המדריך לרכישה נבונה: יועץ מיזוג אוויר

החורף הגיע, וכל מי שמחפש יועץ מיזוג אוויר עשוי למצוא את עצמו מתקשה בבחירה לנוכח ההיצע הנרחב הקיים כיום בשוק. בשנים האחרונות ישנו שימוש גובר ברדיאטורים, תנורי חימום ומפזרי חום, ואף על פי כן, מזגני האוויר הביתיים עדיין פופולריים מאד בקרב ציבור המשתמשים הישראלי, זאת בשל מעטפת היתרונות הרחבה שלהם.

המזגן מתאפיין בחימום מהיר מיד מרגע הפעלתו, וקל להפעילו משום שהוא נשלט בעזרת שלט. ההספק החשמלי של המזגנים אינו גבוה כאשר הוא מופעל על חימום, בעוד שתנור של 1,500 ואט יכול בהחלט להגיע להספק הרבה יותר גבוה ובכך לצרוך יותר חשמל.

 

 המלצה: להעדיף מיזוג אויר על תנור

יועץ מיזוג אוויר מסביר שתנור החימום איננו מדורג במקום הראשון מבחינת טכניקת החימום החסכונית ביותר. מנגד, מיזוג אוויר הוא אחד האופציות הכי חסכוניות לחימום הבית, מה גם שהוא אפקטיבי מאד.

על פי רוב, מזגני האוויר לבית פשוטים וקלים להפעלה ומרביתם כוללים אופציה לשליטה בעוצמת החום וברמת החימום המבוקשת מבין כמה אפשרויות שונות. כך לדוגמה, במידה והמזגן מפיץ אוויר חזק מדי אפשר לשלוט בעוצמה וכמו כן לנווט את התריסים שלא יופנו כלפי הפנים במידה וזה מפריע.

באופן כללי, רצוי תמיד להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר לפני רכישת מזגן, מכיוון שהוא יוכל להדריך לאיזה מזגן לגשת ורצוי להתקין. ישנם לא מעט סוגי מזגנים ולא כולם יכולים להתאים לבית, למשרד וכדו'.

 

 

סוגי מזגנים

מזגן חלון- הסוג הישן ביותר של המזגנים. זהו מזגן כבד הקבוע בקיר. חצי ממנו ממוקם בחלק הפנימי של הקיר וחציו השני בחלק החיצוני.

מזגן נייד- מזגן הנע על גלגלים וניתן להתניידות. למזגנים אלו אין השפעה חזקה עקב המנוע הקטן שלהם.

מזגן מפוצל- מנוע הדחיסה וגוף הקירור או החימום שלו ממוקמים בשני מקומות אחרים. המדחס נמצא מחוץ לבית וגוף החימום נמצא היכן שנדרש חימום/ קירור. מזגן זה הוא הפופולרי ביותר.

על מנת לדעת איזה מזגן הוא זה שמתאים לכם ביותר יש לדון על כך עם יועץ מיזוג אוויר שיכווין אתכם לאופציה הכי רלוונטית עבורכם.

 

יועץ מיזוג אוויר