הדברה ירוקה - מה זה אומר בעצם

הדברה ירוקההדברה ירוקה היא הדרך הטבעית להרחקת מכרסמים ומזיקים מסביבת המגורים הביתית ומהסביבה החקלאית.

בשיטה זו נעשה שימוש בחומרים טבעיים, תוך מניעת זיהום הקרקע. הדברה ירוקה ניתן לשלב עם טכניקות שונות של הדברה והרחקת מזיקים, כולל מלכודות מכרסמים, פיזור פרומונים ושימוש רעלנים טבעיים. לעומת הדברה כימית, טכניקת ההדברה הירוקה אינה מסכנת את יושבי הבית או חיות המחמד שלו ומאפשרת שהייה בטוחה בסמוך למועד ההדברה.

 

מניעת מזיקים בסביבות הבית היא מטרתה של הדברה ירוקה, כמו גם הרחקת מזיקים מהסביבה החקלאית.

ניתן לבצע את ההרחקה על-ידי העלמת הגורמים המעודדים הופעתם של מזיקים אלו, והתרבות לא הגיונית של אותם מזיקים. בין הצעדים למניעת הופעה של מזיקים אפשר להזכיר איטום פתחים פוטנציאליים לכניסתם של מזיקי בית, שמירה על ניקיון הסביבה הביתית, סילוק מים עומדים, הרחקת אשפה, איטום פתחי ביוב ועוד. שיטות להרחקת מכרסמים ומזיקים הן חוט השני של ההדברה הירוקה – שכאמור, אינה מזיקה לאדם ולסביבה.

 

הרחקת מזיקים עם שימוש במלכודות, פיזור פרומונים (הורמונים נקביים) ושימוש במתקנים וברשתות שונות להרחקת יונים הם חלק מהטכניקות של הדברה ירוקה למניעת הופעה של מזיקים לטווח הארוך.

 

הדברה ביולוגית נמצאת תחת הגדרתה של הדברה ירוקה – וזוהי ההדברה היעילה ביותר, בה נעשה שימוש בחומרים ורעלנים טבעיים להרחקת מזיקים מסביבות הדירה. משמעותה של הדברה ביולוגית היא שימוש בחומרים טבעיים שמקורם בטבע וידועים כחומרים מעולים ללוחמה במכרסמים ובחרקים.

 

ניתן לראות דוגמאות יפות להדברה ביולוגית בסוגים של פטריות הידועות כקטלניות עבור סוגים שונים של חרקים; פטריות אלו אפשר לפזר ברחבי הדירה. ניתן גם לרסס פרומונים המרחיקים מזיקים זכריים – וכך גם את שאר המזיקים. אפשר להשתמש בצמחים מיוחדים הידועים כלועסי חרקים. כאשר מקבלים שירות מקצועי של הדברה ירוקה, הוא יכלול תמיד את הפתרון המתאים ביותר למצב המסוים שלכם.

 

בעל מקצוע מנוסה ידע לבצע הדברה ירוקה על הצד המוצלח ביותר, תוך הרחקה לצמיתות של המזיקים המתסכלים.

הידעתם? ישנן דרכים שונות להיפטר ממזיקים גם ללא חומרים כימיים. בחלוף השנים, נחשף האדם לעובדה שמזיקים וחרקים מתרחקים מסוגים שונים של חומרים טבעיים, למשל – נמלים הנמנעות ומתרחקות מתבלינים כמו ציפורן; יתושים המתרחקים מעשן קטורת; זבובי עש שאינם נכנסים לארונות עם נפטלין; כינים המסרבות להיכנס למקומות בהם יש ריח חריף של רוזמרין; ועוד הרבה אחרים.

 

הדברה ירוקה היא שיטה העושה שימוש בתכשירים וחומרים עם רמת רעילות נמוכה לאדם ולחיות המחמד שלו. חומרים אלו מתפרקים ביעילות ובמהירות, כך שהם אינם מזהמים את הסביבה וגם לא את מי התהום.

 

יצוין כי תחום ההדברה עבר שינוי תכליתי, כך שבימינו חל איסור מוחלט להשתמש בחומרי הדברה בעלי שאריתיות גבוה (כדוגמת חומר הדברה זרחני). על כן ניתן להכריז על עידן חדש בו כל מבצע הדברה מבוצע רק בסיוע חומרי הדברה צמחיים. אלו חומרי הדברה בטוחים לשימוש בבית ובסביבתו.

 

ישנה חשיבות מרובה בקבלת שירות ממדביר מוסמך, שהרי רק מדביר כזה ידע להתאים את החומרים בהם ייעשה שימוש למצב הספציפי ולחרקים ו/או המזיקים שאתם מעוניינים בהרחקתם. מובן שיש לבצע את הדברים באופן בטיחותי – והם אכן יבוצעו כך על ידי מדביר מנוסה ומקצועי. איש מקצוע כזה יהיה תמיד מעודכן בהנחיות המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות באשר לאופן השימוש בחומרים ועוד. איש הדברה שכזה מגיע לימי עיון המאורגנים על-ידי אותם משרדים, בהם הם מקבלים הסברים וחידוד התקנות לטובת עבודת הדברה בטוחה, שגם מביאה לתוצאות מעולות שאף מחזיקות מעמד לטווח הארוך.

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול