חשיבות האבטחה למחשבי העסק

חשיבות האבטחה למחשבי עסקים וחברות

עסקים רבים וחברות, המתמודדות עם עומסים שונים של אחסנת מידע ואבטחתו, נתמכים על ידי חברות ואנשי אבטחה המציעים הגנות וכיסויים מפני אלמנטים כגון: אירועי סייבר ופריצות שונות, מתקפות סייבר העשויות להסתיים בסחיטות ונזקים רבים ועוד. באוקיינוס הדיגיטלי ההולך ומתרחב וממציא שלל איומים מדי יום ושעה, קיימת חשיבות רבה להיתמך על ידי מומחי אבטחת סייבר וחברות, המציעות לפעמים גם ביטוחי סייבר שונים.

 

אבן דרך, אנטי וירוס לעסק

בין אם אנו יושבים בביתנו, או מנהלים עסק המאחסן נתוני מידע רבים בשרת אחד או יותר, אין ספק כי אנטי וירוס היא תכנה ממש אלמנטרית והכרחית בכל בית עסק. בניגוד למחשבים הביתיים, עסקים רבים מתחזקים שרתים שונים המאחסנים מידע רב, יקר ערך ורגיש, אשר בעת פריצה לשרתי מידע אלו, עלולים שאר מחשבי החברה להינזק גם כן ולגרום להפסקת תפקוד בית העסק.

 

ביטוח סייבר לעסקים

 

הזמנים יקרים והמידע תמיד חשוף לאיומי סייבר ותקלות שונות. לכן, קיימת חשיבות רבה בשירות IT , המאפשר לאנשי האבטחה לשלוט מרחוק על מחשבי החברה

 

רבים העסקים הבוחרים להשתמש גם בשירות IT (תמיכה מרחוק במחשבי העסקמחשבים אישיים) בכדי לחסוך זמן יקר של התרוצצויות של טכנאים, למזער נזקים כספיים בשל איבוד זמן וכדומה.

למעשה, שירות של תמיכה מרחוק מאפשר לטכנאים לשלוט בזמן אמת על תקלות כאלו ואחרות ולאבטח מרחוק (המרחק הגאוגרפי לא משנה, היות והשליטה היא באמצעות פס רחב) את מחשבי בית העסק. על ידי שימוש בשירות IT , אין צורך לבזבז זמנים יקרים ולהמתין להגעה של איש אבטחה לבית העסק, כמובן.

 

זאת ועוד, שירות של תמיכה מרחוק מאפשר אבטחת בית העסק באופן של עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, כך שהיד של חברת אבטחת סייבר תמיד על הדופק.

 

"פריצת שליח הפיצה" , אירועי סייבר וסחיטות כופר

אולי שיטה זו של פריצת סייבר מזוהה יותר עם האקרים "אולדסקול", אך לעיתים בית העסק חשוף גם להתקנה פיזית של אמצעי פריצת סייבר שונים בחברה. "פריצת שליח הפיצה" הינו מצב בו אדם מגיע באופן פיזי לבית העסק (נניח, לצורך שליחות כזו או אחרת), מתקין סוס טרויאני באחד ממחשבי החברה ולפני שמישהו בכלל שם לב, הוא יוצא מבית העסק כאשר עתיד החברה להישלט על ידיו מבחינה של: סחיטה, כופר, אחיזה במסמכי חברה חשובים ועוד.

 

אירועי סייבר שונים מתרחשים מדי דקה ברחבי האוקיינוס הדיגיטלי, המאופיין בבעלי אינטרסים רבים אשר תמיד מעוניינים לבצע פריצות לשם סחטנות כזו או אחרת. בשל כך, ההמלצה היא, בין היתר, גם חלוקת שרתים ייעודיים. ריבוי שרתים מקשה על פריצות סייבר, מאפשר חלוקה נכונה של אחסנת מידע, גורם לפעולה רציפה, חלקה ומהירה של מחשבי החברה ועוד. במקרה הזה, פיזור סיכונים הוא המינוח המדויק ביותר.

אירוע נוסף ומעניין הוא פריצת הסייבר במלון באוסטריה בשנת 2017

בשנת 2017 האקרים פרצו לבית מלון הממוקם בהרי האלפים היפהפיים באוסטריה. מה שקרה שם הוא דבר מעניין. בעקבות הפריצה ולאחר ששילם בית המלון כופר, הוחלט כי תוחזר לאלתר בבית המלון שיטה יותר אנלוגית ופחות דיגיטלית. באירוע זה, ההאקרים למעשה נעלו דלתות של חדרים במלון (הנעילה הייתה דיגיטלית וניתנת לשליטה מרחוק על ידי פריצת סייבר) בזמן שחלק מהשוהים היו עדיין בחדרים. לאחר תשלום של דמי כופר (בצורת ביטקוין המקשה לעקוב אחריו), הוחלפו המנעולים בבית המלון למנעולים מה"דור הישן" ובית המלון חדל מלהשתמש במנעולים דיגיטליים.

חברות אבטחת מידע עבור שמירת העסק

אירועי סייבר מתרחשים כל הזמן בעולמנו ואין ספק כי חברת אבטחת מידע יכולות לספק שירותי ביטוח סייבר. חברת אבטחת מידע יכולה לחולל את כל ההבדל בין בית עסק המאבטח את המידע אשר הינו מאחסן ולא חשוף לאיומי סייבר, לבין בית עסק הנאלץ להתמודד עם אתגרי סייבר רבים הכוללים הפסדים כלכליים, נזקים שונים לתשתיות מחשבי החברה והחברה עצמה, סחטנות, הריסת מוניטין ועוד.

 

פריצות סייבר רבות אינם מתפרסמות בכלי התקשורת, וזאת בשל בעלי אינטרסים שונים המעדיפים "לשמור על שקט תעשייתי" ולעיתים אחרות, מתוך כל שלקוחות נפגעים כתוצאה משימוש זדוני במידע אשר היה קיים עליהם במחשבי החברה שנפרצה.

דוגמא לפריצת סייבר ודרישה לכופר הגיעה מחברת ורינט

חברת ורינט הישראלית התמודדה בעצמה במתקפת האקרים גדולה. החברה שמרה על סודיות תחילה אך לאחר מכן פרסמה הודעה כי הצליחו לגדוע  מתקפת סייבר ברגעיה הראשונים. התוקפים מסתבר דרשו מילוני דולרים כדי להמנע מפגיעה במערכות המחשוב של החברה. האירוני הוא שחברת ורינט בעצמה חברת אבטחה שאמורה לסכל בעצמה פריצות סייבר לעסקים אחרים.

 

אל תהיו קורבן לאיומי סייבר, תובילו את ההגנה! הצטיידו עוד היום בשירות מוביל של חברת אבטחת מידע.