הכנת הגג לקראת איטום חדש

איטום גגות היא משימה לא קלה כלל ודורשת עבודה רצינית על גג הבניין. לעתים עשוי להידרש זיפות של הגג, מה שכולל עבודה עם חומר מסוכן, כגון זפת חם, וחומרים אחרים. יתרה מכך, עבודת איטום המתבצעת בתנאי חורף חייבת להיעשות בזהירות רבה אף יותר – שלא לדבר על עבודה בתנאי גובה, הדורשת אמצעי זהירות מוגברים. כל זה דורש ניסיון עם עבודות כאלו. למשל, כאשר מדובר בעבודות בגובה, בעל המקצוע חייב להחזיק באישור עבודה בגובה. טרם תחילת העבודה עם בעל המקצוע, יש לוודא שיש ברשותו תעודת קבלן מורשה עם הרשאה לעסוק באיטום וכי הוא מעסיק עובדים עם אישור עבודה בגובה. באופן כללי, יש לוודא כי לכל האנשים העוסקים בעבודה יש את הרישיונות הנדרשים לכך, שאחרת, אתם עשויים לשאת בחלק מהאחריות לבעיות שעשויות להתרחש במהלך העבודה.

 

איטום - מתי לבצע?

רבים בוחרים בביצוע איטום רק כאשר מתגלה נזילה בבוא הגשם הראשון; רצוי שלא לפעול בכיוון הזה, כיוון שעלול להיות מאוחר מדי לתיקון. את בדיקת הגג רצוי לבצע כבר במהלך הקיץ, על מנת להכינו כראוי לחורף ולהימנע מתקלות מיותרות ומורכבות בעונה הרטובה. בדיקת הגג והכנתו מראש טרם בוא החורף תוכל למנוע מקרים לא נעימים אפשריים. כדאי להסתייע בשירותיה של חברת איטום מקצועית בחודשים מאי עד ספטמבר – ימים בהם היא פחות עמוסה ומחיר השירות גם יהיה נמוך יותר. טיפול מוקדם בגג הבית יאפשר לכם לחסוך בעלויות טיפול בעונה הגשומה.

 

זיפות גגות בתים

שיטה וותיקה למדי לאיטום גג היא זיפות. על אף שהשיטה נחשבת וותיקה, מובן שגם היא התפתחה עם הזמן, כאשר כיום עושים שימוש בזפת מזוקקת ומועשרת בפולימרים ההופכים את החומר לעמיד ואיכותי יותר.( כדאי להתייעץ עם יועץ או מורשה איטום לגבי סוג הזפת הכי טוב) זיפות גגות היא אינה שיטה שאבד עליה הכלח, אלא דווקא שיטת איטום מומלצת שתאפשר למשתמשים בה ליהנות מגג עם עמידות רבה יותר בפני בעיות אפשריות של רטיבות במבנה בעונת החורף.

 

בעת זיפות הגג, וודאי כי מבוצע פינוי איכותי של המים אל המרזבים, שכן זיפות לא נכון עשוי לחסום את המים ולהביא לאגירה בלתי רצויה שלהם. לפיכך, טרם ביצוע זיפות גגות, וודאי כי אנשי המקצוע הסירה שכבות איטום מאזור המרזבים באופן שיאפשר זרימה טובה של מים במרזבים. יתרה מכך, יש לחזק ולשפר את הזיפות באזור המעטפת – וגם כאן רצוי שיהיו מעורבים אנשים מקצוע. מדובר בנקודות חשובות, שכן הן מועדות ליצירת סדקים. חיזוק הנקודות על-ידי זיפות יימנע היווצרות סדקים ויבטיח גג העמיד בפני בעיות רטיבות.

 

תחזוקת הגג

בהחלט ניתן להאריך את חיי איטום הגג ולשמור עליו בפני תקלות אפשריות, אולם כדי לעשות זאת, יש לבצע תחזוקה שוטפת מוקפדת. בהינתן שאתם מבצעים זיפות בעונת הקיץ, הרי שיש לסייד את הגג מדי שנה. האחריות שקיבלתם מקבלן הזיפות עלולה להתבטל כלא היתה. תחזוקה חכמה תמנע תקלות מתסכלות ומיותרות ותבטיח גג חזק ועמיד למשך ימים רבים וארוכים עד מאוד.

 

יתרה מזאת, כדאי לוודא שמרזבי הגג מפונים מכל הפרעה שעשויה להיות לזרימת המים וליציאתם החוצה מהגג; התקנה טובה של מרזבים תמנע הצטברות מים על הגג – וכך גם את נזילתם אל תוך המבנה. המרזבים ייבדקו מ מדי פעם ואם צריך – יוזמן שירות תיקון מרזבים.

 

כאשר אתם פונים לחברת איטום במטרה להכין את גג הבית לחורף, וודאו כי ברשות אנשי המקצוע יש אישורי עבודה בגובה וכי צוות העבודה כולל קבלן איטום מקצועי עם הסמכה. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי הגג שלכם מוכן לחורף.

 

 

נותנים שירות עד הגג
רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר