בת מצווש – אירוע גדול או אינטימי? עצות לאירוע בת מצווה מוצלח במיוחד

איך ניתן לערוך בת מצווש מקוריתכיוון שגיל ההתבגרות היום מתחיל כבר בכיתה ג', לא פלא שכאשר בנות מגיעות לכיתה ו' ועומדות לחגוג בת מצווה – הן כבר מגובשות בדעתן ויודעות בדרך כלל מה הן רוצות, כשפעמים רבות מדובר במסיבה גדולה. ההתלהבות סביב המאורע המרגש, המתרחש אצל כל בנות השכבה באותה השנה, היא מובנת וטבעית לגמרי. עם זאת חשוב מאוד לקיים את החגיגה בצורה שתשקף כמה שאפשר את אופייה של הנערה הצעירה ואת רצונותיה האמיתיים בצורה אותנטית, ולא להיכנע ללחצי הסביבה או להשוואות מיותרות עם אירועים של בנות אחרות.

נעים להכיר: אני הבת שלכם

אתם מכירים אותה אוטוטו 12 שנה, וייתכן ששיחות על אופי האירוע הקרב ובא כבר החלו להתקיים בביתכם די מזמן. עם זאת, לילדה שחוגגת בת מצווה עשויים להיות הרבה חלומות שהיא אולי תתבייש, או תתקשה, לבטא במילים. פערים כלכליים בין בנות הכיתה, מוסכמות חברתיות או דרך פופולרית מסוימת בקרב החברות שלה לציין את ה"בת מצווש" כמו למשל לערוך מסיבה באולם אירועים, עלולים לגרום לכך שבתכם תחשוש מלהביע את דעתה הכנה לגבי הדרך שבה היא תרצה לחגוג את האירוע האישי שלה.

 

שבו עם הבת שלכם, שאלו אותה שאלות מנחות והביעו התעניינות אמיתית בכל המאוויים הקטנים, מופרכים או ילדותיים ככל שיהיו בעיניכם, הנוגעים לאירוע שאותו היא מציירת בדמיונה. ייתכן שתופתעו לגלות כמה דברים שלא הכרתם בבתכם, והדבר העיקרי והחשוב ביותר שבוודאי ייצא מן השיחה הזאת – אתם תגרמו לה שמחה גדולה, על כך שהוריה עושים מה שהם יכולים כדי להגשים לה את החלומות, ולוקחים את יום ההולדת הזה כל כך ברצינות.

חגיגה עם כל המשפחה והחברים או אירוע אינטימי יותר? זה תלוי

כדאי להבהיר לילדה וקודם כל לעצמכם, מהו היקף ההשקעה הכספית שאתם מוכנים לתת עבור חגיגת בת המצווה שלה. השוואות בין מסעדות בהן ניתן לערוך אירוע, אולמי שמחות או מפעילים אמנותיים כלשהם יכללו גם הצעות מחיר כמובן, שתהפוכנה לרלוונטיות עבורכם אך ורק במידה ותדעו מראש מהו התקציב שתוכלו להקדיש לנושא. המפתח לעמידה בתקציב חבוי בפרטים הקטנים, ולכן מלבד לפתח ציפיות אצל בתכם, דאגו גם להבהיר לה שכל פרט גדול כקטן - החל מקישוטים על השולחנות, דרך בר ממתקי גומי ועד לשכירת שירותיו של די ג'יי מקצועי – הינם דברים שעולים כסף, ולכן סדר עדיפויות הוא דבר הכרחי.

 

כמות המוזמנים מהווה גורם משמעותי בניצול מיטבי של התקציב, וכדאי להחליט על רשימת אורחים במקביל לחשיבה מעמיקה לגבי האופן שבו תיחגג בת המצווה. אם הילדה מעוניינת במסיבה סטנדרטית עם כל המשפחה והחברים, ייתכן ששווה יהיה להתמקח על מחירה של כל מנה ולנסות להוריד את העלות. אבל אם מקוריות החגיגה חשובה לכם ולה קצת יותר, ייתכן שכדאי יהיה לצמצם במוזמנים, ולאפשר קיום של מסיבה בסגנון פחות שכיח שלא יחרוג מההוצאה המתוכננת.

איך ניתן לערוך בת מצווש מקורית

תנו לבתכם לשוטט קצת באינטרנט ולקבל השראה למסיבת בת מצווה ייחודית: טיול טבע אתגרי, סדנת בישול, נסיעה משותפת להופעה עם החברות הכי טובות ועוד הרבה מאוד רעיונות קיימים בשפע ברשת. ייתכן שחוויה מגבשת ומיוחדת במינה עם הדמויות החשובות בחייה ולאו דווקא עם דודים רחוקים, תקסום לה הרבה יותר מאשר מסיבה רגילה, כזו שכבר התקיימה אצל בנות רבות אחרות.

 

בכל דרך שבה תבחרו לחגוג יחד עם בתכם, תהיו בטוחים שבמידה וארגון האירוע יתקיים ביחד איתה, תוך הקשבה לרצונותיה והתחשבות בדברים שיש להם בעיניה ערך רב – את חגיגת בת המצווה שלה היא לא תשכח לעולם.

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום