גן החיות התנ"כי ירושלים - חוויה לכל המשפחה

גן החיות התנכי בירושלים­גן החיות התנ"כי נמצא בימינו בעמק מרהיב בדרום מערב ירושלים, על גבי שטח בן כ-250 דונם. הגן כולל מערכת בריכות, מפלים המקושרים ביניהם ואגם גדול. משטחי דשא נרחבים עם שפע פינות חמד מוצלות משבצים את מקורות המים. אגם מלאכותי עם מים ממוחזרים ומטוהרים מקשט את המקום. הגן בנוי שני מפלסים לאורכם ניצבות תצוגות בעלי החיים, עם מסלול תנועה מעגלי. שבילים ובהם תצוגות נוספות מקשרים בין שני המפלסים.

 

גן חיות מרהיב, חוויה לכל המשפחה

חברה שהוקמה עם פתיחתו מנהלת את גן החיות – חברה שהיא מוסד ללא כוונות רווח, נוסף על מאמצי עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, משרד התיירות וקרן ירושלים.

 

גן החיות שבירושלים הוקם בזכותו של הזואולוג פרופ' אהרון שולוב ב-1940 באזור רחוב הרב קוק של היום, אך כבר ב-1941 הועבר לשכונת שמואל הנביא, עקב תלונות השכנים על רעשים וריחות אשפה ו"זבל אורגני"

 

הגן הוזז במקומו בשנייה לגן הבוטני של הר הצופים ב-1947 והגן כולל חיות טורפות, כמו אריות, נמרים, קופים, דובים, פיל ועוד כמה.

 

14 חיות בלבד מתוך 200 שרדו את השנים הראשונות הקשות של גן החיות התנ"כי, ששימשו כגרעין גן החיות שהוקדם ברוממה בשנת 1950. בשנים 1991 – 1993 היה סגור הגן לצורכי העברה והסתגלות למקום החדש.