איך מוצאים בעלי מקצוע מומלצים?

בעלי מקצוע מומלציםאם יצא לכם פעם להזמין הביתה בעל מקצוע כלשהוא, בין אם זה טכנאי מזגנים, חברת ניקיון או אינסטלטור, רוב הסיכויים שלצד הציפייה לעבודה שעמדה להתבצע, היה בליבכם גם חשש מסוים לגבי איכות התוצאה. בעלי מקצוע אמינים שיודעים לעשות את עבודתם כמו שצריך הם מצרך מבוקש, שלא פשוט להשיג בימינו. היכולת שלכם כלקוחות לאתר מראש בעלי מקצוע מומלצים, היא חשובה עד מאוד וניתן בהחלט למצוא אותם אם קצת מתאמצים.

לבחור את המקצוען שלכם ולקבל שירות מעולה

מעבר לרצון הטבעי להשיג אדם שיעבוד בצורה מקצועית ושייתן שירות משביע רצון, חשוב לייצר לעצמכם מלכתחילה סיכויי הצלחה כמה שיותר גבוהים בבואכם לבחור את נותן השירות שלכם, בין היתר גם על מנת למנוע מעצמכם עוגמת נפש. הרי בוודאי שמעתם או קראתם על כל כך הרבה מקרים של "עוקץ" או פשוט של חוסר מקצועיות אצל טכנאים ובעלי מקצוע כאלה או אחרים, שלקחו כספים מאנשים ללא כל תמורה או בעבור שירות מחפיר, מבלי לתת מענה אמיתי לצורך שבשבילו הם נקראו. אבל יש גם את יוצאי הדופן – בכל תחום תוכלו למצוא נותני שירות שהוא מעבר לסטנדרט, כזה שיגרום לכם להזמין אותם שוב ושוב בעת הצורך, ואף להמליץ אליהם לאחרים.

חוות דעת באינטרנט – עד כמה הן משקפות את המציאות?

רבים מבעלי המקצוע בישראל מתחזקים אתר אינטרנט, שבו ניתן למצוא מידע אודות השירותים שהם מציעים. חלק מסוים באתר יהיה מוקדש בדרך כלל לחוות דעת של הגולשים, כלומר פידבק מלקוחות שהתנסו בשירות שמציע העסק. כדאי לקחת את ההמלצות הללו בחשבון ולקרוא אותן, הן בהחלט יכולות לשקף את דעתם של חלק מן הלקוחות, וככל שכמות ההמלצות גדולה יותר – כך אתם יכולים להרגיש בטוחים לגבי רמת השירות שמציע אותו האדם. אך חשוב להבין כי ייתכן שישנם עוד רבים שקיבלו שירות מאותו העסק, ובחרו שלא לשתף את החוויה ברשת. האינטרנט הוא ללא ספק מקור מידע נפלא אך יש לקחת אותו בעירבון מוגבל, ולנסות להשיג כמה שיותר מידע מוחשי שיתבסס על ידע של ממש, שאותו תוכלו לקבל בעצמכם.

כדאי לבקש לראות עבודות קודמות

תיק עבודות של נותן השירות יכול להיות גורם חשוב, העשוי לסייע לכם רבות במציאת בעלי מקצוע מומלצים בתחומים שונים ומגוונים. במידה ואתם זקוקים לשירותיו של מעצב פנים למשל, רוב הסיכויים שתוכלו לבחון קודם כל את צילומי הבתים שעיצב, אותם יציג באתר שלו לצורך התרשמות ראשונית של הלקוחות הפוטנציאליים. גם מעצבי שיער, מאפרות ונותני שירות אחרים הנוהגים לתעד את עבודתם ולהעלות את התמונות לאתר, הם בעלי מקצוע שתוכלו מראש "לסנן" לפי טעמכם האישי, לאחר ההתרשמות מגלריית התמונות שלהם.

מה עושים כשאין דרך לראות באינטרנט את העבודה?

כשמדובר בבעלי מקצוע שלא נוהגים לצלם ולהעלות לאתר העסקי את הפעולות שהם מבצעים אצל הלקוחות, כמו אינסטלטורים, יועצות שינה ועוד רבים אחרים – חשוב למצוא את הדרך לבחירה נבונה בנותן השירות המומלץ ביותר.  טרם עידן האינטרנט, "מפה לאוזן" הייתה השיטה העיקרית למציאת בעלי מקצוע מומלצים שנותנים שירות מצוין. נסו למצוא מכרים שהתנסו בקבלת שירות מבעל מקצוע שגם אתם זקוקים לשירותיו, ואל תסתפקו במשפטים כמו "הוא השיפוצניק הכי טוב, ככה אומרים", אלא בקשו חוות דעת של אותו אדם שבעצמו קיבל את השירות המדובר.

 

ואל תשכחו: קיבלתם שירות נפלא? הפיצו את הבשורה. סייעו לאחרים שיתכן ויזדקקו גם הם לעזרתו של בעל מקצוע איכותי, וישמחו לשמוע על חוויית שירות טובה ולקבל את מספר הטלפון של נותן השירות המומלץ ביותר בתחומו.

המלצות טיולים בחול
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ