אילת בחופש הגדול

אילת בחופש הגדול"השתגעתם...? אילת בחופש הגדול?", זוהי בערך התגובה שזכינו לה כשסיפרנו שאנחנו מתכוונים לסוע לאילת כחלק מהפעילות שתכננו עבורנו ועבור ילדינו בחופש הגדול. אז כן נכון, מדובר בעיר חמה... אפילו מאוד (40 מעלות צלסיוס בממוצע). אבל בינינו כמה הבדל זה מרוב חלקי הארץ, ובהתחשב בעובדה שכל מקום ממוזג ושרוב הזמן נוטים לבלות את השעות החמות בבריכה או בים, הרי שהחום אינו מרתיע, בטח לא אותנו. אז מה אפשר לעשות באילת בחופש הזה? הנה כמה המלצות:

כדי לא להפוך לפדלאות

אם בכל זאת נמאסה עליכם הרביצה מול הבריכה או הים השקט והתכול של איילת, תמיד תוכלו לקחת חלק בפעילויות הבאות, כמו לדוגמה לבקר בעיר המלכים. כאן תקחו חלק במסע אל העבר, בתוך ארמון מרהיב, קסום ומסתורי. תכירו מלכים קדומים, מערות נסתרות ותקחו חלק בשייט עוצר נשיה ומיצגים הרפתקניים. עיר המלכים פתוחה מהבוקר ועד שעות הלילה המאוחרות.

 

במצפה התת ימי תוכלו לפגוש כרישים ויצורים אחרים ממעמקי הים. מיצג דיגיטלי בתלת מימד, נדיר במיוחד יציג בפניכם את יצורי המעמקים. כאן תוכלו להכנס לעולם החי המיוחד והעשיר שקיים במפרץ אילת, לצפות בהאכלות של בעלי החיים בתצוגות השונות, ולקבל הסברים על הדגים ובעלי החיים באמצעות צוות ההדרכה בפארק. מאחר וחלק מההאכלות מתבצעות על ידי צוללנים המאכילים את בעלי החיים בתוך המים, הרי שאלו מדווחים לקהל בחוץ על המתרחש ומשתפים אותם בחוויה.

 

בקיבוץ אילות הסמוך לאילת תוכלו לבקר בחוות הסוסים הטיפולית.  כאן מוענקים טיפולים באמצעות רכיבה לצרכי שיקום וריפוי. אולם בשבילכם ובשביל הילדים שלכם יהיה מעניין להגיע ולפגוש בסוסים ובמטפלים.

לרכב על גמל באמצע המדבר

אם בכל זאת מתחשק לכם לרכב על גבו של בעל חיים הרי שבחוות הגמלים הממוקמת בליבו של הערוץ המדברי של נחל שלמה ישמחו לאפשר לכם לעשות זאת. כאן תוכלו לקחת חלק בטיולי גמלים ולעלות על פארק חבלים הגדול מסוגו בארץ. ובנוסף, תוכלו להנות מאירוח מדברי מסורתי.

 

כמו כן במהלך היום נערכים שני סיורים באזור המדבר על גבי חמורים כשאלו רתומים למרכבות. כל סיור אורך כשעה וחצי עד שלוש שעות, והוא מלווה בהדרכה באמצעות מדריך. אם תרצו תוכלו לבחור בבילוי מדברי בלילה ולשבת ליד מדורה, בסיור זה משולבת אפשרות לשתיית תה מקומי, אפיית פיתות ופעילות נוספת לילדים.

 

ממכרות הנחושת של שלמה המלך

פארק תמנע הממוקם 20 ק"מ צפונית לאילת משמש כחלון גיאולוגי המאפשר לצפות בצורות נוף שפוסלו באמצעות כוחות הטבע למשך אלפי שנים. כאן ישנן תופעות טבע ייחודיות יחד עם אתרים היסטורים קדומים. כמו לדוגמה אלפי פירים המהווים עדות אילמת לכך שתמנע היא המקום הראשון בעולם שבו בוצעה כרייתה של נחושת. הביקור מלווה במיצג מולטימדיה ושעות הפעילות הן בשעות אחר הצהריים המוקדמות.

 

במתחם החמם באילת תוכלו לקחת חלק בפעילויות כמו באולינג או להחליק על מתחם הראמפות המיועד לסקייטבורדים, רולרים ואופני פעולולים. במתחם קיימת גם אפשרות להשכרת ציוד.

 

לשוט לאורך המפרץ או לשחות עם דולפינים

שייט בסירת זכוכית לאורך חופי מפרץ איילת יגלה לכם את צפונותיו של עולם החי המגוון המצוי בשמורות האלמוגים המיוחדות שנמצאות במפרץ אילת. אם אתם חובבי אקסטרים תמיד תוכלו לשוט בסירת מירוץ מהירה לאורך המפרץ או לחילופין לעוף במצנח רחיפה קשור לסירה.

 

אם אתם מחפשים חוויה אחרת, מענגת ומרגיעה כדאי מאוד שתלכו לריף הדולפינים. מדובר באתר אקולוגי מיוחד מסוגו בעולם, המאפשר לכם לצלול ולשחות לצידם של דולפינים.

 

עוד המלצות תיירות ונופש בארץ ובעולם >>>