גידול חיות בבית עם ילדים

גידול חיות בבית עם ילדיםגידול חיות בבית עם ילדים - האם כדאי?

החלום של כל ילד הוא לקבל כלב ליום ההולדת. ילדים רבים אוהבים בעלי חיים והם לוחצים על ההורים שלהם בשביל לקבל חיית מחמד שתחייה אתם בבית כמו חתול, כלב, ארנב, אוגר או תוכי. ההורים מצדם לא בטוחים שהכנסת חיות מחמד לבית היא צעד חכם מבחינה חינוכית ושהיא לא מסכנת את הבריאות הפיזית והרגשית של הילדים. למעשה מחקרים רבים הוכיחו שילדים שגדלים בבית עם חיית מחמד (בדגש על חיה כמו כלב או חתול) נהנים מילדות עשירה ומאושרת יותר. גידול חיית מחמד יכול להעשיר את העולם הרגשי של ילדים ולאפשר להם ליהנות מפעילויות מגוונות יותר כאשר הם נמצאים בבית.

 

איך גידול בעלי חיים בבית יכול לתרום לבריאות הגופנית של ילדים?

גידול בעלי חיים בבית יכול לתרום מאוד לבריאות הגופנית של ילדים. המערכת החיסונית של ילדים שיש להם חיית מחמד נוטה להיות חזקה יותר ועמידה יותר בפני חיידקים. כאשר ילד גדל בבית שיש בו כלב או חתול המערכת החיסונית שלהם הופכת להיות עמידה יותר בפני חיידקים ווירוסים שונים. מחקרים רבים הראו גם בחוסן של ילדים בפני פיתוח אלרגיות ובין העבודה שהם חיים בחברת חיית מחמד בבית. יתרון נוסף של גידול חיית מחמד בבית עם ילדים הוא שפעמים רבות המשחק והטיפול בבעל החיים כרוך בפעילות גופנית. כך באמצעות משחק עם חיית המחמד הילדים שלנו יכולים לקחת הפסקה מהמסכים השונים שהם נמצאים מולם ולהשקיע במשחק אמתי ולא במשחק בעל אופי וירטואלי בו יושבים כל הזמן ולא עושים כלום.

 

איך גידול בעלי חיים בבית יכול לתרום לבריאות הנפשית של ילדים?

גידול בעלי חיים יכול לתרום לא רק לבריאות הגופנית של ילדים אלא גם לבריאות הנפשית שלהם. חיית מחמד מהווה חברה חשובה לילד. ילדים יכולים להיקשר מאוד לחיית המחמד שלהם ולהשקיע שעות רבות במשחק וטיפול בה. מבחינה רגשית חיית המחמד יכולה לפתח את היכולת האמפתית של הילד והיכולת שלהם לגלות חמלה כלפי ייצור החלש מהם וזקוק לטיפול ולהגנה שלהם. ילדים אשר יש להם בעיות רגשיות של חרדה או דיכאון יכולים להתמודד טוב יותר עם הבעיות האלו ולצלוח אותם כאשר יש להם חיית מחמד. חיית המחמד יכולה גם להפיג תחושה של בדידות אצל ילדים.

 

מה היתרונות החינוכיים של גידול בעלי חיים בבית עם ילדים? 

לגידול בעלי חיים בבית ילדים יכולות להיות גם יתרונות רבים מבחינה חינוכית. כאשר אנחנו מאפשרים לילד שלנו לגדל חיית מחמד אנחנו יכולים להתנות זאת בכך שהוא יהיה אחראי במידה חלקית או מלאה על הטיפול בו. אם אנחנו בוחרים לגדל כלב אז הילד יכול להיות אחראי על ההאכלה שלו ועל כך שהוא יעשה טיול לכלב מספר פעמים ביום בשביל שהוא יעשה צרכים ויוציא אנרגיה. אם אנחנו בוחרים לגדל חתול הילד שלנו יכול להיות אחראי על כך שתמיד יהיה לו מים ואוכל ועל הניקיון של ארגז החול. אם אנחנו בוחרים לגדל חיות קטנות יותר כמו ארנבות, אוגרים או תוכים הילדים שלנו יכולים להיות אחראים על ניקיון הכלוב שלהם – חשוב כל מספר ימים לנקות את הכלוב של החיה מהצרכים שלהם ולוודא שיש להם מים נקיים.

האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
תכשיטים נגד עין הרע