בור ספיגה – למה צריך לטפל בבור ספיגה

בכל שכונה, ליד כל מבנה כמעט, אנחנו יכולים למצוא בורות ספיגה לשם מתנקז הביוב. מהצנרת של המבנה עובר הביוב אל הבור ומשם הוא זורם אל מחוץ לאזור. באופן סדיר, תהליך הזרימה מתבצע ללא שום בעיה, ועל כן גם אף אחד לא מתייחס לכך שיש בור ספיגה באזור. אך אם צצה בעיה, כפי שנוכל לראות מיד, אז יש צורך לטפל בצנרת, והרבה פעמים הטיפול נעשה דרך הבור עצמו. כמובן שבמקרים כאלה, יש להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

 

כאמור, בור ספיגה קולט את כל הביוב שזורם מהמבנה ובכלל מהאזור. לכן גם יכולות לצוץ בו בעיות מסוגים שונים אשר יכולים להשפיע באופן נרחב על האזור כולו. בין היתר, ייתכן שיעלו ממנו ריחות מאוד לא נעימים, תיתכן הצפה של ביוב באזור, כפי שאנחנו יכולים לראות לא פעם בישובים בהם מערכת הניקוז איננה טובה או במקומות בהם יש אכן בעיה ספציפית בבור.

 

על מנת לטפל בבעיה שקיימת בתוך בור ספיגה, יש לפתוח אותה ולשאוב ממנו את כל הביוב החוצה. השאיבה תתבצע על ידי גורם מקצועי באמצעות משאבות מיוחדות. לאחר שהשאיבה מתבצעת, אפשר להתחיל ולבצע בדיקה של הצנרת ושל הבור, לאבחן את הבעיה ולטפל בה. רצוי לטפל בבעיה כמה שיותר מהר, על מנת שהיא לא תחמיר וכן שיהיה ניתן לחזור לשגרת החיים. כפי שאנחנו יודעים, אי טיפול בצנרת ביוב או בור ספיגה, יכול להביא לפגיעה בהיגיינה של המקום וכן בבריאות התושבים.

כיצד מזמינים גורם מקצועי לטיפול בבור ספיגה

אנחנו יכולים למצוא כיום, מגוון רחב של חברות שיש להן ביוביות, כלי רכב מיוחדים שכוללים משאבות בעזרתן אפשר לשאוב את הביוב מבור הספיגה והשאיבה ולטפל בבעיה. במידה ומדובר בעניין נקודתי או עניין שקשור למבנה ספציפי, הרי שאפשר להזמין את החברות הנ"ל לבד.

 

אך אם מדובר בעניין רוחבי, כלומר כזה שקשור לשכונה או לאזור כולו, יש ליידע את המוקד העירוני וזו תדאג לשלוח למקום צוות מקצועי שיטפל בבעיה. הצוות ישאב תחילה את כל הביוב, ורק לאחר מכן יבחן את מקור הבעיה. במקרים רבים המקור הוא מערכת צנרת ישנה, סדוקה ושבורה, ובמקרים אחרים, ייתכן מאוד שהתושבים במקום מילאו את הביוב הביתי בחומרים שגרמו לסתימה ומערכת הניקוז לא עמדה בכך.

 

יש להדגיש שתופעה זו יכול להתרחש בכל מקום בו מערכת הניקוז היא חלשה ולא פתוחה. במקרים רבים זה קורה בחורף, מאחר ואז המערכת נסתמת בעלים וענפים שנשרו כתוצאה מרוחות וגשמים. לכן בישובים רבים נוהגים לפני תחילת החורף לבצע שינויים ותיקונים, וכן דואגים לנקות ולרוקן את מערכת הניקוז על מנת שזו תהיה מוכנה לחורף. אם אתם חוששים מהצפה או סתימה, רצוי לוודא שגם אצלכם בוצעו טיפולים אלו.