בית הילד

בשנת 2007 נחנך בית הילד במתחם בית החולים שיבא בתל השומר. בית הילד הינו מלונית פאר המיועדת לילדים חולי סרטן בבית החולים ולמשפחותיהם, העומד כבית עוטף, חם ואוהב באווירה משפחתית ונעימה בתקופת הטיפולים. המקום נבנה בסמוך למחלקה האונקולוגית לילדים בתוך מתחם בית החולים, ובו ניתן להתארח וללון ללא כל תשלום, למשך תקופת הטיפול בבית החולים.

 

במאמר הבא נפרט ונציג בפניכם את כל היתרונות של בית הילד עבורכם ועבור הילדים בפרט, על מטרותיו ועל הפעילות הכללית שלו.

 

כל מה שרציתם לדעת על בית הילד

בבית הילד מתארחים בין היתר:

  • ילדים חולי סרטן המטופלים במרפאות לאשפוז יום מידי יום ביומו.
  • משפחות המתגוררות רחוק מבית החולים וצריכות להגיע לטיפולים בזמנים תכופים. השהות בבית הילד מקלה עליהם ומונעת מהם את הנסיעות הארוכות.
  • המכון האונקולוגי לאשפוז יום אינו פעיל בסופי השבוע והחגים. בזמנים אלו בית הילד פותח את שעריו למשפחות שמגיעות לבקר את יקיריהן המאושפזים במחלקות בית החולים השונות.
  • בסופי שבוע ובמצבי חירום, פצועי צה"ל וילדים נפגעי פעולות טרור מגיעים לבית הילד לשיקום וטיפול.

 

כך, פועל בית הילד כעמוד תווך של שלווה ורוגע עבור מי שזקוקים לכך. הילדים יכולים ליהנות מארוחות חמות ומזמן איכות עם המשפחה, ליהנות ממשחקי מחשב ופינות משחקי קופסא וחברה, ועוד. נוסף על אלו, מתקיימים במהלך היום חוגים והפעלות המאפשרים לילדים לבטא עצמם דרך סדנאות ציור ואמנות, בישול, מוזיקה ועוד. המטרה העיקרית היא לבנות לילדים מיומנויות רגשיות ומתן כלים להתמודדות עם הסיטואציה.

 

מתמודדים ביחד

בית הילד מזמין אתכם להצטרף לשורת המשפחות שכבר יודעות שתמיד יש להן בית לחזור אליו. גם בתקופות הקשות יותר חשוב לשמור על התא המשפחתי בריא, מתפקד ואופטימי, ולהקל על עצמכם כשאתם מקבלים עזרה ותמיכה מגורמים מקצועיים. מטרת המקום היא לאפשר לילדים להתאושש מסיטואציות וחוויות לא פשוטות של בית החולים, ולהצליח לחייך על אף הכאב והחולי. בבניין המרכזי חדר אוכל, פינות ישיבה, ספרייה, חדרי מוזיקה ומשחקים, הזמינים לשימוש בכל שעות היממה שבעה ימים בשבוע. לצד אלו, מתקיימים מפגשים חברתיים, ימי הולדת, חוגים וסדנאות העשרה בכדי להקל על השהייה ולהפוך אותה למהנה ככל הניתן.

 

לצד הבניין המרכזי ישנם שני בנייני מגורים ובהם 20 סוויטות המונגשות לנכים, גדולות מספיק כדי לאכלס ילד וזוג הורים. הדירות מאובזרות בסלון ומטבחון, מרפסת ואמבטיה. וכמובן, מעבר לכל אלו – עומד צוות רפואי נגיש וזמין לכל עניין ובעיה לאורך כל שעות היממה. כך, יוכלו הילד ומשפחתו להתרכז בהחלמה בסביבה תומכת ומחבקת, ולדעת שתמיד יש מי שיוכל להגיש עזרה בעת הצורך. אם גם אתם מעוניינים לאפשר לעצמכם ולילדכם להחלים תוך כדי חיוך והנאה, אנו יותר ממזמינים אתכם להצטרף אלינו בבית הילד.