קרמיקה – איך לקבל השראה ממקורות חיצוניים

 

הרבה פעמים כשאנחנו מבקשים לעצב את הבית או את העסק שלנו, אנחנו מחפשים מקורות השראה אשר יעזרו לנו לבחור סגנונות עיצוב או אלמנטים שיכולים לעזור לנו. כך למשל, אם אנחנו מבקשים לעצב חדר מסוים, אנחנו מסתכלים על חדרים דומים במבנים אחרים, בשביל למצוא רעיונות שיכולים להתאים גם לנו.

 

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות כשאנחנו בוחרים אריחי קרמיקה. בין אם מדובר באריחים לאמבטיה או למטבח, וכן כשאנחנו מעוניינים להשתמש באריחים עבור חיפוי קיר כזה או אחר. אז אנחנו מסתכלים על דוגמאות שונות, כך אנחנו יכולים לראות אם יש דברים שמתאימים לנו, בין אם זה באופן מלא או בין אם זה באופן חלקי, כלומר בצורה כזו שאנחנו יכולים לשלב את הרעיונות של אחרים יחד עם הרעיונות שלנו.

 

השאלה היא, כיצד אנחנו יכולים לשאוב השראה ממקורות חיצוניים לגבי קרמיקה, מאילו מקורות בדיוק אנחנו יכולים לשאוב את אותה השראה ומה בדיוק אנחנו אמורים לבחון. לפני שאנחנו ניגשים לעניין, עלינו לזכור שני דברים, ראשית, מוטב שאנחנו נבחר לעצמנו מספר מקורות מצומצם על מנת שלא נגיע למצב שלא נדע מה לבחור, שנית, עלינו לקחת בחשבון שלא כל דבר יכול להתאים למבנה שלנו, הן מבחינת עיצוב והן מבחינת גודל.

 

כיצד ומהיכן אנחנו שואבים השראה

 

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקורות השראה אשר יכולים להתאים לנו. מן הסתם, מקור ההשראה הבולט ביותר הם מבנים אחרים, בין אם זה בתים של חברים ובני משפחה ובין אם זה מבנים שאנחנו רואים בטלוויזיה או באינטרנט.

 

עלינו לקחת בחשבון כמובן את שאלת העיצוב של אותם מבנים וכן את שאלת הגודל. מעל לכל, יש גם את שאלת העלויות, עד כמה באמת יש לנו אפשרות לממן אריחי קרמיקה במחיר דומה לאלה שמותקנים באותם מבנים.

 

כמו כן, אנחנו יכולים לשאוב השראה מדוגמאות שאנחנו רואים בחנויות, מגזינים, אתרי אינטרנט שעוסקים בעיצוב פנים ועוד. כאן אנחנו נראה הרבה פעמים את האריחים עומדים בפני עצמם, לא מותקנים בשום מקום. אנחנו צריכים לקחת בחשבון את השאלה, כיצד זה ייראה על הקיר או בכל מקום אחר בו נבחר להדביק אותם.

 

מה עלינו לבחון כשאנחנו בוחנים מקור השראה

 

כאמור, יש את שאלת ההתאמה של האריחים אשר מותקנים במבנה עליו אנחנו מסתכלים למבנה שלנו. כשאנחנו מדברים על התאמה, הכוונה היא לעיצוב, לגודל האריחים, סוג והשטח שעומד לרשותנו.

 

מלבד נקודות אלו, עלינו לבחון עוד מספר נקודות כלליות, למשל, עד כמה האריחים עמידים לתנאים בהם אנחנו רוצים להתקין אותם, וכן כמה יעלה לנו להתקין אותם, האם זה מתאים לגודל התקציב שעומד לרשותנו.

לסיום, אנחנו יכולים להיעזר באותם מקורות השראה, אך עלינו גם לדעת לעבוד עם זה בצורה אפקטיבית שמתאימה למה שעומד לרשותנו.