איתור נזילות בקיר

איתור נזילות בקירהבחנתם ברטיבות בקירות, כאשר הריח מתחיל להשתלט ולהיות מורגש, מראה הקיר משתנה, עובש מתחיל להיווצר וגם הצבע מתחלף. במצב כמו זה חובה לבצע איתור נזילות בקיר – ובמהירות האפשרית, במטרה להבטיח טיפול מהיר ולמנוע התפשטות הנזק לאזורים נרחבים במבנה. בעיה מאתגרת במיוחד בתחום של איתור נזילות היא איתור מדויק של מקור הנזילה והסיבה להיווצרותה. עד לא מזמן, היה תהליך גילוי נזילות המים בקירות לא פשוט כלל, כאשר לעתים דרש גירוד של חלקים נרחבים מהקיר, עד לחשיפתה המלאה של הצנרת. עד כמה גדול היה הנזק שנוצר בעת איתור נזילה בצנרת הישנה? הדבר היה תלוי במזלם של בעלי הבית. לא היו נדירים המקרים בהם היה צורך בפירוק ריק כמעט שלם לאיתור הנזילה. המים מתנהגים כפי שהם רוצים ולא כפי שאנו היינו מעוניינים שיתנהגו – ופה טמון האתגר.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית היא שיטה חדשנית למדי שפותחה לאחרונה בשאיפה לחסוך לבעלי בית ולאינסטלאטורים את הצורך ביצירת נזק חמור לבית במסגרת ניסיון איתור ופתירה של תקלה קטנה. איתור נזילות בקיר בעזרת מצלמה תרמית מאפשר לעקוב אחר חום המים ולהתחקות אחר נקודת הנזילה המדויקת, בואפן המאפשר חשיפה מדויקת של מיקום הנזילה וטיפול מהיר ביחס למה שאפשר היה לעשות.

מערכת אינסטלציה – איך וכיצד?

העולם העירוני הופך לנקי ואסתטי יותר עם התפתחותן של מערכות האינסטלציה. באופן זה (וכאשר מדברים על מדינות העולם המפותח), הרי שחיי האנשים הפכו טובים ואיכותיים יותר, כמו גם אורך חיים ממוצע שעלה להפליא לאחרונה ורק ממשיך לעלות. עם חלוף השנים, התפתחות מרשימה חלה בקצב השינויים במערכת הביוב והניקוז. בתחילה הייתה המערכת מורכבת ממערכת לא אוטומטית ודרשה ניקוז מפעם לפעם. עם זאת, במשך השנים המערכת התפתחה כך שכל בית כולל מערכת אינסטלציה המוטמעת בקירות ועשוי בפלסטיק וחומרי איכות אחרים כמו פולימרים (בשונה מחומרים כמו ברזל ובטון, אשר שימשו בעבר במערכות האינסטלציה הביתיות).

 

מהם היתרונות במערכת האינסטלציה הביתית המודרנית? בעוד שבמערכת הישנה היה קשה לעבוד עם בטון וברזל, הרי שבזו החדשה קל משמעותית יותר לבצע עבודה והרכבה או הרכבה-מחדש של הצנרת, תוך התאמה מדויקת על-פי צרכי המערכת ורצונות בעלי המקום. עם זאת, גם פלסטיק עלול להיסדק, לחטוף מכה עקב קידוח בקיר, לסבול מחיבור רופף ובעיות אפשריות אחרות. על אף שמצבנו טוב עשרות מונים ממצבם של אנשי העבר, הרי שהפיתוח החדשני של מצלמה תרמית לאיתור נזילות מסייע בהתקדמות עצומה לעבר חיים טובים ואיכותיים אף יותר. אינסטלאטורים רבים כיום עובדים עם המכשיר המהפכני ומספקים ללקוחותיהם שירות יעיל ומתקדם.

נזילות – כיצד הן משפיעות על חוזק המבנה

רוב הבתים בישראל וברחבי העולם בנויים חומרים עמידים וחזקים למשך זמן. חלק מהמבנים עשויי בטון – באופן חלקי או מלא. על אף זאת, נזילה קשה ועקשנית עשויה להחליש אף את הקירות האיתנים ביותר. קירות לחים שאינם מטופלים כהלכה עלולים עם הזמן להוות סיכון לדיירי הבית ואף להפוך את המבנה לכזה שאינו ראוי למגורים. לכן, רצוי לאתר את הנזילה בזמן ולטפל בה במהירות – מה שיאפשר חזרה מהירה לשגרה והימנעות מסכנות מיותרות.

איתור נזילות למניעת פגיעה ברכוש ובנפש

סוג הנזילה הגרוע ביותר הוא נזילה המתקיימת לה בקיר שמאחורי ארון. במקרה זה, עלולה הנזילה להתגלות באיחור רב מדי. ספרים, בגדים וסוגים אחרים של רכוש המאוחסנים בארון עלולים להיפגם באופן שלא יאפשר לשחזרם. זכרו לשים לב לסימנים המצביעים על צורך בביצוע איתור נזילות בקיר הבית.