהוא נהרג בתאונת דרכים סטנדרטית, אך ליאם בטוח שלא כך המצב, ויוצא לחקור את המקרה בעצמו.

מים שקטים – סרט של מתיו מקונוהי ואן האת'ווי. בסרט זה מתיו משחק את בייקר, קפטן של ספינת דייג כושלת. אישתו לשעבר מבקשת ממנו להציל אותה ואת בנה הצעיר מבעלה האלים, לשם כך הוא לוקח אותו אל לב האוקיינוס.