ברזים - K.A.G נעים להכיר

מעבר לעובדה הבסיסית שתפקיד הברזים בבתים או כפי שאנחנו מכירים אותו הוא לווסת את יציאת המים, בשנים האחרונות הםהחלו לתפוס תאוצה כפריט עיצובי חשוב בכל בית, משרד, מסעדה או כל מקום מסחרי אחר.

 

כיום הם מתקדמים מאוד מכמה היבטים שונים, החל מהבחינה הפונקציונלית - טכנולוגית וכמובן שמהמבחינה האסתטית כמו כן. רבים טועים לחשוב שעובדת היותם פריט נפוץ בכל מקום כמעט ברחבי הגלובוס הופכת אותם לפריט משעמם אך כאשר חוקרים לעומק ומגלים את מספר האפשרויות הבלתי נגמר, מגלים אינספור חידושים בתחום, בנוסף לעיצובים מעוררי השראה שיכולים להפתיע כל אחד שטרם נחשף לטרנד ולתופעה.

 

בבתים, הם נפוצים בדרך כלל בשירותים,מקלחות וכמובן במטבחים, ויש הבדל בין סוגי הברזים ובמידת הפונקציונליות שאנחנו יכולים להפיק מכל אחד בנוסף להיבט העיצובי.

 

ברזים -  למטבח של הבית שלכם לבית

 אנחנו כבר מכירים את כל הנושא של חידוש מטבחים, ואנשים רבים מעוניינים לחדש את המטבח בהשקעה של עשרות ולפעמים אף מאות אלפי שקלים. בעת חידוש המטבח אחד הפריטים החשובים ביותר יכול להיות הברז שלכם, אם תדעו להשכיל ולהתאים אותו לקו העיצובי בו תבחרו תוכלו ליצור מראה מעורר התלהבות באמצעות בחירה מקורית ואלגנטית של ברז למטבח.

גם אם אתם לא מעוניינים באמת לחדש את המטבח, תמיד תוכלו להשקיע בברז חדש שיכול לשנות את האווירה ואת הנראות של המטבח בצורה משמעותית ומיידית. כמובן  שעלות ברז חדש  מתגמדת לעומת עלות חידוש מטבח וזהו נתיב ששווה לכם לבדוק במידה ואתם מוגבלים תקציבית או מעוניינים בשינוי קטן אך משמעותי.

 

 ברזים למטבח מגיעים ברמת פונקצינליות שונה וכיום יש כאלה מתקדמים עם שסתום חכם, ושלל חידושים בתחום אשר יכולים להתאים לצרכים שלכם במטבח.

 

לרוב, מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי או מודרני. הסגנון הכפרי מאופיין בגוונים שונים של עץ ותוכלו להתאים ברז אלגנטי למטבח הכפרי שלכם. מן הצד השני, אם יש לכם מטבח מודרני המאופיין בסגנון עיצובי נקי ומינימליסטי, תוכלו לבחור ברז בגווני מתכת שונים שיכול ליישר קו עם העיצוב שלכם. בכל מקרה, התאמת הברז למטבח שלכם חשובה מאוד וקריטית לנראותו הכללית של המטבח וכמובן לפונקציונליות החיונית שלו.

 

חשוב לזכור שיש מספר החלטות שתצטרכו לקבל בעת רכישת הברז ותצטרכו להתאים אותן בחכמה לקו העיצובי שלכם, כמו המיקום הטכני של הברז בכיור, גובה הברז, וסוג פיית השסתום לדוגמה.

 

ברז לשירותים

 כמובן שמיקום נוסף שבו אנחנו משתמשים הוא השירותים, וחשוב לבחור את הברז המתאים ביותר עבורכם גם במיקום זה. אז נכון שברוב הבתים כרגע משתמשים בכאלה רגילים ולא מיוחדים, אך גם בתחום הזה יש המון חידושים ועיצובים והקהל הרחב אט אט מתחיל במגמת רכישה של ברז טיפה יותר מעוצב או שונה מהסגנון הישן והמוכר. בדיוק כמו המטבח, תצטרכו לבדוק שהברז שאותו אתם מעוניינים לרכוש מתאים מבחינה טכנית למקום בו אתם רוצים למקם אותו בחדר השירותים.

 

אז איך לבחור את הברז הנכון?

 אחרי שהבנו כבר שהם תופסים חשיבות הולכת וגוברת כפריט עיצובי אך גם ככלי פונקציונלי חיוני, הגיע הזמן להבין איך לבחור את הברז בצורה הטובה ביותר. אנחנו נוהגים לחלק את תהליך הבחירה לשלושה שלבים עיקריים.

 

פונקציונליות

 חשוב להגדיר מראש מה אתם רוצים מהברז ומה הדרישות שלכם מבחינת הביצועים שאתם רוצים להפיק מהברז. חלק מהברזים לדוגמה מגיעים עם צינור נשלף המקל את תהליך שטיפת הכלים. לצד דוגמה זו יש עוד עשרות אפשרויות שונות ולכן השלב הראשון הוא הגדרת היכולות ומה למעשה היכולות שתרצו לקבל מהברז שלכם.

 

התאמה טכנית

 יש מספר היבטים טכניים שאתם חייבים להביא בחשבון בעת רכישת הברז והזכרנו חלק מהם מקודם אך חשוב לחדד את הסוגייה משום שהיא מכרעת בתהליך הבחירה. ראשית, חשוב להביא בחשבון את גובה הברז ולבדוק האם הוא באמת יכול להתאים למיקום בו אנחנו רוצים להתקין אותו או שיש איזשהי הפרעה כמו ארונית עליונה הממוקמת מעליו.

 

בנוסף, חשוב לבדוק את מיקום הברז על הכיור עצמו ולבדוק האם באמת נוכל להתקין אותו במיקום זה. בנוסף לשני ההיבטים החשובים לבדיקה הללו, יש עוד מספר בדיקות ושיעורי בית שעליכם לעשות לפני שתבחרו את הברז ומומלץ לבדוק זאת עם איש מקצוע או עם החברה שממנה אתם רוכשים את הברז.

 

התאמה אסתטית

 כמו שכבר הבנתם, ברז הוא פריט עיצובי לכל דבר ועניין ותוכלו להשתמש בעובדה זו לטובתכם. בחרו ברז המתאים לקו העיצובי שבחרתם במטבח שלכם. תוכלו לבחור ממגוון ענק של אפשרויות, צבעים ועיצובים וכך למעשה תוכלו להפוך אפילו פריט משעמם כמו ברז לפריט אלגנטי ויפה למטבח או לכל מקום שבו תרצו לשים אותו.

 

לסיכום, אם בעבר בחירת ברז הייתה משעממת במובנים רבים, היום תוכלו לבחור ברזים עם תפוקה ויכולות מתקדמות בנוסף לצבעים ועיצובים שונים וחדשניים. אנחנו ממליצים לכם לבוא ולהתרשם וכמובן להתייעץ עם חברה מקצועית בתחום שתעזור לכם לכל אורך תהליך הבחירה והרכישה.

 

ברזים - KAG