גן לאומי בית שאן - טיול עם ילדים

גן לאומי בית שאן - אטרקציה לילדים בצפוןאם אתם מחפשים חוויה משפחתית מיוחדת, שתאפשר לכם לבלות זמן איכות ביחד אך בנוסף גם להכיר את תולדותיה של הארץ. תנו לנו להמליץ לכם על סיור בגן הלאומי בית שאן. כאן תוכלו לטייל בין שרידיה של עיר עתיקה שהתקיימה באיזור שלנו לפני יותר מאלף שנה. הגן הלאומי בית שאן משתרע על שטח של כ- 1,600 דונם, והוא כולל את תל בית שאן המכיל שרידים מתקופת המקרא, ואת העיר הרומית-ביזנטית סקיתופוליס. כשתגיעו למקום נסו לדמיין לעצמכם כיצד התנהלו החיים בעיר שהולכת ונחשפת בימים אלו, ואשר היתה מרכז סואן ותוסס של מסחר ותחבורה באיזור, עד אשר נחרבה במהלך רעידת אדמה מחרידה. 

חפירות ארכיאולוגיות שגילו עד כה עשירית מהשטח

בגן הלאומי בית שאן מתבצעות חפירות ארכיאולוגיות אשר החלו בשנת 1986. עד כה חשפו החופרים כעשירית משטחה של העיר הרומית העתיקה, שהסברה אומרת כי חלקה גם משתרע מתחת לשיטחה של העיר הנוכחית, בית שאן. בגן הלאומי תיפגשו בשרידי הפאר של בית שאן הרומית והביזנטית. ומעליהם מתנשא התל הגבוה שכיסה את בית שאן בימי המקרא. בתוך הגן הלאומי גם עובר נחל חרוד, שהוא נחל איתן.

 

כשהולכים בין החפירות הללו אי אפשר שלא להתרשם מהמקום, והדמיון מנסה להבין כיצד התקיימו החיים בעיר העתיקה הזו. התאטרון היפהפה שאכלס אלפי צופים עדיין עומד על תילו, בקארדו שהוא הרחוב הראשי, וליבה הפועם של העיר הרומית, אפשר לראות פסיפס מקורי וגם שרידים של חנויות בצדי הדרך, בבית המרחץ תוכלו לקבל הצצה לשיטות חימום המים העתיקות, וכיצד נוהלו השירותים הציבוריים המשותפים, שהשתמרו באורח פלא כמעט בשלמותם.

 

לתצפת מהתל

כחלק מהסיור מומלץ לעלות על תל בית שאן, המתנשא לגובה 50 מטר. בקצה רחוב העמודים, שם נחשפו מקדש ושרידי מזרקה מפוארת, מגיעים אל נחל חרוד, אשר מעליו נמצאים שרידיו של גשר רומי. תל בית שאן המתנשא מעל כל מאפשר לצפות היטב בנופיה של בקעת בית שאן, ושל העיר הגדולה שלמרגלותיו. ההעפלה אל התל כרוכה בטיפוס, אך הנוף הנשקף ממנו בהחלט מפצה ועוצר נשימה.

 

לילות שאן

מי שהסיור הרגלי לא הספיק לו על מנת להמחיש את החיים בעיר העתיקה הזו, מומלץ לחכות לשעות החשיכה. אז עולה מופע לילי בשם "לילות שאן". זהו פרויקט מרהיב המשלב פירוטכניקה אור קולית הדואגת להכניס מעט היסטוריה במבוגרים ובילדים, באופן חווייתי ומרגש.

 

הקרנת המופע הלילי הזה משתרעת על חלק נרחב בשטח הגן הלאומי כולל התל של בית שאן המקראית, והן מעל שרידי העיר הרומית הביזנטית סקיתופוליס, היא בית שאן העתיקה. את המופע מתחילים בישיבה אל מול חומות העיר, שעליה מוקרנים חזיונות, אורות, קולות ומוסיקה, דרכן תוכלו ללמוד את ההיסטוריה בת אלפי שנים של העיר בית שאן. זו מתחילה כבר מן האלף החמישי לפני הספירה. תוכלו לחזות במראות העיר, הקרבות, החלפת השלטון, האנשים, קולות השוק, הטכסים הדתיים ועוד.

 

לאחר הצגתו של  הרקע הכללי מהלכים המבקרים באופן חופשי, בקצב אישי, בין חורבות העיר, הרחובות, עמודי השיש הענקיים, התיאטרון המפואר, בית המרחץ מהתקופה הביזנטית, האמפיתיאטרון ששימש למופעי גלדיאטורים, רצפות הפסיפס עטורי החיות, והמקדשים. חלק מהחזיון גם מנסה להמחיש  את ההרס הנורא שאירע בעיר בעת רעידת האדמה הגדולה שהחריבה אותה, כאשר החוויה עצמה כוללת קולות ואורות המעבירים את התחושה הכללית של רעידת האמדה והופכים אותה לחוויה תוססת ואמיתית עבור המבקר שחש כי הוא חלק ממנה.

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר