יתרונות החלפת רכב כל 3 שנים

יתרונות החלפת רכב כל 3 שניםתמיד ישנה האפשרות למכור את הרכב כל של שנים, תוך השקעה של מאמץ וזמן בהתעסקות הזו, ולקבל אולי מחצית מהסכום אותו שילמתם במקור על הרכב. או אז תצטרכו להתחיל במסע חיפושים של רכב חדש. אם היו אומרים לכם שקיים פתרון קל ונוח יותר – לא הייתם מנסים?

 

ליסינג זהו שירות השכרת רכב המאפשר לכם ליהנות מרכב חדש שתוכלו לבחור על פי צרכיכם ורצונותיכם, מבלי להיות רשומים כבעליו. עסקה זו מאפשרת לכם להחליף את הרכב מדי שלוש שנים לדגם חדיש יותר, במסגרת העסקה שבוצעה.

ליסינג – איך זה עובד?

מהו ליסינג תפעולי או פרטי לרכב? ליסינג פרטי הוא חלופה לרכישת רכב עסקי בעזרת הלוואה מהבנק, אולם הוא יכול להיות אפשרות מעולה גם עבור רוכשים פרטיים. במידה שברצונכם לרכוש רכב, או אולי אפילו רק לשכור רכב לתקופה מסוימת, ייתכן שאפשרות זו היא הפתרון המתאים לכם. ליסינג לרכב מחייב החכרת הרכב, באופן דומה לשכירת דירה או משרד; אולם כאשר מדובר בליסינג לרכב, חברת הליסינג רוכשת את הרכב עבורכם ומאפשרת לכם להשתמש בה לתקופה מוגדרת כלשהי, ובכפוף לתשלום שסוכם.

ליסינג לרכב – יתרונות

לרכישת רכב בעזרת ליסינג תפעולי או ליסינג פרטי יש יתרונות רבים, שייתכן שאת חלקם לא נוכל לכלול במאמר זה עקב אורכו המוגבל מראש. אז נתחיל בלומר שניתן לשכור רכבים חדשים או רכבים משומשים, ובמגוון גדול במיוחד – זאת לעומת המצב בו אתם רוכשים רכב מסוכנות או מהיבואן. בנוסף, העסקה מתבצעת בתנאים נוחים למדי, כולל חוזה זמני של 5-2 שנים, בעוד שהרכב משמש כערבות כנגד הסכם הליסינג. בדרך כלל, יהיו התשלום והריביות נמוכים בהשוואה להלוואות לרכישת רכב, מה שמאפשר החלפה של הרכב מדי מספר שנים כשדרוג. יתרון חשוב נוסף הוא שאפשר לקבל זיכוי למס הכנסה כנגד תשלומי הליסינג, אם מדובר בליסינג תפעולי עבור העסק.

 

ליסינג – סוגים

ישנם שלושה סוגי ליסינג לרכב: ליסינג מימוני, ליסינג תפעולי וליסינג פרי. הבדל עיקרי בין המימוני לתפעולי מתבטא למעשה רק בתום תקופת ההשכרה. בעוד שבליסינג תפעולי, לחברת הליסינג יש בעלות מלאה על המכונית, הרי שבליסינג מימוני אתם משלימים סכום נוסף כלשהו בתום תקופת ההשכרה – ואז המכונית עוברת לידיים שלכם.

 

ברוב חוזי הליסינג המימוני, ישנן מספר אפשרויות בתום תקופת ההשכרה: לשלם תשלום נוסף ולזכות כל בבעלות מלאה על המכונית; לעשות טרייד-אין ולשדרג לרכב חדיש יותר כחלק מהסכם ליסינג נוסף.

 

ליסינג תפעולי הוא חוזה השכרת רכב הכולל עלויות ושירותים נלווים כמו שירותי מוסך, דלק, החלפת צמיגים ועוד. סוג זה מתאים עבור אלו שמתאים להם לשאת בעלויות קבועות כל חודש, ללא הפתעות ותשלומים בלתי צפויים. ליסינג כזה יהיה לרוב יקר יותר עקב תוספות מיוחדות אלו.

 

ליסינג פרטי, בניגוד לשניים שתוארו לעיל, אינו מיועד לעסקים, אלא לפרטיים המעוניינים בפיצול התשלומים עבור הרכב שרכשו.

 

ליסינג - למי זה מתאים?

ליסינג עשוי להתאים למי שמעוניין להחזיק תמיד ברכב חדש, או עבור עסקים המעוניינים להחזיק ברכב חדש כחלק מתדמית עסקית יוקרתית ורצינית. ליסינג עשוי להיות כדאי הן לשימוש עסקי והן לשימוש אישי, למרות שבאופן כללי ליסינג שימושי בעיקר עבור מימון רכבים המשמשים לצרכים עסקיים, כיוון שמדובר בתשלומים שהם לרוב נמוכים ביחס להלוואה, מדובר בעסקה המתאימה לאלו שאינם מרשים לעצמם לקחת הלוואה לצורך רכישת רכב.