בניית אתרים בחינם

בניית אתר אינטרנט חינםבימי עבר, מי שביקש להקים אתר אינטרנט חייב היה ללמוד שפות תכנות ועיצוב אתרים, כאשר החלופה היתה לשכור את שירותיו של מומחה בבניית אתרים ולשלם לו סכומי עתק עבור כל פרויקט כזה. עם זאת, יש בימינו שפע כלים המאפשרים לכל אחת ואחד לבנות אתר פשוט באופן שאינו מצריך ידע קודם – ובחינם אין כסף. מה הטעם, אם כך, בשכירת שירותיו של איש מקצוע בתשלום של מאות או אלפים של שקלים, כאשר ניתן תוך דקות ספורות להקים אתר בסיס שעל פניו נראה טוב? בהמשך המאמר נסקור את הנקודות שחשוב לשקול בבואנו להקים אתר אינטרנט.

 

בניית אתר בחינם אינה מעניק ייחוד

כאשר אתם משתמשים בפלטפורמה המאפשרת בניית אתרים בחינם, אתם מקבלים למעשה סט מוגדר מראש של תבניות ועיצובים מהן תוכלו לבחור עיצוב לאתר. באופן זה אתם יכולים להשתחרר מהדאגה לגבי העיצוב המתאים לכם, אולם מדובר בדרך מגבילה למדי לבניית האתר שלכם. אתר שייבנה כך לא ייראה ייחודי ויהיה בעל דמיון רב מדי למאות או אלפי אתרים אחרים ברשת – ולא יכלול דבר שימשוך את עיני הגולשים. מלבד זאת, לא תמיד ניתן למצוא תבנית המתאימה במדויק לצרכיכם, לערכי המותג שלכם ועוד.

 

נוסף על כך – כאשר אתם מסתייעים במערכת חינמית לבניית אתרים, שם דומיין (מתחם) האתר יהיה ארוך ובלתי קליט; לא יעלה בידכם לבחור בשם מתחם אחר ויהיה עליכם להתאים לצרכי המערכת את שם המתחם שנבחר עבור האתר שלכם. בחירת שם דומיין קצר וקליט, הקשור לנושא האתר שלכם זהו עיקרון חשוב מאוד בתחום השיווק וקידום האתרים.

 

בניית אתר בחינם עולה ביוקר

אתם מכירים בוודאי את האמרה על פיה מה שעולה בזול עוד יעלה ביוקר... העיקרון דומה מאוד בעניין האתרים החינמיים. אתר חינמי אינו מותאם לשרת את העסק באופן מושלם, לא ניתן לבצע בו קידום יעיל או להתאימו עם הזמן לצרכי העסק; ניתן לסכם ולומר שאתר אינטרנט שנבנה בחינם יגרום לעסק שלכם להראות חובבני ולא רציני. על אף שהעניין נראה קטן ולא משמעותי, הרי שמדובר בעניין בעל השפעה מהותית (ושלילית) על תדמיתכם העסקית, שעלול בסופו של דבר, גם לפגוע בערכי המותג שאת מייצגים. לפיכך, עדיף תמיד להשקיע כראוי בבניית האתר, כיוון שמדובר בהשקעה בטוחה ולטווח הארוך ומתאימה לאלו שמעוניינים להצליח.

 

אתר אינטרנט מושקע – עניין של חובה בעולם העסקי של היום

אנו חיים בעידן הטכנולוגיה בו כל אדם או עסק המעוניין בשיווק מוצר או שירות חייב לפתוח אתר אינטרנט מתאים. אך מה עושים אם אין את הידע הנדרש בבניית אתר – ידע הכולל תכנות, עיצוב משוכלל, בניית מערכת אוטומטית ועוד? קיימות מספר אפשרויות והעיקריות שבהן הינן: שכירת שירותי חברה בעלת התמחות בבניית אתרים תדמיתיים לעסקים ולפרטיים או לפתוח אתר עסקי בחינם, בלא צורך בידע מוקדם, בעזרת אחת מהפלטפורמות הקיימות ברשת.

 

בניית אתרים בחינם היא קלה ופשוטה. כל שעליכם לעשות הוא להירשם לאתר ולקבל כתובת ופאנל ניהול אישי; אז תוכלו להוסיף עמודים, להעלות תמונות וסרטונים ואפילו לנהל מערכת פורומים, בלא ידע כלשהו בתכנות ובשפות מבוססות רשת, כדוגמת HTML ו-PHP.

 

עם כל האמור לעיל, בניית אתרים בחינם היא בעלת מספר חסרונות בולטים: בדרך כלל, הפלטפורמה המאפשרת לכם לפתוח על גביה אתר אינטרנט בחינם תעמיס עליו פרסומות (המאפשרות לה לממן את השירות) המורידות מערך האתר שלכם וגורמים לו להיראות פחות מקצועית.

 

עושה רושם שלפני שאתם מחליטים לפתוח אתר בחינם, ראוי שתתייעצו עם מומחה לבניית אתרים.