בחירת מסך מחשב מתאים

בחירת מסך מחשב מתאיםהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח בצעדי ענק ומובן שגם מסכי המחשב והטלוויזיה הם משתתפים חשובים ופעילים במיוחד בתהליך ההתפתחות הבלתי נגמר הזה. אחד מהיישומים המתפתחים בתחום זה הוא יישום התלת מימד, שלוקח חלק הולך וגדל בתעשיית הקולנוע, תעשיית משחקי המחשב וכן הטלוויזיה. כחלק מהתהליך, מתפתחים להם כרטיסי מסך למחשב המאפשרים מבט תלת מימדי ומשחקים תלת מימדיים.

 

ישנו מאבק ממושך כבר שנים רבות בין המחשב לטלוויזיה – מאבק בין חוויות צפייה שונות. על אף שהיו זמנים בסוף האלף הקודם בהם הועלו חששות שעם עלייתו של המחשב מגיע גם סופו של מכשיר הטלוויזיה המיושן, הרי שהשנים האחרונות מוכיחות שהטלוויזיה עדיין איתנו וכנראה תמשיך להיות איתנו עוד שנים רבות, במידה שתמשיך עם תהליך ההתפתחות המקביל לזה של המחשב. כך אנו ממשיכים לחזות בפיתוחים טכנולוגיים המביאים לנו מסכים רחבים וגדולים, מסכים שטוחים, מסכי תלייה על קיר, פלזמה ועוד.

 

גודל וסוג של מסך

גודל נפוץ המתאים למשתמש הממוצע הוא בדרך כלל 24". לא משתלם כיום לרכוש מסך קטן יותר, בעיקר כאשר השימוש הוא למולטימדיה, צפייה בסרטים ומשחקים, הצגת מסמכים וחלונות זה לצד זה, שהרי אז רצוי לרכוש את המסך הגדול ביותר האפשרי מבחינת מקום זמין להצבת המסך וכמובן – תקציב כספי. היתרון במסך רחב הוא היכולת להציג כמות רבה של מידע המתפרס לרוחב המסך.

בעוד שרוב מסכי המחשב הזמינים בשוק אלו מסכים רגילים, הרי שיש גם דגמים של מסכי מגע, שעשויים להתאים לשימושי מדיה שונים וגם לגלישה באינטרנט.

 

איכות תמונה

איכות תמונה נקבעת על-פי מספר פרמטרים, כאשר הבחירה בהם תלויה בייעודי השימוש. שימושים בסיסיים ועבודה משרדית יצריכו לא יותר ממסך פשוט; צרכים גדולים ושאיפות רבות יותר יצריכו מסך עם איכויות גבוהות יותר. פרמטרים הקבועים איכות תמונה כוללים זמן תגובה, יחס ניגודיות, רזולוציה, בהירות ופאנל מסך.

לא כדאי להסתמך על המפרט הטכני לבדו בבחירת המסך המתאים לכם ביותר. רצוי לבחון את המסך באופן ממשי תוך התרשמות מאיכות התצוגה ובהתאם לשימושים העיקריים לשמם נועד; אם המסך מיועד להקרנת סרטים ומשחקים, בקשו להציג על המסך את התוכן המתאים על מנת להתרשם מחדות ופירוט התמונה, כמו גם מאיכות הצבעים; לעומת זאת, אם השימוש העיקרי הוא עריכת תכנים וגלישה ברשת, יש לוודא כי תצוגת הטקסט נקייה וברורה.

תלת מימד וקעירות מסך

מסך בעל מבנה קעור וטכנולוגיית תלת מימד זמינים גם עבור מסכי המחשב – בדגמים נבחרים ויקרים למדי. בגדי לצפות בתכנים תלת מימדיים יש להסתייע במשקפיים מתאימים, שלרוב מצורפים למסך עם רכישתו.

מסך קעור מהו? מסך זה מציג תמונה מציאותית ועשירה יותר, עם יחס ניגודיות גבוה ביותר. למען תיהנו מיתרונותיו של מסך קעור, דאגו שיוצב בגובה העיניים – במרחק לא רב מהמשתמש / צופה.

נוסף על האמור, ישנם דגמים התומכים בהצגת תכניות וסרטים מהטלוויזיה, כאשר חלקם כוללים נגן מולטימדיה בילד-אין. אלו מסכים שבדרך כלל יספקו רזולוציית תמונה גבוהה (HD) ואיכות תמונה נהדרת.

מחיר

גורמים עיקריים המשפיעים על מחיר מסכי מחשב כמו אלו שנידונו במאמר זה הם: זמן תגובה, יחס ניגודיות, סוג פאנל, גודל מסך, רזולוציה ותכונות אחרות הקיימות באופן ייחודי בדגמים מסוימים. טווח המחירים נע בין 800 ל-2,500 שקלים, כאשר הבחירה היא בין מסך LCD בגודל 24" לבין מסע בגודל 27".

איך ממשיכים מכאן?

יש בידכם כעת את הנתונים הראשוניים ביותר להם אתם זקוקים כדי להבין את העולם אליו אתם נכנסים. תוכלו תמיד להמשיך ללמוד ולחקור.

האחים תמם עבודות איטום
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול