יודעים לשחות? הדברים שתיזהרו מהם בים

הדברים שתיזהרו מהם ביםכולנו אוהבים ללכת לים בקיץ. הימים חמים ואין תענוג גדול יותר מלהיכנס למים, להתקרר ולהירגע לנו תחת השמש הקופחת ואינספור גרגרי החול. עד כמה שאנו אוהבים את הים, עלינו לזכור שהוא בעל עוצמות מסוכנות ובעיקר בימות הקיץ, בהם הים עשוי להיות בלתי צפוי.

 

עקב שינוי הטמפרטורות החד, נוצרים מערבולות וזרמים בלתי נראים, ועם זאת – מסוכנים מאוד, בעיקר עבור אלו שאינם שחיינים מנוסים. המשיכו לקרוא כדי לדעת חלק מהדברים שחובה להבין לפני שהולכים לים – לבד, עם חברים או עם משפחה, ובלי קשר ליכולות השחייה שלכם.

 

אף פעם אל תשחו לבד, אלא תמיד לפחות עם אדם אחד נוסף.

 

התרחצו רק בחוף מוכרז, שכן חוף שאינו מוכרז מהווה סכנת נפשות, בעיקר אם אינכם שחיינים מיומנים במיוחד. אנו אוהבים לבקר בחופים כאלו כיוון שהם מבודדים ועם מספר קטן של מבקרים מלבדכם. אם בכל זאת הגעתם לחוף כזה, וודאו שהזרם אינו מסוכן. וודאו שאתם יודעים כיצד לבדוק את רמת הסיכון של הזרם בים כדי לא לסכן את חייכם.

 

הגיעו עם מצוף מים פתוחים – כזה המתנפח תוך 7 שניות. ניתן לחבר את המצוף למותניים ובמידה שצריך להציל מישהו – הוא יוכל להציף שני בני אדם מעל המים.

 

שחייה איטית.

גם אם אתם שחיינים מיומנים - ברגע שאתם חשים שנכנסתם למערבולת: דבר חשוב הוא לשחות לחוף לאט ולא מהר. אל תנסו להגיע לנקודה כלשהו, אלא באופן כללי לחוף. קיים הסיכוי שהסחף יסחף אתכם מספר מאות מטרים הצידה ביחס למקום בו נכנסתם. לרוב, הזרם יוציא אתכם מהמערבולת לאחר שתי דקות, ואז תוכלו לשחות חזרה לחוף. עם זאת, ייתכנו מצבים של זמנים ארוכים יותר על ליציאה מהמערבולת; חשוב לשמור כוחות לשחייה לחוף ולא להיאבק בזרם.

 

לבלות בים עם הילדים

אם אתם הורים שאינם יודעים לשחות, היכנסו למים עד לקו הברכיים כדי לשמור על ילדיכם. ברור שעדיף שההורה ידע לשחות ואם הוא אינו יודע – אז עליו למנוע מילדיו להיכנס לבדו למים. על ההורה להיות צמיד לפני הילדים – בים ולא על החוף. תוכלו להיכנס עם שני ילדים למים רק אם הם שוחים היטב. אחרת – כדאי להישאר על החוף – אפילו אם יש מציל במשמרת.

 

הילד לא יודע לשחות? דבר ראשון שימו לו מצופים - אל תרגישו בטוחים יותר מידי כי אתם לידו - שניה אחת בלי לפקוח עין הינה שניה אחת יותר מידי!!!

דבר שני - אל תיכנסו עם הילד לעומק העובר את המותניים שלו מחשש להיסחפות במים והישארו לידו כל הזמן!

אל תיכנסו לחוף לא מסודר שאין בו מציל!

אין להשאיר ילד לבד בים - גם אם הוא יודע לשחות!!!

אם אתם עם הילד בים ומרגישים שאתם נכנסים למערבולת ומתקשים להחזיק את הילד, נסו תחילה להציף את ילדכם על הגב, מבלי להחזיקו על הידיים, מחשש לאפיסת כוחות – ואז הציפו את עצמכם. בשלב מסוים יגיעו אליכם כדי לעזור – חשוב לשמור כוחות. שחיינים מיומנים? מקמו את הילד כך שיאחז בצווארכם; שחו חזה ארוך עם גלישה ארוכה איטית.

 

שתיית אלכוהול על החוף. אין להיכנס למים לאחר ששתיתם אלכוהול – בעיקר כיוון שתחת השפעת אלכוהול עשוי אדם להיות בעל יכולת שיפוט מופחתת ולקבל החלטות בלתי אחריות בכל הנוגע בשחייה בים. זכרו להיות אחראיים לעצמכם ולא להסתכן, גם אם ישנו מציל.

 

עזרה לאדם טובע. מישהו צועק לעזרה? מה עושים? מה שבטוח – אין לשחות מיד אל הטובע, גם לא אם אתם שחיינים מיומנים. תחילה יש לקרוא למציל. אם אין מציל, קראו למישהו שיקרא לעזרה ואז היכנסו לים להציל את הטובע – אך ורק אם הוא בהישג ידכם ואתם אינכם למעלה מגובה המותניים. הגעתם אל הטובע? במקום לנסות להוציאו, הרגיעו אותו, הציפו אותו על גבוה ושחו באיטיות לחוף.

 

* היזהרו לא לסכן את חייכם - המאמר הגדר המלצה בלבד שאספנו משחיינים מנוסים - יש לשקול בכובד ראש כל מקרה לגופו

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פרסום עסקים

 

מסעדות ובתי קפה

 

תיירות ונופש

 

פנאי ובילויים

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר